Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburgse dorpen bij de Peel pas zondag onder de rook

Limburgse dorpen bij de Peel pas zondag onder de rook

MARIAPEEL (ANP) - Anders dan eerder door de brandweer gecommuniceerd draait de wind bij Mariapeel niet zaterdag al, maar pas in de loop van zondag. Dat wil zeggen dat Brabant zaterdag nog last kan blijven houden van de overigens sterk afnemende rook uit het 40 hectare grote gebied, waar woensdag een zeer grote brand uitbrak. Vanaf zondagmiddag draait de wind naar het westen en komen Limburgse dorpen als America en Horst onder de rook te liggen.

Dat zei een woordvoerder van de brandweer. Hij vertelde dat de rookontwikkeling wel afneemt, en omdat het warmer wordt en minder bewolkt is, de rook sneller opstijgt. Daardoor vermindert de overlast op de grond. Rondom het gebied zijn er nog steeds verhoogde concentraties koolmonoxide gemeten. De loonwerkers die voor Staatsbosbeheer bluswerkzaamheden uitvoeren dragen daarom CO-melders bij zich. Als daarvan het alarm afgaat, trekken ze zich terug.

Voor Staatsbosbeheer zijn nog twee grote watertonnen achter tractoren in het gebied om de stoplijnen nat te houden, die de brand moeten tegenhouden. Ook staan er vier grote watersproeiers die grote oppervlakten kunnen beregenen. De brandweer zelf blijft aanwezig met twee tankautospuiten, een grootwatertransport en twee waterwagens.

Vogelspotters

De nacht van vrijdag op zaterdag liet volgens de woordvoerder een rustig patroon zien. Het nablussen kan nog een paar dagen duren. De brandweer heeft nog niet het sein brand meester gegeven voor het gebied.

De brand brak woensdagochtend vroeg uit. Vogelspotters maakten er om 06.30 uur melding van. Het ging toen nog om één hectare die in brand stond, maar het vuur greep snel om zich heen door de grote droogte in het anders natte gebied.

Mensen houden zich volgens de woordvoerder overigens goed aan de noodverordening. Die verbiedt toegang tot het gebied voor iedereen die er niets te zoeken heeft. Op die manier wordt ramptoerisme tegengegaan, en dat werkt prima, aldus de boa's van Staatsbosbeheer. "Er wordt goed gehoor aan gegeven", zei de woordvoerder van de brandweer. Rond het gebied staan ook verkeersregelaars die mensen opvangen en de weg wijzen.

Meer uit Binnenland

Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

2 minuten geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

7 minuten geleden
Cruiseschip Hondius komt zondag rond middaguur aan bij Tenerife

TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.

1 uur geleden
Schade na brand in datacenter Almere nog niet in kaart gebracht

ALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.

1 uur geleden
Onderwijsinstellingen nemen maatregelen na hack

DEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.

1 uur geleden
Verdachte van explosie bij pand D66 is 37-jarige man

DEN HAAG (ANP) - De persoon die is aangehouden na een explosie bij het partijkantoor van D66 is een 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, meldt de politie. Bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag ging donderdagavond iets na 21.00 uur een vuurwerkbom af. Het gebouw raakte hierdoor beschadigd. Er waren op het moment van de explosie tientallen jongeren aanwezig in het pand. Niemand raakte gewond.

1 uur geleden
RIVM: derde persoon test ook negatief op het hantavirus

BILTHOVEN (ANP) - De derde persoon die na klachten werd getest op het hantavirus is ook niet besmet, meldt het RIVM. In totaal werden drie personen met klachten getest die op dezelfde vlucht zaten als de 69-jarige Nederlandse vrouw, die later aan het virus overleed. Alle uitslagen zijn negatief.

1 uur geleden