Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lindhout terug in selectie waterpoloërs voor het EK

Lindhout terug in selectie waterpoloërs voor het EK

NIEUWEGEIN (ANP) - Bondscoach Arno Havenga van de waterpolosters en Harry van der Meer van de waterpoloërs hebben de selectie voor het EK waterpolo in Boedapest bekendgemaakt. De bondscoaches selecteerden beiden dertien spelers die van 12 tot en met 26 januari gaan deelnemen aan het EK. Van der Meer heeft weer een plek ingeruimd voor Robin Lindhout.

Bij de waterpolosters, die titelverdediger zijn op het EK, zitten zoals verwacht Maud Megens en Sabrina van der Sloot bij de selectie. Keepster Debby Willemsz keerde dit najaar terug in de selectie, nadat Laura Aarts bij Oranje was afgehaakt. Willemsz is nu ook geselecteerd. De waterpolosters zitten in een poule met Duitsland, Frankrijk, Spanje, Israël en Italië.

Van der Meer had weer een plek voor Robin Lindhout die hij voor het duel in de World League tegen Servië nog buiten de selectie had gehouden. Ook de van een blessure teruggekeerde Jorn Winkelhorst is weer opgeroepen. Oranje neemt het in de groepsfase op tegen Roemenië, Servië en Rusland.

Ticket

Zowel bij de mannen als bij de vrouwen is op het EK één ticket voor de Olympische Spelen te verdienen. Bij de waterpolosters is Spanje al geplaatst. Bij de waterpoloërs zijn Spanje, Italië en Servië al zeker van deelname aan Tokio 2020.

Selectie waterpolosters: Brigitte Sleeking, Nomi Stomphorst, Sabrina van der Sloot, Vivian Sevenich, Simone van de Kraats, Bente Rogge, Iris Wolves, Maartje Keuning, Dagmar Genee, Maud Megens, Kitty-Lynn Joustra, Joanne Koenders en Debby Willemsz.

Selectie waterpoloërs: Eelco Wagenaar, Jesse Nispeling, Jorn Muller, Pascal Janssen, Robin Lindhout, Thomas Lucas, Sam van den Burg, Kjeld Veenhuis, Lars Gottemaker, Guus van IJperen, Jesse Koopman, Jorn Winkelhorst en Milan de Koff.

Meer uit Sport

Zhao Xintong eerste Chinese wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP) - Zhao Xintong heeft als eerste Chinees de wereldtitel snooker veroverd. De 28-jarige qualifier versloeg in de finale in Sheffield drievoudig wereldkampioen Mark Williams uit Wales met 18-12.

5 uur geleden
Oud-ritwinnaar Van der Hoorn voor de tweede keer aan start Giro

TOURNAI (ANP/BELGA) - Wielrenner Taco van der Hoorn staat vrijdag voor de tweede keer in zijn carrière aan de start van de Giro d'Italia. De 31-jarige Nederlander van Intermarché-Wanty won een etappe tijdens zijn enige andere deelname in 2021.

7 uur geleden
Teambaas Stella ziet grootste winst McLaren in 'bandenmagie'

MIAMI (ANP) - McLaren haalt groot voordeel uit de manier waarop het slijtage en oververhitting van de banden tegengaat. Dat zei teambaas Andrea Stella na de Grote Prijs van Miami, waarin de coureurs Oscar Piastri en Lando Norris een klasse apart waren. "Ik had wel verwacht dat we zouden profiteren van ons bandenmanagement, maar niet dat het verschil zo groot zou zijn. Dat heeft me wel verbaasd", aldus Stella op de website van de Formule 1.

7 uur geleden
Wielrenster Vos wint tweede etappe Vuelta Femenina

SANT BOI DE LLOBREGAT (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De 37-jarige renster van Team Visma - Lease a Bike was na 99 kilometer tussen Molins de Rei en Sant Boi de Llobregat de snelste in de massasprint.

9 uur geleden
Sinner keert op masterstoernooi Rome terug na dopingschorsing

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt met een bye in de eerste ronde van het masterstoernooi van Rome zijn rentree. De 23-jarige Italiaan, wiens dopingschorsing van drie maanden op 5 mei afliep, treft in de tweede ronde de winnaar van de partij tussen de Argentijn Mariano Navone en Federico Cina uit Italië.

13 uur geleden
Ayuso met sterke ploeg van UAE Team Emirates naar Giro

DUBAI (ANP) - Wielrenner Juan Ayuso krijgt bij UAE Team Emirates een sterk team mee in de Giro d'Italia. De 22-jarige Spanjaard is bij afwezigheid van wereldkampioen Tadej Pogacar, die de Ronde van Italië vorig jaar won, de kopman.

13 uur geleden
Griekspoor zakt plaats op wereldranglijst, Ruud stijgt flink

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is één plaats gezakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland staat nu op de 35e positie van de mondiale tennisladder. Griekspoor werd in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid uitgeschakeld door de latere finalist Jack Draper uit Groot-Brittannië.

16 uur geleden