Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburg wil inwoners met laag inkomen gratis laten reizen

Limburg wil inwoners met laag inkomen gratis laten reizen

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg wil mensen met een minimuminkomen gratis laten reizen met het openbaar vervoer tijdens de daluren. De provincie werkt aan een voorstel om de Meedoen Pas, een ov-product van de regionale vervoersmaatschappij Arriva, beschikbaar te stellen aan minima. Een woordvoerster van gedeputeerde Jasper Kuntzelaers (openbaar vervoer) bevestigt een bericht hierover van De Limburger.

"Over de kosten en voorwaarden van de Meedoen Pas zijn we nog in gesprek met Arriva en de Limburgse gemeenten. We streven naar invoering van deze pas in 2024. Een besluit hierover is aan Provinciale Staten van Limburg", aldus de woordvoerster.

Arriva verzorgt het bus- en treinvervoer in de zuidelijke provincie. De maatschappij biedt de Meedoen Pas aan: een persoonlijke ov-chipkaart die gemeenten kunnen verstrekken aan onder meer statushouders, minima en re-integranten om gebruik van het openbaar vervoer "eenvoudiger en laagdrempeliger" te maken. Doel is ook om gebruikers zo maatschappelijk perspectief te bieden.

Bikker-gelden

Limburg wil een deel van de zogeheten Bikker-gelden hiervoor beschikbaar stellen. Het demissionaire kabinet besloot dit najaar na een motie van Tweede Kamerlid Mirjam Bikker (ChristenUnie) om 300 miljoen euro uit te trekken voor het regionale ov. Dat geld is bedoeld om prijsstijgingen van de kaartjes te voorkomen en ook om investeringen te doen. Limburg kreeg bijna 14 miljoen euro, waarvan de helft om een tariefstijging van bijna 12 procent voor de reizigers ongedaan te maken. De andere helft kan geïnvesteerd worden.

"De 'spelregels' voor de motie-Bikker stelt het Rijk nog op, maar in afwachting daarvan legt de provincie Limburg wel al haar prioriteit bij de Meedoen Pas", aldus de woordvoerster van Kuntzelaers. "Ten aanzien van de extra ruimte gaan we tevens in gesprek met zowel Arriva als Provinciale Staten om met inhoudelijke voorstellen te komen, met als doel een verbetering van de bereikbaarheid in Limburg."

Het is niet bekend hoeveel Limburgers in aanmerking komen voor de pas en hoeveel dit plan voor de provincie gaat kosten.

Meer uit Binnenland

OM eist celstraffen van 25 jaar voor eerwraakmoord Apeldoorn

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van 25 jaar geëist tegen vier mannen die worden verdacht van de moord op de 28-jarige Roshin in Apeldoorn uit eerwraak.

3 uur geleden
23 mensen opgepakt om crimineel geweld Nederlanders in Duitsland

KEULEN (ANP) - Bij een politieactie van Nederland en Duitsland zijn zeker 23 mensen gearresteerd omdat ze betrokken zouden zijn bij een geweldsgolf in Duitsland. Na een drugsconflict in Duitsland zou een gedupeerde bende Nederlandse criminelen hebben ingehuurd om wraak te nemen op zijn rivalen. Dat leidde tot een reeks aanvallen met explosieven en enkele ernstige ontvoeringen, meldt de Europese politiedienst Europol.

3 uur geleden
Strafhof vaardigt arrestatiebevelen uit tegen leiders Taliban

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - De aanklagers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag komen met arrestatiebevelen voor twee leiders van de Taliban. Ze worden verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met de grootschalige discriminatie van vrouwen en meisjes in het Afghanistan van de Taliban.

3 uur geleden
Hele dag hinder op spoor Den Haag - Rotterdam door stroomstoring

DEN HAAG (ANP) - De stroomstoring die er donderdagochtend voor zorgde dat er veel minder treinverkeer mogelijk was tussen Den Haag HS en Rotterdam Centraal, levert de rest van de dag nog problemen op. Tot 20.00 uur rijden er minder sprinters tussen Den Haag Centraal en Rotterdam Centraal, meldt de NS.

3 uur geleden
Oscarnominatie voor korte animatiefilm van Nederlandse Nina Gantz

LOS ANGELES (ANP) - De animatiefilm Wander to Wonder van de Nederlandse regisseur Nina Gantz maakt kans op een Oscar. De film is genomineerd in de categorie beste korte animatiefilm, maakte de Academy of Motion Picture Arts and Sciences donderdag bekend.

3 uur geleden
I'm Not a Robot van Victoria Warmerdam genomineerd voor Oscar

LOS ANGELES (ANP) - De korte film I'm Not a Robot van de Nederlandse regisseur Victoria Warmerdam is genomineerd voor een Oscar. De nominaties werden donderdag in Los Angeles bekendgemaakt.

3 uur geleden
Nieuwe asielwetten kosten IND 25 tot 60 miljoen euro extra

DEN HAAG (ANP) - De asielwetten die momenteel in de maak zijn, gaan de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) jaarlijks 25 tot 60 miljoen euro extra kosten, schat minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie). De groep asielzoekers die in het nieuwe stelsel minder rechten krijgt, zal daar naar verwachting vaak tegen in beroep gaan en dat levert de IND extra werk op.

4 uur geleden