Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse kandidaat gekozen tot Spaanse parlementsvoorzitter

Linkse kandidaat gekozen tot Spaanse parlementsvoorzitter

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse parlement heeft de linkse Francina Armengol (PSOE) gekozen als nieuwe voorzitter. Het is een belangrijke overwinning voor de socialistische partij van demissionair premier Pedro Sánchez. Het zou erop kunnen wijzen dat hij genoeg steun kan krijgen om een nieuwe regering te vormen, ondanks zijn nederlaag bij de verkiezingen vorige maand.

De conservatieve PP kreeg de meeste zetels, maar het is die partij tot nog toe niet gelukt om een coalitie te vormen. Daarom heeft ook Sánchez nog de hoop door te kunnen regeren. Dat de socialisten nu de voorzitter mogen leveren lijkt erop te duiden dat er meer steun is voor het linkse blok in het parlement dan voor het rechtse, maar het is geen garantie.

De 52-jarige Armengol kreeg 178 stemmen van de 350 parlementariërs. Haar verkiezing lijkt mogelijk gemaakt door een lastminutedeal tussen de PSOE en een Catalaanse separatistische partij. De keuze van de socialisten voor Armengol als kandidaat werd al gezien als een handreiking aan de Catalanen. Zij was eerder de regionale president van de Balearen, waar ook veel Catalaans wordt gesproken. Ook heeft Sánchez gezegd dat hij het gebruik van lokale talen wil promoten.

Het is niet zeker of de Catalaanse steun voor de voorzitter betekent dat een coalitie van Sánchez daar ook op kan rekenen.

Meer uit Buitenland

Grootste kerncentrale ter wereld opnieuw in korte tijd opgestart

TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.

14 minuten geleden
Venezuela: oppositiepoliticus weer gearresteerd na vrijlating

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.

44 minuten geleden
Vrijgelaten oppositieleider in Venezuela gekidnapt

CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.

1 uur geleden
Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONG KONG (ANP) - Jimmy ‍Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.

4 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

5 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

7 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

9 uur geleden