
Linksback Wijndal onzeker bij AZ voor duel met Feyenoord
ALKMAAR (ANP) - AZ moet het zondag in de krachtmeting met Feyenoord mogelijk doen zonder Owen Wijndal. De vaste linksback uit het elftal van trainer Arne Slot is niet helemaal fit. "We moeten afwachten of hij het redt voor zondag", zei Slot. AZ heeft als nummer 2 van de eredivisie zeven punten meer dan het opgeleefde Feyenoord, dat onder trainer Dick Advocaat bezig is aan een indrukwekkende opmars.
Als Wijndal niet kan spelen, zal Thomas Ouwejan zijn positie links achterin overnemen. De 20-jarige Wijndal tekende dit seizoen al voor zes assists. Hij vormt aan de linkerkant een gevaarlijke tandem met Oussama Idrissi, die met twaalf doelpunten na spits Myron Boadu (dertien goals) de meest trefzekere speler van AZ is.
De blessuregevoelige centrumverdediger Ron Vlaar traint weer voluit mee en kan spelen tegen Feyenoord. Vlaar, die binnenkort zijn 35e verjaardag viert, hield wat klachten over aan de gewonnen thuiswedstrijd van vorige week tegen RKC Waalwijk (4-0).
Meer uit Voetbal
BATUMI (ANP) - Het Noorse voetbalelftal heeft ook de tweede kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap van 2024 in Duitsland niet kunnen winnen. Ditmaal werden punten verspeeld tegen Georgië. In Batumi in Georgië eindigde het duel in groep A in 1-1.
14 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Jackie Groenen ontbreekt in de selectie van het Nederlands elftal voor de oefeninterlands tegen Duitsland en Polen. De speelster van Paris Saint-Germain is vanwege een blessure niet inzetbaar. Bondscoach Andries Jonker heeft Jill Roord wel weer opgeroepen.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft van zeven spelers uit de selectie het contract formeel opgezegd. Het gaat om Calvin Mac-Intosch, Doke Schmidt, Jamie Jacobs, Mitchel Paulissen, David Sambissa en Robin Maulun. Van Maxim Gullit wordt de optie voor nog een seizoen niet gelicht.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijd Go Ahead Eagles - RKC Waalwijk wordt op woensdagavond 19 april (18.45) uur ingehaald. Het duel werd op vrijdagavond 10 maart op het laatste moment afgelast omdat het veld in Deventer door de sneeuwval onbespeelbaar was.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Redouan El Yaakoubi is niet langer de aanvoerder van de Rotterdamse voetbalclub Excelsior. Dat besluit is genomen omdat de 27-jarige verdediger eerder deze maand had geweigerd de speciale OneLove-band te dragen. Die aanvoerdersband maakte deel uit van een actie van de KNVB tegen racisme en discriminatie, in welke vorm dan ook.
3 uur geledenGENEVE (ANP) - Voormalig FIFA-voorzitter Joseph Blatter wordt niet vervolgd voor "crimineel mismanagement" met betrekking tot het FIFA Museum. Volgens het openbaar ministerie is niet bewezen dat er onder Blatter wanbeleid is gevoerd en is het onderzoek gestopt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Engelse voetbalsters rekent bij het WK in juli niet op aanvaller Beth Mead. De speelster kampt met een zware knieblessure. "Alleen als er een wonder gebeurt en haar herstel razendsnel gaat, is er misschien nog iets mogelijk. Maar ik verwacht niet dat dit gaat gebeuren", aldus Wiegman.
4 uur geleden