Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limp Bizkit-frontman Durst eist miljoenen van Universal Music

Limp Bizkit-frontman Durst eist miljoenen van Universal Music

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Limp Bizkit-frontman Fred Durst heeft muziekconcern Universal Music Group (UMG) aangeklaagd en eist een schadevergoeding van 200 miljoen dollar van het bedrijf. Volgens de artiest heeft UMG hem nooit royalty's betaald, terwijl Limp Bizkit meer dan 45 miljoen albums en singles heeft verkocht.

Volgens de in Los Angeles ingediende aanklacht lijkt het erop dat UMG in de hoogtijdagen van Limp Bizkit, tussen 1997 en 2004, "opzettelijk toedekte wat de werkelijke hoeveelheid verkopen was, en daarmee royalty's die verschuldigd waren aan Limp Bizkit". Dit zou het bedrijf hebben gedaan om zelf meer winst te maken.

Durst beschuldigt 's werelds grootste muziekconcern er ook van andere artiesten te hebben bestolen. Hij wil copyrights van Limp Bizkit terug, maar ook van andere bands die via Dursts platenlabel Flawless Records samenwerkten met UMG.

De afspraak was dat Limp Bizkit pas royalty's kreeg als de kosten die de platenmaatschappij voor de band had gemaakt zouden zijn terugverdiend. Volgens de aanklacht van Durst paste UMG de cijfers over die voorfinanciering en royalty's zodanig aan dat Limp Bizkit nooit betaald hoefde te worden. Ook zouden er gaten zitten in de documentatie over royalty's in de succesvolste jaren van de nu-metalband.

Uiteindelijk kreeg Durst 1 miljoen dollar van UMG en Flawless Records 2,3 miljoen dollar, maar dat is volgens de aanklacht lang niet genoeg. De artiest wil daarom dat contracten ontbonden worden, waarmee UMG ook inbreuk zou maken op copyrights van Limp Bizkit.

UMG was niet direct bereikbaar voor een reactie.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

6 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

10 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

13 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

14 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

14 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

17 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

17 uur geleden