Limburgse gouverneur Theo Bovens wil eerder weg
MAASTRICHT (ANP) - De Limburgse gouverneur Theo Bovens (CDA) blijft toch niet aan tot er een opvolger wordt benoemd. Hij wil dat er op korte termijn een waarnemend commissaris van de Koning in Limburg word aangesteld. Dat maakte Bovens donderdag bekend na overleg met demissionair minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken).
Vorige week vrijdag stapte Bovens op nadat een motie van wantrouwen was ingediend tegen hem en het voltallige college van Gedeputeerde Staten. Ook dat stapte op. Vorige week liet Bovens nog weten aan te blijven tot er een nieuwe gouverneur zou aantreden. Daar komt hij nu op terug.
Naar eigen zeggen heeft hij de afgelopen week diep nagedacht of het goed voor hem en voor Limburg is om als gouverneur aan te blijven. Hij kwam tot het besluit "dat het voor mij vrijwel onmogelijk is om zowel de vertrekkende gouverneur te zijn als de gouverneur die gelijktijdig in zijn eentje het college van Gedeputeerde Staten vormt in afwachting van een nieuw college".
Rouwproces
Bovens spreekt van een energieslurpend "rouwproces". Minister Ollongren komt vrijdag naar Maastricht om over de ontstane bestuurscrisis overleg te voeren.
Vanuit de Limburgse staten klonken vorige week verwijten dat Bovens zijn rol als hoeder van de integriteit te weinig waarmaakte. Dit omdat er rond provinciale subsidies aan de Limburgse landschapsinstelling IKL sprake zou zijn geweest van integriteitsschendingen. Het ging daarbij om subsidies die via IKL zouden zijn terechtgekomen bij bv's van de directeur van de instelling, oud-CDA-gedeputeerde Herman Vrehen. De voor financiƫn en natuur verantwoordelijke gedeputeerden Ger Koopmans en Hubert Mackus (beiden CDA) waren enkele weken geleden om die reden al opgestapt. Vorige week diende de PVV een motie van wantrouwen in tegen de resterende vijf gedeputeerden en Bovens. Die hielden de eer aan zichzelf, waarbij Bovens zou aanblijven tot de nieuwe gouverneur komt. Maar daar ziet hij toch vanaf.
Bovens schrijft in zijn brief aan de Limburgse Staten "met gemengd gevoel" minister Ollongren gevraagd te hebben om in zijn plaats op korte termijn een waarnemer te benoemen. In zijn brief bedankt hij iedereen voor de afgelopen bijna tien jaar dat hij gouverneur van Limburg was.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
2 uur geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
20 uur geleden