Limp Bizkit-frontman Durst eist miljoenen van Universal Music
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Limp Bizkit-frontman Fred Durst heeft muziekconcern Universal Music Group (UMG) aangeklaagd en eist een schadevergoeding van 200 miljoen dollar van het bedrijf. Volgens de artiest heeft UMG hem nooit royalty's betaald, terwijl Limp Bizkit meer dan 45 miljoen albums en singles heeft verkocht.
Volgens de in Los Angeles ingediende aanklacht lijkt het erop dat UMG in de hoogtijdagen van Limp Bizkit, tussen 1997 en 2004, "opzettelijk toedekte wat de werkelijke hoeveelheid verkopen was, en daarmee royalty's die verschuldigd waren aan Limp Bizkit". Dit zou het bedrijf hebben gedaan om zelf meer winst te maken.
Durst beschuldigt 's werelds grootste muziekconcern er ook van andere artiesten te hebben bestolen. Hij wil copyrights van Limp Bizkit terug, maar ook van andere bands die via Dursts platenlabel Flawless Records samenwerkten met UMG.
De afspraak was dat Limp Bizkit pas royalty's kreeg als de kosten die de platenmaatschappij voor de band had gemaakt zouden zijn terugverdiend. Volgens de aanklacht van Durst paste UMG de cijfers over die voorfinanciering en royalty's zodanig aan dat Limp Bizkit nooit betaald hoefde te worden. Ook zouden er gaten zitten in de documentatie over royalty's in de succesvolste jaren van de nu-metalband.
Uiteindelijk kreeg Durst 1 miljoen dollar van UMG en Flawless Records 2,3 miljoen dollar, maar dat is volgens de aanklacht lang niet genoeg. De artiest wil daarom dat contracten ontbonden worden, waarmee UMG ook inbreuk zou maken op copyrights van Limp Bizkit.
UMG was niet direct bereikbaar voor een reactie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
33 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.
1 uur geleden