Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse oppositie wil beter antwoord van kabinet op frauderapport

Linkse oppositie wil beter antwoord van kabinet op frauderapport

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet wat de linkse oppositie betreft met een beter antwoord komen op de conclusies van een parlementaire enquête over het fraudebeleid van de overheid. Te veel aanbevelingen worden op de lange baan geschoven of zelfs genegeerd, vinden GroenLinks-PvdA en SP. "Pure politieke onwil", aldus SP-leider Jimmy Dijk. En in veel gevallen "heel duidelijk een geldkwestie".

In een Kamerdebat over het enquêterapport, dat bijna een jaar geleden verscheen, richtte Dijk zijn pijlen met name op NSC. De partij van Pieter Omtzigt, die veel van zijn populariteit te danken heeft aan de vasthoudendheid waarmee hij het schandaal rond de kinderopvangtoeslag hielp blootleggen, was met vier bewindspersonen vertegenwoordigd.

Dijk wees erop dat vrijwel de hele Kamer, ook de fractie van NSC, vorig voorjaar de conclusies en aanbevelingen van de enquêtecommissie omarmde. "Het is ongekend dat u hier gewoon uw eigen plan trekt", hield de SP'er de kabinetsleden voor. "Het is een schoffering van de gedupeerde ouders, van de enquêtecommissie én van de Tweede Kamer."

Slappe reactie

Ook Luc Stultiens van GroenLinks-PvdA hekelde de "slappe reactie" van het kabinet op het enquêterapport. Hij put daaruit geen vertrouwen dat er daadwerkelijk iets gaat veranderen, terwijl de commissie onder meer concludeerde dat een volgend toeslagenschandaal "morgen weer kan gebeuren". Dit schandaal werd nu juist veroorzaakt doordat dergelijke waarschuwingen jarenlang stelselmatig werden genegeerd, bracht Stultiens in herinnering.

Aanbevelingen die het kabinet weigert over te nemen zijn bijvoorbeeld het recht op persoonlijk contact met de overheid en meer investeringen in de rechtsbescherming van burgers, bijvoorbeeld door de sociale advocatuur en privacywaakhond AP te versterken. De oppositiepartijen missen daarnaast aandacht in de kabinetsreactie voor de harde conclusies die de commissie trok over discriminatie door de overheid.

Meer uit Binnenland

Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

1 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

3 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

11 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

12 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

13 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

18 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

21 uur geleden