Linkse oppositie wil sneller actie tegen groeiende armoede
DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositie in de Tweede Kamer is geschrokken van het stijgende aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken. Sinds het begin van het jaar is dat met 15 procent gestegen, zegt voorzitter Leo Wijnbelt van koepelorganisatie Voedselbanken Nederland tegen het Nederlands Dagblad. Het gaat om duizenden extra gezinnen die van hulp afhankelijk zijn.
"Steeds meer mensen financieel in de knel", concludeert PvdA-fractievoorzitter Attje Kuiken. De prijzen voor boodschappen, energie en huur zijn voor grote groepen mensen "niet meer op te brengen", zegt zij. "Kabinet moet niet achterover leunen, maar nu snel in actie komen en met gerichte maatregelen komen."
SP'er Bart van Kent wil eveneens meer daadkracht zien bij de bestrijding van armoede. De gesprekken die premier Mark Rutte en minister van Financiën Sigrid Kaag momenteel met de oppositie voeren over de Voorjaarsnota, noemt hij "een rondje voor de bühne". Hij wil dat in ieder geval snel het minimumloon verder wordt verhoogd. "Wij kunnen niet wachten."
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
34 minuten geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
53 minuten geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
55 minuten geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ondanks drie grote natuurbranden in twee dagen op militaire terreinen, vindt generaal Onno Eichelsheim het niet nodig oefeningen van Defensie te pauzeren zolang het droog is. Hij vindt het onder meer "heel vervelend voor omstanders, campings en de natuur zelf", zo zei hij tijdens een persmoment in Hilversum, "maar we moeten blijven oefenen om klaar te zijn voor crises en het opleiden van onze mensen".
1 uur geledenBUDEL (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Budel wordt donderdag volledig ontruimd omdat in het gebied een grote natuurbrand woedt. In de voormalige kazerne zitten 1500 asielzoekers. Opvangorgaan COA weet nog niet waar zij naartoe worden gebracht en hoe lang ze daar moeten blijven. Ook de vele tientallen medewerkers moeten het terrein verlaten.
1 uur geleden