Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linksback Wijndal schrijft AZ nog lang niet af in titelrace

Linksback Wijndal schrijft AZ nog lang niet af in titelrace

UTRECHT (ANP) - Niet weer, dacht Owen Wijndal toen hij zondag met AZ in blessuretijd van het uitduel met FC Utrecht opnieuw een zege verspeelde (2-2). "Dit is geloof ik al de vijfde keer dit seizoen dat we in de slotfase een voorsprong uit handen geven", mopperde hij even later na een snelle douche. "Hoe dat komt? Ik denk dat we weer achteruit gingen lopen. Daar moeten we nu echt eens mee stoppen."

"Met corona kan je al niet veel doen tijdens vrije dagen, maar nu ga ik ook nog met een rotgevoel deze korte vakantie in", besefte de 21-jarige linksback. "We hadden gedeeld derde gestaan als we hier hadden gewonnen. Nu staan we 7 punten achter op koploper Ajax. Maar er is niets verloren. Dat meen ik echt."

Tot aan de gelijkmaker van invaller Adrian Dalmau in de 93e minuut van het duel in de Galgenwaard leek het erop dat AZ met een glimlach afscheid mocht nemen van een bewogen kalenderjaar. De club was in het voorjaar misschien wel op weg naar een derde landstitel toen het seizoen vanwege corona werd afgebroken. "Maar daar ben ik allang niet meer mee bezig", stelt Wijndal. "De jongens van Ajax dachten ook dat ze nog kampioen zouden worden. We zullen nooit weten wie gelijk had. We weten nu alleen dat het doelsaldo bepalend bleek, en dus mocht Ajax de Champions League in."

Hoogtepunt

Ook de afgelopen maanden was het allesbehalve rustig bij AZ. Trainer Arne Slot, ook populair bij Wijndal, moest vertrekken nadat was uitgekomen dat hij met Feyenoord had onderhandeld. Onder opvolger Pascal Jansen leek AZ met drie overwinningen op rij op de goede weg, totdat het tegen FC Utrecht in een oude fout verviel en in de slotfase toch weer een voorsprong verspeelde.

De ogen van Wijndal gaan stralen als hem naar zijn hoogtepunt van het jaar wordt gevraagd. "Dat was natuurlijk het Nederlands elftal", antwoordt de viervoudig international die bondscoach Frank de Boer zo goed is gaan bevallen dat hij als basisspeler aan de laatste interland tegen Polen mocht beginnen. "Natuurlijk kijk ik nu al uit naar de volgende interlands in maart en het EK van deze zomer. "Ik wil er dan dolgraag weer bij zijn en een goede indruk achterlaten", vertelt hij.

"Maar eerst ga ik me op al die mooie duels van de maand januari concentreren", doelt Wijndal op onder meer ontmoetingen met PSV, Ajax en Feyenoord. "Wij hebben dit seizoen ook al tegen Real Sociedad en Napoli laten zien dat we tegen sterke ploegen goed kunnen presteren. Bijna alle goede teams treffen elkaar nog tweemaal in de Eredivisie. Er zijn dus nog heel veel punten te verdelen en daarom ligt de competitie als je het mij vraagt nog helemaal open."

Meer uit Voetbal

Voetballer Mbappé eist 240 miljoen euro van zijn oude club PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.

15 minuten geleden
FC Barcelona keert zaterdag tegen Bilbao terug in Camp Nou

BARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.

1 uur geleden
Ajax voegt Landzaat toe aan technische staf interim-trainer Grim

AMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.

4 uur geleden
Noren kloppen Italië in Milaan en grijpen ticket voor WK voetbal

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.

16 uur geleden
Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

21 uur geleden
Engeland rondt perfecte kwalificatie af met zege bij Albanië

TIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.

21 uur geleden
NAC gaat opnieuw schriftelijk in beroep tegen schorsing Holtby

BREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.

21 uur geleden