Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburgse Staten moeten zelf beslissen over toekomst vliegveld

Limburgse Staten moeten zelf beslissen over toekomst vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - Het provinciebestuur van Limburg laat de beslissing over de toekomst van Maastricht Aachen Airport volledig over aan Provinciale Staten. De staten mogen op 3 juni zelf kiezen uit in totaal vier toekomstscenario's, blijkt uit een woensdag gepresenteerd voorstel van Gedeputeerde Staten aan de Staten. Drie scenario's laten het vliegveld bestaan, één kiest voor sluiting.

Eerder woensdag was verwarring ontstaan. De stukken suggereerden dat GS voor sluiting van het vliegveld waren. Meerdere media meldden dit vervolgens. Een woordvoerder van de provincie zei woensdagmiddag echter dat de stukken anders gelezen moeten worden. Volgens hem laten GS het volledig aan de Staten om een keuze te maken uit de vier opties. De woordvoerder zei dat het voorstel onhandig geformuleerd is, maar dat GS geen enkele voorkeur hebben.

De gedeputeerden wijzen er wel op dat kiezen voor het openhouden van het vliegveld automatisch een renovatie van de start- en landingsbaan inhoudt. En dat gaat ruim 35 miljoen euro kosten. Met sluiting van MAA is de provincie volgens twee recente onderzoeken het goedkoopst uit. De vier mogelijke toekomstscenario's zijn bekeken op aspecten rond onder meer natuur, landschap, klimaat, veiligheid en gezondheid.

Openhouden

De meeste fracties in de Staten lijken meer te voelen voor openhouden van de luchthaven zonder verdere groei, waarbij de nadruk dan op vrachtverkeer komt te liggen. Tot nog toe waren alleen GroenLinks en de Partij voor de Dieren voor sluiting. Mochten de Staten een van de drie andere opties kiezen, dan moeten zij om te beginnen 35 miljoen euro reserveren, aldus GS.

MAA leunt al jaren zwaar op steun door de provincie. Met name omwonenden pleiten voor sluiting. Zij vinden een vliegveld in een dichtbevolkt gebied niet kunnen. Er is veel geluidsoverlast en dakpannen komen los door laag overvliegende vrachtvliegtuigen. Ook veroorzaakt het vliegveld volgens tegenstanders schade voor het toerisme in Limburg.

Meer uit Binnenland

Bank of New York weigert commentaar na explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.

15 minuten geleden
Campagne tegen oplichting levert identiteit van 14 verdachten op

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.

15 minuten geleden
Bestuurder joodse school teleurgesteld na gesprek met Jetten

DEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.

38 minuten geleden
Israël waarschuwt voor groep die aanslagen Nederland opeist

JERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.

1 uur geleden
Commissie Mijnbouwschade ziet schademeldingen na beving toenemen

ROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.

1 uur geleden
Moeder Natalee Holloway doet aangifte tegen Joran van der Sloot

AMSTERDAM (ANP) - De moeder van Natalee Holloway heeft in Nederland aangifte gedaan tegen Joran van der Sloot voor de dood van haar dochter. Advocaat Annemiek van Spanje meldt dat met deze aangifte de Nederlandse autoriteiten wordt verzocht om Van der Sloot alsnog te vervolgen.

3 uur geleden
Ontploffing op Zuidas Amsterdam, politie onderzoekt video

AMSTERDAM (ANP) - Bij een kantorencomplex op de Zuidas in Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag een explosie geweest. Dat bevestigt de politie. Op sociale media gaat een niet-geverifieerde video rond van een ontploffing bij een gebouw dat lijkt op het kantorencomplex. Bij de eerdere aanslagen op een joodse school in Amsterdam en bij de synagoge in Rotterdam ging een soortgelijke video rond.

5 uur geleden