Limburg neemt maatregelen tegen Duits paasverkeer
VENLO (ANP) - Duitsers die naar Noord- en Midden-Limburg willen komen, moeten er rekening mee houden dat ze door de Nederlandse marechaussee worden teruggestuurd. Deze maatregel tegen de verspreiding van het coronavirus, geldt vanaf donderdag tot en met het paasweekend. Alleen als ze een dringende reden hebben, mogen ze doorrijden. Shoppen of vakantie vieren is geen geldige reden, maakte de Veiligheidsregio Limburg-Noord woensdag bekend.
Vakantieparken, jachthavens, campings en winkels die zich niet aan de regels betreffende anderhalve meter en hygiëne houden, kunnen worden gesloten. Deze maatregel geldt overigens ook in Zuid-Limburg. Met name op plekken waar normaal gesproken veel Duitse toeristen komen zullen politie en handhaving veel controleren.
De veiligheidsregio bekijkt nog of campings en jachthavens in de gemeente Roermond op voorhand gesloten worden. De burgemeester van Roermond heeft hierom gevraagd.
Reclamecampagnes stoppen
Limburgse ondernemers is gevraagd per direct te stoppen met reclamecampagnes in Duitse media. Duitse kooptoeristen worden daardoor immers in verleiding gebracht in Limburg te komen shoppen. Ook wordt Limburgse media gevraagd geen advertenties meer te plaatsen van Duitse winkels om te voorkomen dat Nederlanders de grens over steken.
De veiligheidsregio heeft bovenstaande maatregelen in een statement ook onder Duitse media verspreid.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
4 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
12 uur geleden