Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limp Bizkit-frontman Durst eist miljoenen van Universal Music

Limp Bizkit-frontman Durst eist miljoenen van Universal Music

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Limp Bizkit-frontman Fred Durst heeft muziekconcern Universal Music Group (UMG) aangeklaagd en eist een schadevergoeding van 200 miljoen dollar van het bedrijf. Volgens de artiest heeft UMG hem nooit royalty's betaald, terwijl Limp Bizkit meer dan 45 miljoen albums en singles heeft verkocht.

Volgens de in Los Angeles ingediende aanklacht lijkt het erop dat UMG in de hoogtijdagen van Limp Bizkit, tussen 1997 en 2004, "opzettelijk toedekte wat de werkelijke hoeveelheid verkopen was, en daarmee royalty's die verschuldigd waren aan Limp Bizkit". Dit zou het bedrijf hebben gedaan om zelf meer winst te maken.

Durst beschuldigt 's werelds grootste muziekconcern er ook van andere artiesten te hebben bestolen. Hij wil copyrights van Limp Bizkit terug, maar ook van andere bands die via Dursts platenlabel Flawless Records samenwerkten met UMG.

De afspraak was dat Limp Bizkit pas royalty's kreeg als de kosten die de platenmaatschappij voor de band had gemaakt zouden zijn terugverdiend. Volgens de aanklacht van Durst paste UMG de cijfers over die voorfinanciering en royalty's zodanig aan dat Limp Bizkit nooit betaald hoefde te worden. Ook zouden er gaten zitten in de documentatie over royalty's in de succesvolste jaren van de nu-metalband.

Uiteindelijk kreeg Durst 1 miljoen dollar van UMG en Flawless Records 2,3 miljoen dollar, maar dat is volgens de aanklacht lang niet genoeg. De artiest wil daarom dat contracten ontbonden worden, waarmee UMG ook inbreuk zou maken op copyrights van Limp Bizkit.

UMG was niet direct bereikbaar voor een reactie.

Meer uit Financieel

Autoverkoop in EU hoger door meer vraag naar elektrische modellen

BRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.

21 minuten geleden
EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

AMSTERDAM (ANP) - De komende drie jaar heeft de bouwsector zo'n 73.000 nieuwe medewerkers nodig, denkt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). De bouw kampt al jaren met personeelstekorten, terwijl Nederland veel woningen wil bouwen, het stroomnet wil uitbreiden, infrastructuur wil renoveren en verduurzamen. De opschaling bij Defensie en in de defensie-industrie zorgt daarnaast voor extra concurrentie om personeel. Het EIB waarschuwt in een rapport dat het daarom "niet vanzelfsprekend" is dat alle maatschappelijke ambities tegelijk kunnen worden gerealiseerd.

1 uur geleden
Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties en omwonenden stappen naar de Raad van State omdat ze het niet eens zijn met het nieuwe Luchthavenverkeersbesluit (LVB) Schiphol. Volgens onder meer Greenpeace Nederland, Milieudefensie en SchipholWatch legaliseert het nieuwe besluit, dat 1 november in werking moet treden, "jarenlange illegale overlast" en "schaadt het de gezondheid". De coalitie van milieuclubs en omwonenden eist bij de Raad van State dat het besluit wordt vernietigd.

1 uur geleden
Aantal nieuwe bedrijven fors gestegen in derde kwartaal

UTRECHT (ANP) - Het aantal startende bedrijven in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dit is de sterkste stijging in jaren. In totaal werden ruim 62.000 nieuwe bedrijfsvestigingen geregistreerd, tegenover ongeveer 54.000 een jaar eerder. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).

3 uur geleden
Veel meer Europese octrooien aangevraagd, ook groei in Nederland

MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.

6 uur geleden
Tesla ziet winst fors zakken, maar verrast markt positief

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.

7 uur geleden
Meta voert resultaten op en investeert nog meer in AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.

7 uur geleden