Lingeriemerk Victoria's Secret bij stijgers op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenmarkten in New York. Het lingeriemerk meldde op basis van voorlopige cijfers dat de verkopen in het afgelopen kwartaal minder sterk zijn gedaald dan gevreesd. Volgens topman Martin Waters slaan de nieuwe collecties aan bij klanten en verbeteren de verkooptrends voor zowel het merk Victoria's Secret als de PINK-kledinglijn. Het aandeel werd daarop ruim 8 procent hoger gezet.
De algehele stemming op Wall Street bleef positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 39.579 punten. De hoofdindex sloot donderdag voor de zevende dag op rij hoger en koerst af op de vierde weekwinst op rij. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5236 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,4 procent tot 16.415 punten. De S&P 500 en de Nasdaq stevenen af op de derde weekwinst op rij.
Beleggers kijken nog uit naar toespraken van een aantal belangrijke bestuurders van de Federal Reserve. De centrale bankiers zullen mogelijk meer hints geven over de toekomstige rentestappen. Donderdag laaide de hoop op een spoedige renteverlaging in de Verenigde Staten weer op, na cijfers over de arbeidsmarkt. Zo vroegen meer Amerikanen een uitkering aan, wat mogelijk wijst op een afkoelende arbeidsmarkt en economie. Dat zou een renteverlaging door de Fed dichterbij kunnen brengen.
Nvidia
AI-chipbedrijf Nvidia won 2,4 procent, na sterke omzetcijfers van de Taiwanese chipfabrikant TSMC die onder meer chips maakt voor Nvidia. Groupon steeg bijna 20 procent. De aanbieder van kortingscoupons sprak van een goed eerste kwartaal, waarin de omzet gelijk bleef en het verlies werd teruggedrongen. Yelp zakte 2,4 procent. De restaurantbeoordelingswebsite boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen.
Novavax werd liefst 130 procent meer waard. Het noodlijdende biotechbedrijf heeft een licentiedeal getekend met de Franse farmaceut Sanofi voor het gebruik van zijn coronavaccin en het combinatievaccin tegen corona en de griep. Onder de deal, die een waarde heeft van 1,2 miljard dollar, neemt Sanofi ook een belang van zo'n 5 procent in Novavax. Novavax ontwikkelde een zogenoemd eitwitvaccin tegen het coronavirus als alternatief voor de mRNA-vaccins van Moderna en Pfizer. De vraag naar dat vaccin viel echter tegen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Contractuele afspraken die werknemers verbieden om bij een concurrent aan de slag te gaan, hebben mogelijk een negatief effect op de productiviteit. Dat stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een rapport. Concurrentiebedingen worden de afgelopen vijf jaar steeds vaker opgenomen in een contract, ziet de organisatie.
1 uur geledenANKARA (ANP) - Canada heeft steun van acht andere landen gekregen voor een defensiebank die investeringen in militaire middelen moet vergemakkelijken. De Russische inval in Oekraïne en de onzekerheid over Amerikaanse steun voor bondgenoten zorgen ervoor dat veel landen hun eigen defensiesector willen versterken. Deze nieuwe financiële instelling moet daarbij helpen met kredietgaranties en leningen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De extreme zomerhitte in Frankrijk remt de druivengroei in belangrijke wijnregio's zoals Champagne, Bordeaux en Bourgogne. Wijnproducenten waarschuwen dinsdag voor een kleinere oogst en een van de vroegste oogsten ooit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien. De Amerikaanse chipbedrijven gingen omlaag na de zware koersverliezen in de Aziatische en Europese chipsector. Beleggers grepen de nieuwe recordresultaten van het Zuid-Koreaanse Samsung, de grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld, aan om winst te nemen in chipaandelen die door de AI-rally dit jaar sterk in waarde zijn gestegen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse brouwerijen hebben vorig jaar een recordhoeveelheid alcoholvrij bier geproduceerd. De productie van bier zonder alcohol steeg met 6,5 procent naar 616 miljoen liter, meldt het Duitse federale statistiekbureau. Tegelijkertijd daalde de productie van bier met alcohol met bijna 6 procent tot 6,8 miljard liter.
3 uur geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - Ook het Chinese AI-bedrijf DeepSeek ontwikkelt een eigen AI-chip. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Daardoor wil de Chinese start-up minder afhankelijk worden van Nvidia en Huawei voor chips.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met financiële steun aan landbouwers die worden getroffen door de sterk gestegen prijzen van meststoffen. De Europese Commissie had deze liquiditeitssteun voorgesteld om een daling van de productie of de voedselkwaliteit en stijgende prijzen voor consumenten te voorkomen.
4 uur geleden