Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburg teleurgesteld in minister om karig stikstofgeld

Limburg teleurgesteld in minister om karig stikstofgeld

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is teleurgesteld over een toezegging van minister Christianne van der Wal voor de financiering van versnellingsprojecten in het stikstofdossier. Limburg heeft bij het reduceren van stikstof landelijk gezien de grootste opgave (52 procent reductie), maar krijgt van de beschikbaar gestelde 504 miljoen euro maar 36 miljoen.

Verantwoordelijk gedeputeerde Geert Gabriëls (GroenLinks, stikstof) zei dinsdag na afloop van ambtelijk overleg met het ministerie van Landbouw op zich wel blij te zijn dat er geld in het vooruitzicht wordt gesteld. "Alleen weten we niet wanneer we zicht hebben op dat geld", zei hij. "Er moet eerst een regeling komen. Verder is niet duidelijk hoe, wanneer en onder welke voorwaarden geld beschikbaar wordt gesteld."

Gabriëls: "Die 504 miljoen is prima, iedereen blij, maar wij krijgen minder dan gehoopt, terwijl we de grootste opgave hebben. We weten nog niks. Het is prima om dingen naar voren te halen, maar veel vergunningverleningen zitten nog steeds muurvast. We komen niet toe aan concrete reductieprojecten. Kortom: er wordt wel veel gesproken, maar de versnellingsagenda is niet bepaald snel."

Piekbelasters

Wel tevreden is Gabriëls over extra geld (34 miljoen) voor de vrijwillige uitkoop van boeren. Het gaat volgens hem om zogenoemde piekbelasters bij Natura2000-gebieden. Er lopen gesprekken met veertig boeren, van wie er al een aantal wil tekenen, aldus Gabriëls. "Als we daarin slagen, kunnen we flinke resultaten boeken. Dan is er meer ruimte voor mensen die door willen." Deze regeling staat los van de versnellingsagenda.

Gabriëls benadrukt dat in Limburg niet alleen stikstof problemen oplevert. Ook water is een groeiend probleem, met name in de Peel. De provincie wil een aanpak, die niet alleen is toegespitst op stikstof.

Meer uit Binnenland

Bijzondere bruikleen Matisse naar overzichtstentoonstelling

AMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.

6 minuten geleden
Vooral veel vraag naar grote schermen voor WK-wedstrijd 20 juni

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.

16 minuten geleden
Publicatieverbod geëist van boek slachtoffer zedenzaak Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.

26 minuten geleden
Twaalf jaar cel voor fatale schietpartij in supermarkt Vlissingen

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.

43 minuten geleden
Weer 140 asielzoekers in opvang Groningen, 20 à 30 buitenslapers

TER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.

2 uur geleden
Vrachtmedewerker op Schiphol aangehouden, zou data hebben gelekt

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Nederland zet met Duitsers NAVO-hoofdkwartier op in Estland

DEN HAAG/TALLINN (ANP) - Nederland en Duitsland sturen militairen naar Estland om daar een lokaal hoofdkwartier op te zetten dat de NAVO-verdediging in de Baltische regio moet leiden. Enkele tientallen militairen van een Nederlands-Duitse landmachteenheid worden daarvoor waarschijnlijk ingezet, zeggen ingewijden.

3 uur geleden