Linkse Mélenchon: Macron is 'slechts gekozen president'
PARIJS (ANP) - De linkse Jean-Luc Mélenchon heeft in een reactie op de eerste prognose laten weten dat Emmanuel Macron de "slechts gekozen president van Frankrijk" is. Hij roept Fransen die ontevreden zijn met het systeem op om "de strijd niet op te geven". Mélenchon kreeg tijdens de eerste stemronde twee weken geleden 21,95 procent van de stemmen.
In zijn toespraak, die zondagavond vlak na die van Le Pen kwam, noemt Mélenchon het "goed nieuws" dat Le Pen is verslagen. Hij zegt dat de strijd om de parlementsverkiezingen, die later dit jaar volgen, direct begint. Op die manier kan "Macron nog verslagen worden", stelt Mélenchon.
De linkse kandidaat was tijdens de eerste ronde de grote winnaar in veel steden en eindigde op de derde plek. Hij riep zijn aanhangers op géén stem op Marine Le Pen uit te brengen, maar sprak geen steun uit voor Macron.
Mélenchon stelt dat Macron werd verkozen "in een oceaan van blanco stemmen". Veel Fransen zeiden de afgelopen weken niet te weten op wie te stemmen en vergeleken de keuze tussen de zittende Macron en de rechtse politica Le Pen met "een keus tussen de pest en cholera".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft donderdag een website gelanceerd met klassieke arcadevideogames, waarin onder meer spelers migranten kunnen uitzetten en een grensmuur kunnen bouwen. Mensenrechtenorganisaties uiten kritiek.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De werkzaamheden voor de bouw van de monumentale triomfboog die de Amerikaanse president Donald Trump in Washington wil laten oprichten, zullen "binnen twee weken" van start gaan. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum op X.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het beperken van het poststemmen. Een lagere rechter blokkeerde zijn plannen, maar Trump wil dat het hoogste hof die beperking toch toestaat, voor de tussentijdse verkiezingen van november.
3 uur geledenNICOSIA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben voor de kust van Noord-Cyprus nog een lichaam geborgen nadat afgelopen weekend een hogesnelheidsveer was gezonken. Daardoor staat het dodental nu op tien. Nog achttien mensen worden vermist.
5 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk beleefde afgelopen maanden de heetste zomer sinds het begin van de metingen in 1900, meldt weerdienst Météo France. Het was dag en nacht gemiddeld 24 graden. De maximumtemperaturen lagen 4,8 graden hoger dan normaal in dit seizoen.
7 uur geleden