Limburg legt Arriva boete van ruim 750.000 euro op voor rituitval
MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.
Volgens de provincie hadden reizigers in 2023 "bovengemiddeld veel hinder" door ritten die uitvielen. Arriva kan de boete betalen door het bedrag te steken in maatregelen die het openbaar vervoer verbeteren voor reizigers. Limburg deed de vervoerder vorig jaar hetzelfde voorstel. Toen kreeg Arriva een boete van ruim 900.000 euro voor vertragingen en uitval in 2022.
De provincie stelt dat Arriva de dienstregeling afgelopen jaar flink heeft verbeterd en dat er bijvoorbeeld ondanks het uitbreiden van de buslijnen vrijwel geen rituitval was door personeelstekorten. "Daarom combineren we het opleggen van deze boete met ruimte voor Arriva om te investeren in extra reizigersgerichte verbeteringen, zodat we samen blijven werken aan het verder versterken van het openbaar vervoer in Limburg", zegt gedeputeerde Jasper Kuntzelaers (PvdA). Ook is het boetebedrag voor uitgevallen bussen "gematigd", zegt de provincie.
Volgens Limburg gaat Arriva het boetegeld onder meer besteden aan het verbeteren van de Drielandentrein. Op dat traject tussen Maastricht, Heerlen, de Duitse stad Aken en het Belgische Luik zijn zeer regelmatig vertragingen en rituitvallen. Dat komt onder meer doordat Arriva moeite heeft voldoende machinisten te werven. Treinbestuurders hebben een extra opleiding nodig om op de volledige route van de internationale trein te mogen rijden.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
10 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
11 uur geleden