Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse en progressieve partijen kritisch op onderwijsakkoord

Linkse en progressieve partijen kritisch op onderwijsakkoord

DEN HAAG (ANP) - Partijen op de linkerkant van het politieke spectrum zijn niet te spreken over het onderwijsakkoord dat de coalitie woensdagavond sloot met het CDA, ChristenUnie, SGP en JA21. Onder meer GroenLinks-PvdA, DENK en de SP wijzen erop dat er nog steeds meer dan een miljard euro op onderwijs wordt bezuinigd. Ook D66, dat eerst meeonderhandelde, is niet enthousiast.

Luc Stultiens (GroenLinks-PvdA) noemt het akkoord "nog erger dan verwacht". Hij noemt het een "historische blunder" dat er alsnog 1,2 miljard euro wordt bezuinigd, mede dankzij de steun van de vier oppositiepartijen. "CDA, CU, SGP en JA21 helpen liever het kabinet dan het onderwijs uit de brand."

Ook Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) spreekt van "een historische vergissing". Volgens haar was het beter geweest als de vier oppositiepartijen de begroting niet hadden gesteund. SP-leider Jimmy Dijk vindt "niets constructiefs aan oppositiepartijen die meewerken aan bezuinigingen van 1,2 miljard euro op het onderwijs van onze kinderen en jongeren". Stephan van Baarle (DENK) vindt het "onbegrijpelijk dat het CDA en de ChristenUnie dit extreemrechtse PVV-kabinet in het zadel houden".

D66-leider Rob Jetten reageert afgemeten. Hij vindt het goed dat de vier oppositiepartijen de bezuinigingen "iets hebben verzacht". Toch vindt hij dat het kabinet te veel bezuinigt op het onderwijs. Zijn partijgenoot Jan Paternotte is minder mild. "De grootste verliezer van het begrotingsakkoord is de wetenschap", twittert hij. Volgens Volt-leider Laurens Dassen is "de toekomst de dupe" van het akkoord. "Deze kortzichtige bezuiniging op onderwijs is een heel dure fout." CDA-leider Henri Bontenbal erkent dat de begroting "niet fraai" is. "We hebben een slechte begroting minder slecht gemaakt."

Meer uit Binnenland

Ruim 380.000 mensen bezochten Wereldhavendagen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.

58 minuten geleden
Koning bezoekt geboorteplaats prins Claus met moeder en broer

HITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.

3 uur geleden
Ramp Nepal herdacht op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.

4 uur geleden
Vrouw (65) dood gevonden in Middenbeemster, man (29) aangehouden

MIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.

7 uur geleden
26-jarige Belg in Amsterdam aangehouden voor geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.

9 uur geleden
Opnieuw explosie in door conflicten geteisterd Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In Zaandam is zondagochtend opnieuw een explosief afgegaan. De ontploffing vond in de nacht van zaterdag op zondag even voor 02.00 uur plaats bij een woning aan de Rode Zee. De politie vermoedt dat de dader een jongen is die op een bromfiets is weggevlucht.

9 uur geleden
Herdenking beveiliger Overasselt geschrapt vanwege 'veiligheid'

NIJMEGEN/OVERASSELT (ANP) - De herdenking zondag in Nijmegen van de beveiliger die afgelopen week werd doodgeschoten in Overasselt gaat niet door. Studentenvereniging Carolus Magnus, die de bijeenkomst wilde organiseren, zegt dat de afgelasting is "vanwege veiligheidsoverwegingen".

9 uur geleden