Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse oppositie wil beter antwoord van kabinet op frauderapport

Linkse oppositie wil beter antwoord van kabinet op frauderapport

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet wat de linkse oppositie betreft met een beter antwoord komen op de conclusies van een parlementaire enquête over het fraudebeleid van de overheid. Te veel aanbevelingen worden op de lange baan geschoven of zelfs genegeerd, vinden GroenLinks-PvdA en SP. "Pure politieke onwil", aldus SP-leider Jimmy Dijk. En in veel gevallen "heel duidelijk een geldkwestie".

In een Kamerdebat over het enquêterapport, dat bijna een jaar geleden verscheen, richtte Dijk zijn pijlen met name op NSC. De partij van Pieter Omtzigt, die veel van zijn populariteit te danken heeft aan de vasthoudendheid waarmee hij het schandaal rond de kinderopvangtoeslag hielp blootleggen, was met vier bewindspersonen vertegenwoordigd.

Dijk wees erop dat vrijwel de hele Kamer, ook de fractie van NSC, vorig voorjaar de conclusies en aanbevelingen van de enquêtecommissie omarmde. "Het is ongekend dat u hier gewoon uw eigen plan trekt", hield de SP'er de kabinetsleden voor. "Het is een schoffering van de gedupeerde ouders, van de enquêtecommissie én van de Tweede Kamer."

Slappe reactie

Ook Luc Stultiens van GroenLinks-PvdA hekelde de "slappe reactie" van het kabinet op het enquêterapport. Hij put daaruit geen vertrouwen dat er daadwerkelijk iets gaat veranderen, terwijl de commissie onder meer concludeerde dat een volgend toeslagenschandaal "morgen weer kan gebeuren". Dit schandaal werd nu juist veroorzaakt doordat dergelijke waarschuwingen jarenlang stelselmatig werden genegeerd, bracht Stultiens in herinnering.

Aanbevelingen die het kabinet weigert over te nemen zijn bijvoorbeeld het recht op persoonlijk contact met de overheid en meer investeringen in de rechtsbescherming van burgers, bijvoorbeeld door de sociale advocatuur en privacywaakhond AP te versterken. De oppositiepartijen missen daarnaast aandacht in de kabinetsreactie voor de harde conclusies die de commissie trok over discriminatie door de overheid.

Meer uit Binnenland

OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

47 minuten geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

1 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

1 uur geleden
Amerikaanse straf Singh door rechter omgezet naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

1 uur geleden
OM: Malek F. ontoerekeningsvatbaar voor moordpoging tbs-kliniek

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.

2 uur geleden
Advocaten Saïd R. boos omdat gesprekken in EBI hoorbaar waren

VUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.

3 uur geleden
Tbs'er Malek F. bekent moordpoging in Mesdagkliniek

GRONINGEN (ANP) - De tbs'er Malek F. (39) heeft dinsdag in de rechtbank in Groningen bekend dat hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt, een joodse man, in de Groningse Mesdagkliniek heeft geprobeerd te doden. F. verklaarde dat hij dit deed in opdracht van stemmen die hij hoorde in zijn hoofd na het wisselen van medicijnen.

3 uur geleden