Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburg teleurgesteld in minister om karig stikstofgeld

Limburg teleurgesteld in minister om karig stikstofgeld

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is teleurgesteld over een toezegging van minister Christianne van der Wal voor de financiering van versnellingsprojecten in het stikstofdossier. Limburg heeft bij het reduceren van stikstof landelijk gezien de grootste opgave (52 procent reductie), maar krijgt van de beschikbaar gestelde 504 miljoen euro maar 36 miljoen.

Verantwoordelijk gedeputeerde Geert Gabriëls (GroenLinks, stikstof) zei dinsdag na afloop van ambtelijk overleg met het ministerie van Landbouw op zich wel blij te zijn dat er geld in het vooruitzicht wordt gesteld. "Alleen weten we niet wanneer we zicht hebben op dat geld", zei hij. "Er moet eerst een regeling komen. Verder is niet duidelijk hoe, wanneer en onder welke voorwaarden geld beschikbaar wordt gesteld."

Gabriëls: "Die 504 miljoen is prima, iedereen blij, maar wij krijgen minder dan gehoopt, terwijl we de grootste opgave hebben. We weten nog niks. Het is prima om dingen naar voren te halen, maar veel vergunningverleningen zitten nog steeds muurvast. We komen niet toe aan concrete reductieprojecten. Kortom: er wordt wel veel gesproken, maar de versnellingsagenda is niet bepaald snel."

Piekbelasters

Wel tevreden is Gabriëls over extra geld (34 miljoen) voor de vrijwillige uitkoop van boeren. Het gaat volgens hem om zogenoemde piekbelasters bij Natura2000-gebieden. Er lopen gesprekken met veertig boeren, van wie er al een aantal wil tekenen, aldus Gabriëls. "Als we daarin slagen, kunnen we flinke resultaten boeken. Dan is er meer ruimte voor mensen die door willen." Deze regeling staat los van de versnellingsagenda.

Gabriëls benadrukt dat in Limburg niet alleen stikstof problemen oplevert. Ook water is een groeiend probleem, met name in de Peel. De provincie wil een aanpak, die niet alleen is toegespitst op stikstof.

Meer uit Binnenland

Brandweer haalt mensen van balkons bij brand in Voorburg

VOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.

2 uur geleden
Fietser overleden bij aanrijding met auto in Putten

PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.

5 uur geleden
Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

6 uur geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

10 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

11 uur geleden
Met vuurwapen gevluchte gedetineerde aangehouden in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.

13 uur geleden
Meldingen van schietincident in Utrecht in buurt Diakonessenhuis

UTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.

13 uur geleden