Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse oppositie wil dat kabinet 500 asielkinderen opneemt

Linkse oppositie wil dat kabinet 500 asielkinderen opneemt

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositie wil dat het kabinet zo snel mogelijk tenminste vijfhonderd alleenstaande vluchtelingenkinderen uit Griekenland opneemt. Een motie van de PvdA wordt gesteund door GroenLinks, SP, Partij voor de Dieren, DENK en 50PLUS.

Aanleiding voor de motie is de brand in vluchtelingenkamp Moria op Lesbos. Meerdere vluchtelingenorganisaties hebben eenzelfde oproep gedaan. De motie werd ingediend tijdens een debat in de Tweede Kamer over de Europese top van afgelopen juli. Het kabinet gaat geen mensen opvangen uit Moria, liet het ministerie van Justitie eerder op de dag weten.

Premier Mark Rutte zei de situatie op Lesbos "verschrikkelijk" te vinden. Hij is blij dat het kabinet direct een miljoen euro heeft kunnen vrijmaken voor noodhulp aan Griekenland. De Tweede Kamer heeft donderdag een spoedoverleg over de brand met staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asielzaken).

Nederland betaalt een opvanglocatie op het Griekse vasteland waar minderjarigen zonder ouders uit de overvolle vluchtelingenkampen op de Griekse eilanden tijdelijk worden ondergebracht. De eerste locatie is eind deze maand klaar. "We gaan kijken of we hier iets mee kunnen doen", zei Rutte die verder niet op de zaak wilde ingaan.

Meer uit Binnenland

Demonstrerende boeren rijden over snelweg in Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.

7 uur geleden
Onduidelijk of Nederlanders slachtoffer zijn van beving Colombia

DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.

9 uur geleden
Boeren voeren actie in noordwesten Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.

10 uur geleden
Boeren zoeken in Ommen steun bij gemeente om stikstofplannen

OMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.

10 uur geleden
Nog vier groepen van elk 20 Nederlanders van Sawadee in Colombia

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.

10 uur geleden
Verdachten van doodsteken man Enkhuizen zitten voorlopig vast

ENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.

13 uur geleden
Rijn en IJssel verbiedt oppompen grondwater in 10 natuurgebieden

DOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".

14 uur geleden