Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburg maakt plannen voor 30.000 woningen nabij stations

Limburg maakt plannen voor 30.000 woningen nabij stations

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg denkt dat er voor 2040 ruim 30.000 woningen gebouwd kunnen worden in de buurt van zes grote stations. De woningen zijn bedoeld voor zowel woningzoekenden uit Limburg als van verder.

Limburg heeft samen met de gemeenten Heerlen, Maastricht, Roermond, Sittard-Geleen, Weert en Venlo een plan, genaamd Limburg Centraal, geschreven voor woningbouw binnen een straal van 1,5 kilometer van deze stations, oftewel 15 minuten lopen. Met het project krijgt volgens de provincie "niet alleen de woningbouw een impuls, maar ook de economische ontwikkeling van Limburg en de leefbaarheid in de directe omgeving".

Van de 30.000 huizen vallen er 10.000 onder de zogenoemde Woondeal Limburg. Dat is een afspraak tussen het Rijk en Limburg voor de bouw van in totaal 29.550 huizen voor 2030. De andere woningen die binnen Limburg Centraal gebouwd kunnen worden, zouden bovenop die doelstelling komen.

Haalbaarheid

Eerder sprak het Rijk met Limburg en gemeenten af om 26.550 woningen te bouwen voor 2030. Onlangs kwamen daar nog 3000 woningen bovenop. Limburg denkt dat die aantallen sowieso haalbaar zijn.

Daarbovenop kunnen dus nog extra woningen worden gebouwd in de regio, maar daar is volgens verantwoordelijk gedeputeerde Michael Theuns dan wel investering vanuit het Rijk voor nodig. "Ruimtelijk gezien is het haalbaar", zegt hij. Maar daarnaast zijn ook investeringen nodig in bijvoorbeeld de economie van de regio. "Je wil niet bouwen voor mensen die alleen maar gaan pendelen." Het nieuwe kabinet moet volgens Theuns beslissen of het project in aanmerking kan komen voor bijvoorbeeld speciale fondsen hiervoor.

Niet in alle provincies gaat het vlotjes met de woningbouwopgave. Zo denkt bijvoorbeeld Gelderland dat de aantallen die daar zijn afgesproken voor 2030 niet zonder meer gehaald zullen worden. Limburg is volgens Theuns "een ander soort provincie" dan andere. In de provincie is nog relatief veel ruimte, legt hij uit. De aantallen woningen die de provincie moet zien te realiseren om aan de afspraken voor 2030 te voldoen, worden volgens hem tot dusver ruim gehaald.

Meer uit Binnenland

Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

7 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

8 uur geleden
Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

10 uur geleden
Politie: bedreigingen na bericht over geweld bij arrestatie Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.

10 uur geleden
Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

13 uur geleden
Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

16 uur geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

16 uur geleden