Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburg moet meer doen om ontslagen medewerkers VDL te helpen

Limburg moet meer doen om ontslagen medewerkers VDL te helpen

MAASTRICHT (ANP) - De Provinciale Staten van Limburg willen dat het college meer doet om ontslagen medewerkers van autofabrikant VDL Nedcar te helpen aan nieuw werk. In een motie die vrijdag werd aangenomen roepen partijen het college op "zich maximaal in te spannen" om ontslagen medewerkers te ondersteunen bij her- of bijscholing.

Limburg moet daarbij ook kijken of er nationale of Europese fondsen aangesproken kunnen worden als bijdrage aan "programma's en trajecten" voor de oud-medewerkers. Eventueel zouden ook de provincie en VDL Nedcar zelf financieel moeten bijdragen.

VDL Nedcar in Born maakte Mini's voor autofabrikant BMW, maar dat bedrijf zegde het contract op. Duizenden mensen kregen ontslag. Volgens de BBB, indiener van de motie, is het voor deze mensen moeilijker om aan werk te komen, omdat zij vaak lang bij VDL werkten en voor ander werk niet de vereiste kwalificaties hebben. Het sociaal plan dat het bedrijf opstelde is niet voor alle medewerkers toereikend, stelt de partij. En dat terwijl de oud-werknemers zouden kunnen bijdragen aan de arbeidsmarkt in Limburg.

'Specifieke omstandigheden'

Verschillende Statenleden vroegen zich wel af of het eerlijk is als de provincie zich speciaal voor één bedrijf inzet. Volgens gedeputeerde Elianne Demollin-Schneiders (arbeidsmarkt, BBB) gaat het echter om "een van de grootste ontslagen sinds de sluiting van de mijnen" in Limburg. Ook bevinden oud-medewerkers van de autofabrikant zich volgens haar inderdaad in "specifieke omstandigheden". Het gaat onder meer om mensen die nog nooit eerder gesolliciteerd hebben, aldus de gedeputeerde.

Het college spreekt volgens Demollin-Schneiders overigens al met VDL over de toekomst van de medewerkers. Dat was voor de coalitiepartij VVD onder meer de reden om tegen de motie te stemmen. Ook wil de partij "geen precedent scheppen" door nu hulp te bieden aan één bedrijf.

Meerdere moties aangenomen

Het onderwerp werd besproken tijdens een debat over het economisch beleid in Limburg. Tal van thema's kwamen voorbij. Zo ging het onder meer over arbeidsmigratie, het vestigingsklimaat en verduurzaming. De Staten namen meerdere moties aan. Er werd onder meer besloten dat het college moet inzetten op een jaarlijkse prijs voor de beste profielwerkstukken van scholieren, die aansluiten bij het onderzoek dat op de Brightlands Campussen wordt gedaan. Dit moet het voor leerlingen makkelijker te maken zich te "oriënteren op de regionale arbeidsmarkt".

Meer uit Politiek

Minister voorziet geen problemen in Ter Apel door migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Het levert geen extra problemen op in Ter Apel als het Europese migratiepact volgende week vrijdag van kracht wordt, verwacht asielminister Bart van den Brink. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gebruikt vanaf dan een nieuw systeem en gaat dat voorlopig alleen in Ter Apel gebruiken. Daardoor kunnen aanmeldingen niet meer worden afgehandeld door het asielzoekerscentrum in Budel, dat normaal gesproken enkele tientallen aanmeldingen per dag op zich neemt.

34 minuten geleden
Volgende week coronaverhoren met Rutte, Schoof en Koolmees

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de verhoren van volgende week moeten Mark Rutte, Dick Schoof en Wouter Koolmees voor de parlementaire enquêtecommissie corona verschijnen. Het is de tweede volle verhoorweek en deze staat in het teken van de organisatie van de corona-aanpak.

35 minuten geleden
Boekholt wil gemeenten nu niet aanspreken op huizen statushouders

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan vindt dit niet het goede moment om gemeenten die te weinig statushouders opvangen daarop aan te spreken. Gemeenten huisvesten al jaren veel minder vluchtelingen met verblijfspapieren dan moet van de wet. De D66-bewindsvrouw werkt aan afspraken met de gemeenten hierover. "Het zou echt heel raar zijn als ik dan nu hier hele stevige uitspraken doe."

1 uur geleden
Yeşilgöz: geen link begroting Sjoerdsma en terrorismevoorstel

DEN HAAG (ANP) - Er is geen link tussen het besluit om de begroting van minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) dit jaar bij te plussen en de beslissing om verder te gaan met het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme. Dat zei vicepremier en VVD-leider Dilan Yeşilgöz vrijdag.

2 uur geleden
Provincies grijpen 'liever niet in' bij huisvesting statushouders

DEN HAAG (ANP) - Hoewel een groot aantal gemeenten al jarenlang te weinig huizen regelt voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning, willen provincies "liever niet" ingrijpen. Ze proberen gemeenten zo goed mogelijk te helpen om oplossingen te vinden, zeggen ze in een rondgang door het ANP. Provincies zijn wettelijk verplicht om erop toe te zien dat gemeenten aan hun taken voldoen. Het Rijk bepaalt ieder halfjaar hoeveel statushouders een gemeente moet huisvesten.

3 uur geleden
Aartsen wil komende jaren 75.000 extra asielzoekers aan het werk

DEN HAAG (ANP) - Mensen met een verblijfsvergunning en kansrijke asielzoekers moeten na drie maanden al aan het werk kunnen, vindt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie). In de komende vier jaar moeten 75.000 extra nieuwkomers een betaalde baan hebben, stelt hij zichzelf ten doel.

4 uur geleden
Van Dissel soms 'kriegelig' over hoe specifiek de adviesvraag was

DEN HAAG (ANP) - Als het Outbreak Management Team (OMT) adviesvragen kreeg rondom coronamaatregelen, bijvoorbeeld vanuit het ministerie van Volksgezondheid, waren die soms zo specifiek dat "je je daar kriegelig bij voelde", zei Jaap van Dissel vrijdag. Volgens de toenmalige OMT-voorman was het niet altijd mogelijk dat het team adviesvragen kon beantwoorden.

4 uur geleden