LinkedIn krijgt Ierse boete van 310 miljoen euro
DUBLIN (ANP/AFP) - LinkedIn krijgt een boete van 310 miljoen euro van de Ierse toezichthouder DPC. Het netwerkplatform zou de persoonlijke gegevens van gebruikers hebben misbruikt voor gerichte advertenties.
Het is de eerste Europese boete voor het zakelijke socialemediaplatform, dat eigendom is van Microsoft. LinkedIn moet van de toezichthouders de verwerking van gegevens in overeenstemming brengen met de Europese regelgeving hierover. Die is in 2018 ingevoerd om consumenten te beschermen tegen inbreuken op persoonsgegevens.
Toezichthouders over de hele wereld proberen al jaren grote techbedrijven te reguleren als het gaat om databescherming of oneerlijke concurrentie.
Onderzoek
De boete volgt op een onderzoek van DPC naar de rechtmatigheid, eerlijkheid en transparantie van de verwerking van persoonsgegevens van LinkedIn-gebruikers voor gedragsanalyse en gerichte reclame. Dat gaat zowel om gegevens die gebruikers direct aan LinkedIn verstrekken, zoals over opleiding of werkplek, als over gegevens die via derde partijen over de gebruikers zijn verkregen.
LinkedIn heeft zich niet voldoende gehouden aan de regels bij het verwerken van die persoonsgegevens, is de conclusie van DPC. Het rechtmatig verwerken van persoonsgegevens is een "fundamenteel aspect" van de wetgeving rondom gegevensbescherming, stelt Graham Doyle, bestuurder bij DPC. "Het verwerken van persoonsgegevens zonder passende juridische grondslag is een duidelijke en ernstige schending van het recht van betrokkenen op gegevensbescherming."
Grote techbedrijven
De DPC startte het onderzoek in 2018 na een klacht van een Franse non-profitorganisatie.
In Ierland zitten meerdere Europese hoofdkantoren van grote techbedrijven, waaronder Microsoft, Apple, Google en Meta.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
9 uur geleden