Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburg krijgt geld van kabinet voor getroffen ondernemers

Limburg krijgt geld van kabinet voor getroffen ondernemers

DEN HAAG (ANP) - De provincie Limburg krijgt geld van het kabinet waarmee zij de door watersnood getroffen ondernemers een tegemoetkoming kan geven voor omzetderving. De provincie kan beter maatwerk leveren dan een dienst op afstand. Dat heeft staatssecretaris Eric van der Burg (Justitie en Veiligheid) aan de Kamer laten weten. Een deel van de Kamer is ontevreden over de trage afhandeling van de schade van particulieren, ondernemers en gemeenten.

"Mijn pleidooi is om tempo te maken", stelde CDA-Kamerlid Raymond Knops, die tijdens het wekelijke vragenuurtje de trage en ongelijke afhandeling van de schade aan de kaak stelde. "Dit mag in de toekomst nooit meer gebeuren", vindt ook Pieter Grinwis (ChristenUnie).

Een dag na de watersnood in juli vorig jaar beloofde het kabinet gedupeerden ruimhartig te compenseren, bracht Knops in herinnering. Van ruimhartigheid is volgens hem bij lang niet alle mensen sprake. "Zo voelt men dat niet. Betaal wat er is beloofd."

Hersteloperatie

Op basis van de Wet tegemoetkoming schade bij rampen (Wts) kunnen mensen schade vergoed krijgen die ze niet hadden kunnen verzekeren. Voor een deel van de schade die wel verzekerd had kunnen worden, is door het kabinet een coulanceregeling gemaakt. Nog lang niet alle 2800 schademeldingen zijn afgehandeld. "We zijn bijna een jaar verder en veel gedupeerden wachten nog steeds op geld van de overheid of van verzekeraars", zei Knops. "Zij kunnen daarom nog steeds geen nieuwe start maken."

PvdA-Kamerlid Songül Mutluer vindt het onbegrijpelijk dat gedupeerden van de watersnood vorig jaar juli ongelijk zijn behandeld door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). De RVO handelt in opdracht van het kabinet de schadevergoeding af. Van der Burg erkende dat de RVO niet alle gedupeerden gelijk heeft behandeld. Daarvoor is een hersteloperatie gestart. "Een grotere groep krijgt een hogere tegemoetkoming", aldus de staatssecretaris. Tot 1 juli kunnen gedupeerden zich daarvoor melden.

Van der Burg, die vanwege een Eerste Kamerdebat inviel voor minister Dilan Yeşilgöz, benadrukte nogmaals dat het kabinet vorig jaar besloot tot een tegemoetkoming van de geleden schade, niet voor een volledige compensatie. Voor de zomer komt het kabinet met een fractie op de motie Mutluer om de reikwijdte van de Wet tegemoetkoming schade bij rampen te verbreden.

Meer uit Politiek

Kabinet bereikt akkoord met GL-PvdA over extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat 328 miljoen euro extra naar de begroting van ontwikkelingshulp. Daarover heeft D66-minister Sjoerd Sjoerdsma een akkoord bereikt met GroenLinks-PvdA. Daardoor zal er naar verwachting voldoende steun zijn om de begroting door de Eerste Kamer te loodsen.

1 uur geleden
Kamer kritisch over niet-gehaalde doelen opeenvolgende kabinetten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet-Jetten de trend van gesneuvelde politieke beloften doorbreekt. Zowel oppositie als coalitie is het eens met de kritiek die de Algemene Rekenkamer heeft op de overheidsresultaten in 2025, waarin veel gestelde doelen niet werden gehaald. "De overheid moet gaan presteren. De belangrijkste vraag is wat mij betreft niet wat de overheid uitgeeft, maar wat het oplevert", zei D66'er Henk-Jan Oosterhuis.

8 uur geleden
Arib: Tweede Kamer was niet voorbereid op een pandemie

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer was begin 2020 niet voorbereid op een pandemie. Dat zei toenmalig Kamervoorzitter Khadija Arib woensdag tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

11 uur geleden
Raad van State keurt naamsverandering GroenLinks-PvdA goed

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering van GroenLinks-PvdA naar Progressief Nederland, kortweg PRO, bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Lokale partijen met 'pro' in de naam vreesden voor naamsverwarring. Ze waren het er daarom niet mee eens dat de Kiesraad akkoord was gegaan met de naamsverandering.

11 uur geleden
Meeste Nederlanders hebben afkeer van een politieke partij

DEN HAAG (ANP) - Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft afkeer van een bepaalde politieke partij, blijkt uit het Nationaal Kiezersonderzoek over de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Die afkeer is er veelal tussen de politieke flanken onderling, bijvoorbeeld van GroenLinks-PvdA-stemmers tegen de PVV of van BBB-kiezers tegen GroenLinks-PvdA.

11 uur geleden
Kamer: geen akkoorden met geweld goedpratende partijen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.

1 dag geleden
Esmah Lahlah (PRO) verlaat Kamer en wordt wethouder in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."

1 dag geleden