Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Links: geef stikstofbesparing door ruiming nertsen aan natuur

Links: geef stikstofbesparing door ruiming nertsen aan natuur

DEN HAAG (ANP) - Nertsenhouders die stoppen met hun bedrijf wegens het aanstaande verbod, moeten de stikstofuitstoot die daarmee gespaard wordt niet mogen verhandelen. D66, GroenLinks en SP willen dat de 'stikstofrechten' niet door een ander bedrijf worden gebruikt, maar ten goede komen aan de natuur.

De partijen roepen het kabinet op ervoor te zorgen dat de nertsenhouders de stikstofwinst niet zelf mogen gebruiken en ook niet mogen verhandelen. Het kabinet investeert immers miljarden in het verminderen van de stikstofuitstoot om gevoelige natuur te beschermen. Mocht de nertsenhouder iets anders doen met zijn bedrijf en daarmee stikstof uitstoten, dan moet die hier opnieuw een vergunning voor aanvragen, vinden de partijen.

"Ik heb er principieel bezwaar tegen dat vervuilingsruimte verhandeld kan worden", zegt GroenLinks-Kamerlid Laura Bromet. "Het lijkt mij heel redelijk dat, als zich een kans voordoet om de stikstofuitstoot te verlagen, dat wij die aangrijpen met beide handen." Volgens SP'er Frank Futselaar moeten het kabinet en de Kamer zich bij het maken van nieuwe regels veel vaker afvragen "hoe we dit kunnen gebruiken om stikstof te winnen om te zorgen dat de natuur versterkt wordt". Futselaar wil dat het kabinet de waarde van de stikstofrechten verrekent met de compensatie die nertsenhouders krijgen omdat ze moeten stoppen.

Volgens landbouwminister Carola Schouten is het juridisch lastig om de stikstofrechten te ontnemen, omdat de bedrijven al gedwongen worden te stoppen. De Kamer stemt later deze week over de voorstellen.

Meer uit Binnenland

Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

5 uur geleden
Burgemeester Marcouch: regering moet excuses maken aan Molukkers

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.

5 uur geleden
Politie zoekt nog naar vluchtauto schietpartij Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.

7 uur geleden
RCC: Boomerangkaart anti-abortusclub in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.

7 uur geleden
24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

9 uur geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

10 uur geleden