Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lindhout terug in selectie waterpoloërs voor het EK

Lindhout terug in selectie waterpoloërs voor het EK

NIEUWEGEIN (ANP) - Bondscoach Arno Havenga van de waterpolosters en Harry van der Meer van de waterpoloërs hebben de selectie voor het EK waterpolo in Boedapest bekendgemaakt. De bondscoaches selecteerden beiden dertien spelers die van 12 tot en met 26 januari gaan deelnemen aan het EK. Van der Meer heeft weer een plek ingeruimd voor Robin Lindhout.

Bij de waterpolosters, die titelverdediger zijn op het EK, zitten zoals verwacht Maud Megens en Sabrina van der Sloot bij de selectie. Keepster Debby Willemsz keerde dit najaar terug in de selectie, nadat Laura Aarts bij Oranje was afgehaakt. Willemsz is nu ook geselecteerd. De waterpolosters zitten in een poule met Duitsland, Frankrijk, Spanje, Israël en Italië.

Van der Meer had weer een plek voor Robin Lindhout die hij voor het duel in de World League tegen Servië nog buiten de selectie had gehouden. Ook de van een blessure teruggekeerde Jorn Winkelhorst is weer opgeroepen. Oranje neemt het in de groepsfase op tegen Roemenië, Servië en Rusland.

Ticket

Zowel bij de mannen als bij de vrouwen is op het EK één ticket voor de Olympische Spelen te verdienen. Bij de waterpolosters is Spanje al geplaatst. Bij de waterpoloërs zijn Spanje, Italië en Servië al zeker van deelname aan Tokio 2020.

Selectie waterpolosters: Brigitte Sleeking, Nomi Stomphorst, Sabrina van der Sloot, Vivian Sevenich, Simone van de Kraats, Bente Rogge, Iris Wolves, Maartje Keuning, Dagmar Genee, Maud Megens, Kitty-Lynn Joustra, Joanne Koenders en Debby Willemsz.

Selectie waterpoloërs: Eelco Wagenaar, Jesse Nispeling, Jorn Muller, Pascal Janssen, Robin Lindhout, Thomas Lucas, Sam van den Burg, Kjeld Veenhuis, Lars Gottemaker, Guus van IJperen, Jesse Koopman, Jorn Winkelhorst en Milan de Koff.

Meer uit Sport

Hersenschudding en breuk voor Küng na val bij EK wielrennen

EMMEN (ANP) - De Zwitserse renner Stefan Küng heeft een hersenschudding, een breuk in zijn kaakbeen en een aantal breukjes in zijn hand overgehouden aan zijn zware val bij de EK wielrennen in Emmen. Hij ging woensdag in de slotfase van de tijdrit onderuit en raakte daarbij een aantal dranghekken langs het parcours. Met een bebloed gezicht en een kapotte helm kwam hij over de finish.

36 minuten geleden
Van Vliet stopt in 2026 als koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Leo van Vliet stopt in 2026 als koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De organisatie van de Nederlandse klassieker komt in handen van Flanders Classics. Van Vliet blijft de komende edities nog actief en draagt dan de organisatie volledig over.

2 uur geleden
Herstelde Stroll kan starten in Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - De Canadees Lance Stroll voelt zich goed genoeg om dit weekeinde van start te gaan in de Grote Prijs van Japan. De Formule 1-coureur van Aston Martin sloeg afgelopen zondag de race in Singapore over nadat hij een zware crash maakte in de kwalificaties.

4 uur geleden
Lawson vervangt opnieuw Ricciardo en dingt mee naar vaste F1-plek

SUZUKA (ANP) - Liam Lawson vervangt ook komend weekeinde in de Grote Prijs van Japan de geblesseerde Daniel Ricciardo bij het Formule 1-team AlphaTauri. De Australiër is nog altijd niet voldoende hersteld van zijn gebroken middenhandsbeentje, een kwetsuur die hij opliep tijdens een training bij de Dutch Grand Prix in Zandvoort.

5 uur geleden
Einde carrière wielrenner Van Hooydonck komt hard aan bij Van Aert

EMMEN (ANP) - De Belgische wielrenner Wout van Aert van Jumbo-Visma vindt het "echt onrechtvaardig" dat zijn land-, ploeggenoot en vriend Nathan Van Hooydonck zijn carrière moet beëindigen. "Ik heb het er heel moeilijk mee", zei een emotionele Van Aert na zijn derde plaats op het EK tijdrijden in Emmen.

17 uur geleden
Wielrenners Hoole en Bax jagen op erfenis Dumoulin

EMMEN (ANP) - Met het afscheid van Tom Dumoulin verdween Nederlands enige topper in het tijdrijden. Daan Hoole en Sjoerd Bax waren woensdag bij de EK in Emmen de wielrenners die de Nederlandse eer moesten hooghouden.

19 uur geleden
Jonge Brit Tarling pakt Europese titel tijdrijden in Emmen

EMMEN (ANP) - De Brit Joshua Tarling heeft bij de Europese kampioenschappen wielrennen in Drenthe de titel veroverd op de individuele tijdrit. De pas 19-jarige renner, eerder al derde op het WK, was na 29,5 kilometer in en rond Emmen de snelste in een tijd van 31 minuten en 30 seconden.

19 uur geleden