Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburgs vliegveld acht weken dicht om baanrenovatie

Limburgs vliegveld acht weken dicht om baanrenovatie

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport (MAA) is vanaf maandag acht weken lang gesloten. In die tijd wordt de start- en landingsbaan gerenoveerd. Dat is nodig vanwege slijtage van het asfalt. Daardoor kunnen kleine deeltjes loslaten en schade aan vliegtuigen veroorzaken.

De afsluiting duurt tot en met 30 juni. De baan van MAA is 2750 meter lang en 45 meter breed. Een renovatie als deze is een omvangrijke klus, aldus het vliegveld. Aannemer Dura Vermeer brengt ruim 71.000 ton asfalt opnieuw aan. Verder worden zo'n duizend verlichtingsarmaturen vervangen, vindt er zo'n 15 kilometer aan belijning plaats en is er zo'n 100 kilometer aan bekabeling nodig.

Op de drukste dagen zijn er rond de 250 mensen aan het werk. Aandeelhouder provincie Limburg reserveerde voor de renovatie 35 miljoen euro. Volgens het vliegveld is de aanneemsom van Dura Vermeer zo'n 22 miljoen, los van extra kosten als planvoorbereiding, projectleiding en toezicht.

De toename van de stikstofuitstoot door al dit werk wordt volgens MAA volledig gecompenseerd omdat er acht weken lang geen vliegtuigen komen.

Meer uit Binnenland

Van Gogh Museum steggelt met overheid over financiering renovatie

AMSTERDAM (ANP) - Tussen het Van Gogh Museum en de overheid is een conflict ontstaan over de bekostiging van grootschalig onderhoud van de Amsterdamse kunstinstelling, zegt museumdirecteur Emilie Gordenker in een interview met The New York Times (NYT). Als er geen oplossing komt, moet het museum mogelijk dicht, zegt zij, want zonder de nodige werkzaamheden kan "de veiligheid van de collectie, bezoekers en medewerkers niet langer worden gegarandeerd". "Het is het laatste wat we willen, maar als het niet anders kan, zullen we het pand moeten sluiten."

28 minuten geleden
Klacht gegrond, Taghi moet te lang wachten op post

VUGHT (ANP) - Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi moet geregeld te lang wachten voordat hij post ontvangt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught waar hij sinds eind 2019 gedetineerd zit. "Een ansichtkaart met twee woorden liet maanden op zich wachten", aldus zijn advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen. In oktober vorig jaar diende hij namens Taghi een klacht in tegen het Gedetineerden Recherche Informatiepunt (GRIP) van de politie Eenheid Landelijke Expertise en Operaties, die namens de EBI in- en uitgaande post controleert.

32 minuten geleden
Meer mensen downloaden 112-app na dood Lisa

DEN HAAG (ANP) - De 112-app is sinds vorige week 85.000 keer gedownload, meldt de politie. Dat is volgens een woordvoerder flink meer dan gemiddeld. De politie verklaart de toename door de aandacht voor de app in de media en op sociale media, na de dood van de 17-jarige Lisa vorige week in Duivendrecht.

1 uur geleden
Van Vroonhoven wil 'vakministers' in kabinet na terugtrekken NSC

DEN HAAG (ANP) - De ministersposten die zijn vrijgevallen nadat NSC zich terugtrok uit het kabinet, zouden moeten worden bekleed door "vakministers". Daarvoor pleitte Nicolien van Vroonhoven (NSC) woensdag in een debat in de Tweede Kamer. "Mensen met kennis van zaken die het dossier begrijpen en die direct kunnen instappen", omschreef ze. Wat haar partij betreft is de partijkleur van die vakministers niet belangrijk.

2 uur geleden
BBB-leider Van der Plas wil niet over Gaza praten

DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas wilde woensdag tijdens het Kamerdebat over het vertrek van NSC uit het demissionaire kabinet niet praten over de situatie in de Gazastrook. Ze wilde het alleen hebben over hoe het verder moet gaan met het kabinet dat alleen nog gesteund wordt door BBB en VVD.

2 uur geleden
Raad van State wijst bezwaren Cornelius Haga Lyceum af

DEN HAAG (ANP) - Het islamitische Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam heeft terecht een zeer kritische beoordeling van de onderwijsinspectie gekregen, oordeelt de Raad van State. De bewindspersonen op het ministerie van Onderwijs stonden volgens de hoogste bestuursrechter ook in hun recht toen ze afgelopen jaren diverse keren de overheidsbijdrage aan de middelbare school gedeeltelijk inhielden of terugvorderden wegens tekortkomingen.

2 uur geleden
Terneuzen verbiedt recreatie op vakantiepark van Peter Gillis

TERNEUZEN (ANP) - De gemeente Terneuzen verbiedt per direct recreatie op het vakantiepark Marina Beach in het Zeeuws-Vlaamse Hoek van ondernemer en televisiebekendheid Peter Gillis. Burgemeester Erik van Merrienboer van de gemeente Terneuzen heeft besloten geen exploitatievergunning voor het park te verlenen. Ook is besloten de alcoholwetvergunning en horeca-exploitatievergunning voor Marina Beach in te trekken. Het park staat al geruime tijd te koop.

3 uur geleden