Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse activist opgepakt op terrein spoorwegen na sabotage TGV

Linkse activist opgepakt op terrein spoorwegen na sabotage TGV

PARIJS/ROUEN (ANP/AFP/RTR) - Een ultralinkse activist is in Frankrijk gearresteerd op een terrein van de spoorwegen, melden politiebronnen. De arrestatie was zondag, twee dagen na de sabotage van hogesnelheidslijnen in heel het land. De autoriteiten vermoeden dat een ultralinkse groep hierachter zit. Volgens Franse media is er nog geen enkele aanwijzing dat de man die zondag is aangehouden ten zuiden van Rouen, iets te maken heeft met de grote sabotageacties van afgelopen vrijdag.

Volgens de bronnen was de 28-jarige man met een auto naar het spoorwegterrein in Oissel gegaan, vlak bij Rouen. Hij bleek in het bezit te zijn van sleutels kennelijk om een pand van de technische dienst van de spoorwegmaatschappij SNCF binnen te dringen. Hij had ook "snijtangen", meerdere andere sleutels en extreemlinkse geschriften bij zich. Franse media melden dat hij eerder ook is opgepakt en veroordeeld voor het inbreken in eigendommen van de spoorwegen.

De Franse binnenlandminister Gérald Darmanin heeft gezegd dat iemand uit extreemlinkse kringen is aangehouden in verband met de sabotage van afgelopen vrijdag. Het is niet duidelijk of het om deze man bij Rouen gaat.

Het hele weekend waren er grote problemen op het spoor en vielen veel hogesnelheidstreinen uit. Maandag is het normale treinverkeer hersteld, aldus de autoriteiten.

Meer uit Buitenland

Premier Groenland woest over nieuwe dreiging Trump: het is genoeg

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens Frederik Nielsen is woedend over de nieuwste dreigementen van Donald Trump om Groenland te annexeren. "Nu is het genoeg", schrijft hij op Facebook.

5 minuten geleden
Ruim dertig Cubanen omgekomen bij aanvallen VS in Venezuela

HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.

1 uur geleden
Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

1 uur geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

1 uur geleden
Brits verbod op junkfoodreclame overdag ingegaan

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.

1 uur geleden
Oud-aanklager Strafhof: wat Trump deed is absoluut niet legaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.

1 uur geleden
Venezuela stelt commissie aan die vrijlating Maduro moet regelen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.

3 uur geleden