Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse oppositie wil beter antwoord van kabinet op frauderapport

Linkse oppositie wil beter antwoord van kabinet op frauderapport

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet wat de linkse oppositie betreft met een beter antwoord komen op de conclusies van een parlementaire enquête over het fraudebeleid van de overheid. Te veel aanbevelingen worden op de lange baan geschoven of zelfs genegeerd, vinden GroenLinks-PvdA en SP. "Pure politieke onwil", aldus SP-leider Jimmy Dijk. En in veel gevallen "heel duidelijk een geldkwestie".

In een Kamerdebat over het enquêterapport, dat bijna een jaar geleden verscheen, richtte Dijk zijn pijlen met name op NSC. De partij van Pieter Omtzigt, die veel van zijn populariteit te danken heeft aan de vasthoudendheid waarmee hij het schandaal rond de kinderopvangtoeslag hielp blootleggen, was met vier bewindspersonen vertegenwoordigd.

Dijk wees erop dat vrijwel de hele Kamer, ook de fractie van NSC, vorig voorjaar de conclusies en aanbevelingen van de enquêtecommissie omarmde. "Het is ongekend dat u hier gewoon uw eigen plan trekt", hield de SP'er de kabinetsleden voor. "Het is een schoffering van de gedupeerde ouders, van de enquêtecommissie én van de Tweede Kamer."

Slappe reactie

Ook Luc Stultiens van GroenLinks-PvdA hekelde de "slappe reactie" van het kabinet op het enquêterapport. Hij put daaruit geen vertrouwen dat er daadwerkelijk iets gaat veranderen, terwijl de commissie onder meer concludeerde dat een volgend toeslagenschandaal "morgen weer kan gebeuren". Dit schandaal werd nu juist veroorzaakt doordat dergelijke waarschuwingen jarenlang stelselmatig werden genegeerd, bracht Stultiens in herinnering.

Aanbevelingen die het kabinet weigert over te nemen zijn bijvoorbeeld het recht op persoonlijk contact met de overheid en meer investeringen in de rechtsbescherming van burgers, bijvoorbeeld door de sociale advocatuur en privacywaakhond AP te versterken. De oppositiepartijen missen daarnaast aandacht in de kabinetsreactie voor de harde conclusies die de commissie trok over discriminatie door de overheid.

Meer uit Binnenland

Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

3 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

3 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

6 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

7 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

8 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

8 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

8 uur geleden