Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse activist opgepakt op terrein spoorwegen na sabotage TGV

Linkse activist opgepakt op terrein spoorwegen na sabotage TGV

PARIJS/ROUEN (ANP/AFP/RTR) - Een ultralinkse activist is in Frankrijk gearresteerd op een terrein van de spoorwegen, melden politiebronnen. De arrestatie was zondag, twee dagen na de sabotage van hogesnelheidslijnen in heel het land. De autoriteiten vermoeden dat een ultralinkse groep hierachter zit. Volgens Franse media is er nog geen enkele aanwijzing dat de man die zondag is aangehouden ten zuiden van Rouen, iets te maken heeft met de grote sabotageacties van afgelopen vrijdag.

Volgens de bronnen was de 28-jarige man met een auto naar het spoorwegterrein in Oissel gegaan, vlak bij Rouen. Hij bleek in het bezit te zijn van sleutels kennelijk om een pand van de technische dienst van de spoorwegmaatschappij SNCF binnen te dringen. Hij had ook "snijtangen", meerdere andere sleutels en extreemlinkse geschriften bij zich. Franse media melden dat hij eerder ook is opgepakt en veroordeeld voor het inbreken in eigendommen van de spoorwegen.

De Franse binnenlandminister Gérald Darmanin heeft gezegd dat iemand uit extreemlinkse kringen is aangehouden in verband met de sabotage van afgelopen vrijdag. Het is niet duidelijk of het om deze man bij Rouen gaat.

Het hele weekend waren er grote problemen op het spoor en vielen veel hogesnelheidstreinen uit. Maandag is het normale treinverkeer hersteld, aldus de autoriteiten.

Meer uit Buitenland

Groep militairen claimt staatsgreep te hebben gepleegd in Benin

COTONOU (ANP/AFP) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen.Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht.

41 minuten geleden
Gevaar bosbranden zuidoosten Australië afgenomen

SYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.

1 uur geleden
Moskou noemt buitenlands beleidsdocument VS positief

MOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.

1 uur geleden
Doden bij brand in nachtclub in Indiase stad Arpora

ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.

3 uur geleden
Japan beschuldigt China van 'gevaarlijke' manoeuvre met radar

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".

6 uur geleden
Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

9 uur geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

11 uur geleden