
Lingeriemerk Victoria's Secret in trek bij beleggers Wall Street
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret was vrijdag in trek bij beleggers op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk meldde op basis van voorlopige cijfers dat de verkopen in het afgelopen kwartaal minder sterk zijn gedaald dan gevreesd. Dit bericht werd beloond met een koerswinst van 5,3 procent op Wall Street.
De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,3 procent op 39.512,84 punten. Daarmee boekte de hoofdindex de vierde weekwinst op rij. De brede S&P 500 klom 0,2 procent tot 5222,68 punten en de technologiebeurs Nasdaq daalde licht tot 16.340,87 punten.
Het sentiment kwam onder druk te staan door een tegenvallend cijfer over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Volgens een voorlopige schatting van de Universiteit van Michigan is het vertrouwen deze maand gedaald naar het laagste niveau in zes maanden. Huishoudens maken zich zorgen over een hogere inflatie die de koopkracht ondermijnt.
Renteverlaging
Ook kan de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve bij een hogere inflatie langer wachten met het verlagen van de rente. Donderdag laaide de hoop op een spoedige renteverlaging juist weer op na cijfers over de arbeidsmarkt. Zo vroegen meer Amerikanen een uitkering aan, wat mogelijk wijst op een afkoelende arbeidsmarkt. Dat zou een renteverlaging door de Fed dichterbij kunnen brengen. Volgende week komen nieuwe cijfers over de inflatie in de VS.
Verder was Groupon een opvallende stijger met een koerswinst van 23,5 procent. De aanbieder van kortingscoupons kwam met resultaten die goed werden ontvangen. Dat gold niet voor Yelp dat ruim 7 procent inleverde. De restaurantbeoordelingswebsite boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen.
Novavax
Novavax werd liefst 99 procent meer waard. Het noodlijdende biotechbedrijf heeft een licentiedeal getekend met de Franse farmaceut Sanofi voor het gebruik van zijn coronavaccin en het combinatievaccin tegen corona en griep. Onder de deal, met een waarde van 1,2 miljard dollar, neemt Sanofi ook een belang van zo'n 5 procent in Novavax.
De euro was 1,0772 dollar waard, vrijwel onveranderd vergeleken met het slot van de Europese beurshandel. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,2 procent tot 78,35 dollar. Een vat Brentolie werd ook 1,2 procent goedkoper, op 82,88 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) heeft bezorgd gereageerd op het nieuws dat toezichthouder ACM akkoord is gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media. De journalistenbond vraagt zich af of er genoeg rekening is gehouden met bezwaren die de NVJ heeft ingebracht bij de toezichthouder.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn positief dat na de overname van RTL Nederland door DPG Media een grote Nederlandse mediapartij ontstaat die tegenwicht zou kunnen bieden aan grote internationale spelers. Tegelijkertijd blijven ze kritisch kijken of het samengevoegde bedrijf niet te veel macht krijgt bij prijsonderhandelingen over advertentieruimte.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouder ACM is onder strenge voorwaarden akkoord gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media, waardoor tal van kranten en tv-zenders per 1 juli onder één dak komen. Zo gelden er waarborgen om RTL Nieuws en NU.nl als afzonderlijke nieuwsmerken te behouden, met losse redacties die onderling geen content uitwisselen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De presentatie van de eerste elektrische SUV van Xiaomi heeft volgens de Chinese elektronicafabrikant veel belangstelling opgeleverd. In het eerste uur dat dit mogelijk was, kwamen er een kleine 300.000 bestellingen binnen voor de auto. Topman Lei Jun reageerde overweldigd en sprak van een "wonder".
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - RTL Group neemt in Duitsland een belangrijke concurrent over. Het bedrijf koopt Sky Deutschland, dat in Duitsland onder andere uitzendrechten heeft voor de Duitse voetbalcompetitie, Engels voetbal en de Formule 1. Volgens RTL is dat een belangrijke aanvulling op de eigen nieuws- en entertainmentprogramma's voor de Duitse markt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol heeft de misleidende prijskaartjes bij parfum op de luchthaven aangepast na klachten van de Consumentenbond. De winkels op de luchthaven adverteerden met parfums die soms maar de helft van de 'local price' zouden kosten, maar volgens de Consumentenbond klopte dit in meerdere gevallen niet. De prijskaartjes in de winkels, folders en op de website zijn aangepast.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia stopt na kritiek van onder andere de politiek met het uitgeven van omstreden piek-dalcontracten. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
3 uur geleden