LinkedIn vergoedt honderden vrouwen na klacht loondiscriminatie
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Socialmediaplatform LinkedIn gaat honderden vrouwelijke werknemers in totaal 1,8 miljoen dollar betalen vanwege een klacht dat ze eerder onterecht minder loon zouden hebben gekregen dan mannelijke collega's. Dat is het resultaat van een schikking die het loopbanennetwerk heeft getroffen om de beschuldigingen van loondiscriminatie te kunnen afwikkelen.
Het gaat om bijna zevenhonderd vrouwen die van 2015 tot 2017 in verschillende functies werkten in de kantoren van het bedrijf in San Francisco en Sunnyvale, Californië. LinkedIn, dat eigendom is van Microsoft, heeft laten weten het niet eens te zijn met de klacht dat de onderneming de vrouwen structureel minder betaald zou hebben dan mannen met soortgelijk werk. Maar onderzoek van Amerikaanse autoriteiten zou hebben aangetoond dat er wel degelijk sprake was van aanzienlijke loonverschillen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autorititeit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.
1 minuut geledenESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder huishoudelijke apparaten gekocht, maar gaven daar wel meer geld aan uit. Dat meldt branchevereniging APPLiA Nederland in haar jaarcijfers. De koepelorganisatie zegt dat dit vooral komt doordat mensen vaker kiezen voor luxere apparaten, zoals robotstofzuigers en koffiemachines.
2 uur geledenEELDE (ANP) - Het Nederlandse biotechbedrijf MimeCure heeft een investering van 3 miljoen euro opgehaald. Met het geld wil het bedrijf de ontwikkeling van een nieuw geneesmiddel tegen chronische longziekten versnellen. De investeringsronde werd geleid door investeringsmaatschappij Addington Investment Group en ondersteund door mede-investeerder Apsara Investments.
4 uur geleden