Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LinkedIn krijgt Ierse boete van 310 miljoen euro

LinkedIn krijgt Ierse boete van 310 miljoen euro

DUBLIN (ANP/AFP) - LinkedIn krijgt een boete van 310 miljoen euro van de Ierse toezichthouder DPC. Het netwerkplatform zou de persoonlijke gegevens van gebruikers hebben misbruikt voor gerichte advertenties.

Het is de eerste Europese boete voor het zakelijke socialemediaplatform, dat eigendom is van Microsoft. LinkedIn moet van de toezichthouders de verwerking van gegevens in overeenstemming brengen met de Europese regelgeving hierover. Die is in 2018 ingevoerd om consumenten te beschermen tegen inbreuken op persoonsgegevens.

Toezichthouders over de hele wereld proberen al jaren grote techbedrijven te reguleren als het gaat om databescherming of oneerlijke concurrentie.

Onderzoek

De boete volgt op een onderzoek van DPC naar de rechtmatigheid, eerlijkheid en transparantie van de verwerking van persoonsgegevens van LinkedIn-gebruikers voor gedragsanalyse en gerichte reclame. Dat gaat zowel om gegevens die gebruikers direct aan LinkedIn verstrekken, zoals over opleiding of werkplek, als over gegevens die via derde partijen over de gebruikers zijn verkregen.

LinkedIn heeft zich niet voldoende gehouden aan de regels bij het verwerken van die persoonsgegevens, is de conclusie van DPC. Het rechtmatig verwerken van persoonsgegevens is een "fundamenteel aspect" van de wetgeving rondom gegevensbescherming, stelt Graham Doyle, bestuurder bij DPC. "Het verwerken van persoonsgegevens zonder passende juridische grondslag is een duidelijke en ernstige schending van het recht van betrokkenen op gegevensbescherming."

Grote techbedrijven

De DPC startte het onderzoek in 2018 na een klacht van een Franse non-profitorganisatie.

In Ierland zitten meerdere Europese hoofdkantoren van grote techbedrijven, waaronder Microsoft, Apple, Google en Meta.

Meer uit Financieel

China en Canada verlagen tarieven op koolzaad en auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.

16 minuten geleden
Ook Japan onderzoekt chatbot Grok om AI-uitkleedfunctie

TOKIO (ANP/RTR) - Japan is het volgende land dat een onderzoek instelt naar Grok, de chatbot van Elon Musk. Dat maakte de Japanse regering vrijdag bekend. Grok ligt onder vuur omdat het op verzoek seksueel getinte afbeeldingen genereert met kunstmatige intelligentie, ook van minderjarigen.

1 uur geleden
Weinig beweging op Damrak na opmars AEX tot boven 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Amsterdamse hoofdindex voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 1000 punten wist te klimmen. Vooral sterke koerswinsten van de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI hielpen de AEX deze historische mijlpaal te behalen. De Nederlandse chipbedrijven lieten nu een gemengd beeld zien.

1 uur geleden
China fel gekant tegen handelsdeal VS en Taiwan

BEIJING (ANP/AFP) - China keert zich fel tegen de handelsdeal die de Verenigde Staten hebben gesloten met Taiwan. De op een na grootste economie ter wereld is "krachtig tegen" een overeenkomst om de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese producten te verlagen en de investeringen van het eiland in de VS te vergroten.

1 uur geleden
Venezolaanse olie naar bedrijf van grote donor Trump-campagne

LONDEN (ANP) - Een medewerker van oliehandelaar Vitol heeft miljoenen gedoneerd ten behoeve van de verkiezingscampagne van Donald Trump. Dat bedrijf is nu betrokken bij de eerste verkoopdeals rond Venezolaanse olie die de Amerikaanse regering sluit na de militaire actie van de VS in het Zuid-Amerikaanse land, meldt zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

2 uur geleden
Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australiƫ het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

4 uur geleden