Lindhout terug in selectie waterpoloërs voor het EK
NIEUWEGEIN (ANP) - Bondscoach Arno Havenga van de waterpolosters en Harry van der Meer van de waterpoloërs hebben de selectie voor het EK waterpolo in Boedapest bekendgemaakt. De bondscoaches selecteerden beiden dertien spelers die van 12 tot en met 26 januari gaan deelnemen aan het EK. Van der Meer heeft weer een plek ingeruimd voor Robin Lindhout.
Bij de waterpolosters, die titelverdediger zijn op het EK, zitten zoals verwacht Maud Megens en Sabrina van der Sloot bij de selectie. Keepster Debby Willemsz keerde dit najaar terug in de selectie, nadat Laura Aarts bij Oranje was afgehaakt. Willemsz is nu ook geselecteerd. De waterpolosters zitten in een poule met Duitsland, Frankrijk, Spanje, Israël en Italië.
Van der Meer had weer een plek voor Robin Lindhout die hij voor het duel in de World League tegen Servië nog buiten de selectie had gehouden. Ook de van een blessure teruggekeerde Jorn Winkelhorst is weer opgeroepen. Oranje neemt het in de groepsfase op tegen Roemenië, Servië en Rusland.
Ticket
Zowel bij de mannen als bij de vrouwen is op het EK één ticket voor de Olympische Spelen te verdienen. Bij de waterpolosters is Spanje al geplaatst. Bij de waterpoloërs zijn Spanje, Italië en Servië al zeker van deelname aan Tokio 2020.
Selectie waterpolosters: Brigitte Sleeking, Nomi Stomphorst, Sabrina van der Sloot, Vivian Sevenich, Simone van de Kraats, Bente Rogge, Iris Wolves, Maartje Keuning, Dagmar Genee, Maud Megens, Kitty-Lynn Joustra, Joanne Koenders en Debby Willemsz.
Selectie waterpoloërs: Eelco Wagenaar, Jesse Nispeling, Jorn Muller, Pascal Janssen, Robin Lindhout, Thomas Lucas, Sam van den Burg, Kjeld Veenhuis, Lars Gottemaker, Guus van IJperen, Jesse Koopman, Jorn Winkelhorst en Milan de Koff.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden