Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburg maakt plannen voor 30.000 woningen nabij stations

Limburg maakt plannen voor 30.000 woningen nabij stations

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg denkt dat er voor 2040 ruim 30.000 woningen gebouwd kunnen worden in de buurt van zes grote stations. De woningen zijn bedoeld voor zowel woningzoekenden uit Limburg als van verder.

Limburg heeft samen met de gemeenten Heerlen, Maastricht, Roermond, Sittard-Geleen, Weert en Venlo een plan, genaamd Limburg Centraal, geschreven voor woningbouw binnen een straal van 1,5 kilometer van deze stations, oftewel 15 minuten lopen. Met het project krijgt volgens de provincie "niet alleen de woningbouw een impuls, maar ook de economische ontwikkeling van Limburg en de leefbaarheid in de directe omgeving".

Van de 30.000 huizen vallen er 10.000 onder de zogenoemde Woondeal Limburg. Dat is een afspraak tussen het Rijk en Limburg voor de bouw van in totaal 29.550 huizen voor 2030. De andere woningen die binnen Limburg Centraal gebouwd kunnen worden, zouden bovenop die doelstelling komen.

Haalbaarheid

Eerder sprak het Rijk met Limburg en gemeenten af om 26.550 woningen te bouwen voor 2030. Onlangs kwamen daar nog 3000 woningen bovenop. Limburg denkt dat die aantallen sowieso haalbaar zijn.

Daarbovenop kunnen dus nog extra woningen worden gebouwd in de regio, maar daar is volgens verantwoordelijk gedeputeerde Michael Theuns dan wel investering vanuit het Rijk voor nodig. "Ruimtelijk gezien is het haalbaar", zegt hij. Maar daarnaast zijn ook investeringen nodig in bijvoorbeeld de economie van de regio. "Je wil niet bouwen voor mensen die alleen maar gaan pendelen." Het nieuwe kabinet moet volgens Theuns beslissen of het project in aanmerking kan komen voor bijvoorbeeld speciale fondsen hiervoor.

Niet in alle provincies gaat het vlotjes met de woningbouwopgave. Zo denkt bijvoorbeeld Gelderland dat de aantallen die daar zijn afgesproken voor 2030 niet zonder meer gehaald zullen worden. Limburg is volgens Theuns "een ander soort provincie" dan andere. In de provincie is nog relatief veel ruimte, legt hij uit. De aantallen woningen die de provincie moet zien te realiseren om aan de afspraken voor 2030 te voldoen, worden volgens hem tot dusver ruim gehaald.

Meer uit Binnenland

Rapper Kempi veroordeeld tot 7 maanden cel

DEN HAAG (ANP) - Rapper Kempi, wiens echte naam Jerreley Slijger is, is dinsdag door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zeven maanden. Dat is conform de eis van het Openbaar Ministerie. Ook krijgt Kempi een contactverbod en moet hij een schadevergoeding van 2000 euro betalen.

10 minuten geleden
Duizenden gezegende bloemen vertrokken van Keukenhof naar Rome

LISSE (ANP) - Voor de veertigste keer zijn gezegende bloemen vanuit Nederland vertrokken naar Rome. Zevenduizend bloemen leggen een reis van 1600 kilometer af vanuit Nederland, om vervolgens op paaszondag een kleurrijke bloemenzee te vormen op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad. Voorafgaand zegende bisschop Hans van den Hende de bloemen in de Keukenhof in Lisse.

50 minuten geleden
Koert H. ontkent brandstichting Arnhemse binnenstad

ARNHEM (ANP) - Koert H. (58) ontkent dat hij brand heeft gesticht in de binnenstad van Arnhem. H. is van de drie verdachten de enige die daarvoor nog in voorarrest zit. Volgens het Openbaar Ministerie heeft H. met twee medeverdachten in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar een container met papier en karton in brand gestoken, waarna het vuur oversloeg en tien panden verwoestte.

2 uur geleden
Verdachte van brandstichting in centrum Arnhem niet bij strafzaak

ARNHEM (ANP) - Een van de drie verdachten is dinsdag niet verschenen bij de start van de strafzaak over de grote brand in de binnenstad van Arnhem. Ricky N. (42), die met Koert H. (58) en Mark V. (31) wordt verdacht van brandstichting, vreest volgens zijn advocaat voor stress bij de confrontatie met slachtoffers. Hij stuurde in de nacht een appje naar zijn advocaat dat hij "uit zelfbescherming" ervoor heeft gekozen om thuis te blijven, meldde zijn raadsman bij aanvang van de tweedaagse zitting.

3 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat college snel nieuwe datum bepaalt

GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.

12 uur geleden
Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

13 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

15 uur geleden