Linksback Wijndal schrijft AZ nog lang niet af in titelrace
UTRECHT (ANP) - Niet weer, dacht Owen Wijndal toen hij zondag met AZ in blessuretijd van het uitduel met FC Utrecht opnieuw een zege verspeelde (2-2). "Dit is geloof ik al de vijfde keer dit seizoen dat we in de slotfase een voorsprong uit handen geven", mopperde hij even later na een snelle douche. "Hoe dat komt? Ik denk dat we weer achteruit gingen lopen. Daar moeten we nu echt eens mee stoppen."
"Met corona kan je al niet veel doen tijdens vrije dagen, maar nu ga ik ook nog met een rotgevoel deze korte vakantie in", besefte de 21-jarige linksback. "We hadden gedeeld derde gestaan als we hier hadden gewonnen. Nu staan we 7 punten achter op koploper Ajax. Maar er is niets verloren. Dat meen ik echt."
Tot aan de gelijkmaker van invaller Adrian Dalmau in de 93e minuut van het duel in de Galgenwaard leek het erop dat AZ met een glimlach afscheid mocht nemen van een bewogen kalenderjaar. De club was in het voorjaar misschien wel op weg naar een derde landstitel toen het seizoen vanwege corona werd afgebroken. "Maar daar ben ik allang niet meer mee bezig", stelt Wijndal. "De jongens van Ajax dachten ook dat ze nog kampioen zouden worden. We zullen nooit weten wie gelijk had. We weten nu alleen dat het doelsaldo bepalend bleek, en dus mocht Ajax de Champions League in."
Hoogtepunt
Ook de afgelopen maanden was het allesbehalve rustig bij AZ. Trainer Arne Slot, ook populair bij Wijndal, moest vertrekken nadat was uitgekomen dat hij met Feyenoord had onderhandeld. Onder opvolger Pascal Jansen leek AZ met drie overwinningen op rij op de goede weg, totdat het tegen FC Utrecht in een oude fout verviel en in de slotfase toch weer een voorsprong verspeelde.
De ogen van Wijndal gaan stralen als hem naar zijn hoogtepunt van het jaar wordt gevraagd. "Dat was natuurlijk het Nederlands elftal", antwoordt de viervoudig international die bondscoach Frank de Boer zo goed is gaan bevallen dat hij als basisspeler aan de laatste interland tegen Polen mocht beginnen. "Natuurlijk kijk ik nu al uit naar de volgende interlands in maart en het EK van deze zomer. "Ik wil er dan dolgraag weer bij zijn en een goede indruk achterlaten", vertelt hij.
"Maar eerst ga ik me op al die mooie duels van de maand januari concentreren", doelt Wijndal op onder meer ontmoetingen met PSV, Ajax en Feyenoord. "Wij hebben dit seizoen ook al tegen Real Sociedad en Napoli laten zien dat we tegen sterke ploegen goed kunnen presteren. Bijna alle goede teams treffen elkaar nog tweemaal in de Eredivisie. Er zijn dus nog heel veel punten te verdelen en daarom ligt de competitie als je het mij vraagt nog helemaal open."
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
3 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden