Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse Castillo claimt overwinning presidentsverkiezingen Peru

Linkse Castillo claimt overwinning presidentsverkiezingen Peru

LIMA (ANP) - Pedro Castillo van de linkse partij Perú Libre heeft dinsdag de winst in de presidentsverkiezingen in Peru opgeëist. Dat deed hij nadat negen dagen na de verkiezingen het tellen van de stemmen eindelijk is afgerond. Castillo eindigde met 44.058 meer stemmen dan de rechtse kandidaat Keiko Fujimori van de partij Fuerza Popular.

De uitslag van de verkiezingen van 6 juni is nog niet officieel bekendgemaakt door de electorale autoriteiten. Desondanks riep Castillo zichzelf op Twitter uit als de winnaar.

"Een nieuwe tijd is aangebroken", schrijft hij. Aan de tweet is een foto toegevoegd waarop Castillo zijn armen in de lucht houdt. Op de foto is in een groot lettertype het woord 'president' toegevoegd, net als zijn verkiezingsslogan "Geen armoede meer in een rijk land." Ook is zijn Twitterprofiel aangepast met de tekst "Verkozen president van de Republiek van Peru (2021-2026)".

Fujimori, de dochter van de autoritaire oud-president Alberto Fujimori, claimt dat er in sommige kiesdistricten fraude is gepleegd en daar moet de kiesraad zich over uitspreken. Zij wil dat 200.000 uitgebrachte stemmen ongeldig worden verklaard.

Internationale verkiezingswaarnemers van de Organisatie van Amerikaanse Staten meldden vorige week dat er "geen ernstige onregelmatigheden" zijn geconstateerd. De waarnemers adviseerden wel te wachten met het aanwijzen van een winnaar tot alle twijfels over het verloop van de stembusgang zijn weggenomen.

Meer uit Buitenland

Denemarken, Zweden en Noorwegen kopen wapens VS voor Oekraïne

KOPENHAGEN (ANP) - NAVO-landen Denemarken, Zweden en Noorwegen kopen samen voor circa 500 miljoen dollar (ruim 430 miljoen euro) aan Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Zij zullen onder meer luchtverdedigingssystemen, antitanksystemen, munitie en reserveonderdelen financieren.

55 minuten geleden
België steunt opschorting deelname Israël aan Horizon Europe

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België steunt de voorgestelde geleidelijke opschorting van de deelname van Israël aan het Europese wetenschappelijke onderzoeksprogramma Horizon Europe. Dat heeft minister van Buitenlandse Zaken, Europese Zaken en Ontwikkelingssamenwerking Maxime Prévot bevestigd. De Europese Commissie heeft de opschorting voorgesteld om Israël onder druk te zetten vanwege het beleid in de Gazastrook.

58 minuten geleden
UNICEF waarschuwt voor snelle verslechtering crisis Soedan

PORT SOEDAN (ANP/AFP) - De humanitaire situatie in Soedan "verslechtert snel", zegt Sheldon Yett, de UNICEF-vertegenwoordiger voor Soedan. Hij waarschuwt na een bezoek aan verschillende plekken in het door oorlog verscheurde land voor een "dreigende catastrofe" in wat hij 's werelds grootste humanitaire crisis noemt.

1 uur geleden
Minister Israël: leger voert besluit kabinet professioneel uit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger "voert besluiten over Gaza" van het kabinet van premier Benjamin Netanyahu "professioneel uit", zegt minister van Defensie Israel Katz. Netanyahu wil volgens Israëlische media met zijn kabinet tot nog meer militaire actie in de Gazastrook besluiten. Media meldden maandag dat hij de hele strook wil bezetten.

2 uur geleden
Oekraïne en Rusland bestoken elkaars spoorwegen

KYIV/MOSKOU (ANP/DPA) - Oekraïne en Rusland voeren volgens waarnemers meer aanvallen uit op elkaars spoorwegen. In de nacht van maandag op dinsdag werd het station van Lozova in Oekraïne aangevallen met drones. Daarbij is volgens de Oekraïense autoriteiten een medewerker van de spoorwegen gedood en zijn tien anderen gewond geraakt. Lozova ligt ongeveer 90 kilometer van het front in het oosten van Oekraïne.

2 uur geleden
Rechter legt oud-president Bolsonaro huisarrest op

BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro maandag huisarrest opgelegd omdat hij zich niet aan de voorwaarden hield die voor hem golden. Bolsonaro droeg al een enkelband en het was hem verboden sociale media te gebruiken. De oud-president staat terecht voor een poging tot staatsgreep eind 2022.

9 uur geleden
Canada dropt hulpgoederen boven Gaza

OTTAWA/GAZA-STAD (ANP/RTR) - Canada heeft hulpgoederen boven Gaza gedropt, maakte de regering van het land maandag bekend. Het gaat om zo'n 9800 kilo aan voedselhulp voor Palestijnen in het gebied.

9 uur geleden