Lindhout fluit halve finale Feyenoord - Ajax in beker
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft scheidsrechter Allard Lindhout aangesteld voor het duel tussen Feyenoord en Ajax in de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker. De 35-jarige Lindhout geeft woensdag om 20.00 uur het eerste fluitsignaal in de uitverkochte Kuip, waar geen supporters van Ajax welkom zijn. Pol van Boekel fungeert achter de tv-schermen in Zeist als de videoarbiter.
Jeroen Manschot fluit dinsdag de eerste halve finale, tussen de amateurs van SV Spakenburg en PSV. Ook op Sportpark De Westmaat in Spakenburg wordt om 20.00 uur afgetrapt. Jochem Kamphuis is bij dit duel de VAR.
De finale van het bekertoernooi staat voor zondag 30 april op het programma. Spakenburg heeft echter in de statuten van de club staan dat het niet op zondag voetbalt. De amateurclub, die in het bekertoernooi al FC Groningen en FC Utrecht uitschakelde, wil dan ook dat de KNVB de finale verplaatst als Spakenburg tegen PSV opnieuw stunt. De voetbalbond wil daar vooralsnog niet op ingaan en wacht eerst de uitkomst van de halve finales af.
Meer uit Voetbal
YAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.
58 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
8 uur geleden