
Limburgs vliegveld en Schiphol onderzoeken samenwerking
MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport (MAA) en Schiphol onderzoeken de mogelijkheid van nauwere en verregaande samenwerking. Daarbij worden twee scenario's bekeken. In het ene scenario wordt samenwerking in onder meer de exploitatie, commercie en vastgoedontwikkeling bekeken zonder dat Schiphol een belang neemt in de Limburgse luchthaven. In het andere scenario is die deelname van Schiphol in MAA er wel. Dat maakte de Provincie Limburg bekend.
Mocht het tot verregaande samenwerking komen, dan wordt dit voornemen eerst voorgelegd aan de provincie Limburg als aandeelhouder van MAA. Provinciale Staten worden in die afweging betrokken. Daarbij wordt rekening gehouden met een recente analyse naar de toekomst van de noodlijdende luchthaven. Een van de scenario's daarbij is sluiting van het vliegveld. Deze optie zou qua kosten en baten de beste zijn, bleek uit dat onderzoek.
Royal Schiphol Group is al eigenaar en exploitant van Rotterdam The Hague Airport en Lelystad Airport. Daarnaast heeft Schiphol een meerderheidsbelang van 51 procent in Eindhoven Airport. Deze luchthavens handelen vooral passagiersvervoer af, in tegenstelling tot beoogd samenwerkingspartner MAA: dat vliegveld moet het vooral hebben van luchtvracht.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.
15 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft alle werkzaamheden van een megawindmolenpark voor de kust van de staat Rhode Island stilgelegd. De bouw van het park door het Deense windenergiebedrijf Ørsted was al voor 80 procent voltooid. Daarmee heeft president Donald Trump opnieuw een windenergieproject in de Verenigde Staten geblokkeerd.
19 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft nieuwe regels voorgesteld over prijsvorming op onlineplatforms. De conceptregels moeten leiden tot meer transparantie en eerlijkheid, meldt overheidsorganisatie NDRC zaterdag. De nieuwe regels volgen op klachten over oneerlijke of misleidende prijzen door grote platforms.
20 uur geleden