Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lindhout terug in selectie waterpoloërs voor het EK

Lindhout terug in selectie waterpoloërs voor het EK

NIEUWEGEIN (ANP) - Bondscoach Arno Havenga van de waterpolosters en Harry van der Meer van de waterpoloërs hebben de selectie voor het EK waterpolo in Boedapest bekendgemaakt. De bondscoaches selecteerden beiden dertien spelers die van 12 tot en met 26 januari gaan deelnemen aan het EK. Van der Meer heeft weer een plek ingeruimd voor Robin Lindhout.

Bij de waterpolosters, die titelverdediger zijn op het EK, zitten zoals verwacht Maud Megens en Sabrina van der Sloot bij de selectie. Keepster Debby Willemsz keerde dit najaar terug in de selectie, nadat Laura Aarts bij Oranje was afgehaakt. Willemsz is nu ook geselecteerd. De waterpolosters zitten in een poule met Duitsland, Frankrijk, Spanje, Israël en Italië.

Van der Meer had weer een plek voor Robin Lindhout die hij voor het duel in de World League tegen Servië nog buiten de selectie had gehouden. Ook de van een blessure teruggekeerde Jorn Winkelhorst is weer opgeroepen. Oranje neemt het in de groepsfase op tegen Roemenië, Servië en Rusland.

Ticket

Zowel bij de mannen als bij de vrouwen is op het EK één ticket voor de Olympische Spelen te verdienen. Bij de waterpolosters is Spanje al geplaatst. Bij de waterpoloërs zijn Spanje, Italië en Servië al zeker van deelname aan Tokio 2020.

Selectie waterpolosters: Brigitte Sleeking, Nomi Stomphorst, Sabrina van der Sloot, Vivian Sevenich, Simone van de Kraats, Bente Rogge, Iris Wolves, Maartje Keuning, Dagmar Genee, Maud Megens, Kitty-Lynn Joustra, Joanne Koenders en Debby Willemsz.

Selectie waterpoloërs: Eelco Wagenaar, Jesse Nispeling, Jorn Muller, Pascal Janssen, Robin Lindhout, Thomas Lucas, Sam van den Burg, Kjeld Veenhuis, Lars Gottemaker, Guus van IJperen, Jesse Koopman, Jorn Winkelhorst en Milan de Koff.

Meer uit Sport

Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

34 minuten geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

39 minuten geleden
Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

2 uur geleden
De Boo pakt op 500 meter zijn tweede zilver op Spelen Milaan

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.

3 uur geleden
De Minaur voor derde jaar op rij naar tennisfinale Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.

4 uur geleden
Schaatssters als derde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.

4 uur geleden
Danilova en Tsiba rekenen bij olympisch debuut ook op vrije kür

MILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.

5 uur geleden