Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburg krijgt geld van kabinet voor getroffen ondernemers

Limburg krijgt geld van kabinet voor getroffen ondernemers

DEN HAAG (ANP) - De provincie Limburg krijgt geld van het kabinet waarmee zij de door watersnood getroffen ondernemers een tegemoetkoming kan geven voor omzetderving. De provincie kan beter maatwerk leveren dan een dienst op afstand. Dat heeft staatssecretaris Eric van der Burg (Justitie en Veiligheid) aan de Kamer laten weten. Een deel van de Kamer is ontevreden over de trage afhandeling van de schade van particulieren, ondernemers en gemeenten.

"Mijn pleidooi is om tempo te maken", stelde CDA-Kamerlid Raymond Knops, die tijdens het wekelijke vragenuurtje de trage en ongelijke afhandeling van de schade aan de kaak stelde. "Dit mag in de toekomst nooit meer gebeuren", vindt ook Pieter Grinwis (ChristenUnie).

Een dag na de watersnood in juli vorig jaar beloofde het kabinet gedupeerden ruimhartig te compenseren, bracht Knops in herinnering. Van ruimhartigheid is volgens hem bij lang niet alle mensen sprake. "Zo voelt men dat niet. Betaal wat er is beloofd."

Hersteloperatie

Op basis van de Wet tegemoetkoming schade bij rampen (Wts) kunnen mensen schade vergoed krijgen die ze niet hadden kunnen verzekeren. Voor een deel van de schade die wel verzekerd had kunnen worden, is door het kabinet een coulanceregeling gemaakt. Nog lang niet alle 2800 schademeldingen zijn afgehandeld. "We zijn bijna een jaar verder en veel gedupeerden wachten nog steeds op geld van de overheid of van verzekeraars", zei Knops. "Zij kunnen daarom nog steeds geen nieuwe start maken."

PvdA-Kamerlid Songül Mutluer vindt het onbegrijpelijk dat gedupeerden van de watersnood vorig jaar juli ongelijk zijn behandeld door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). De RVO handelt in opdracht van het kabinet de schadevergoeding af. Van der Burg erkende dat de RVO niet alle gedupeerden gelijk heeft behandeld. Daarvoor is een hersteloperatie gestart. "Een grotere groep krijgt een hogere tegemoetkoming", aldus de staatssecretaris. Tot 1 juli kunnen gedupeerden zich daarvoor melden.

Van der Burg, die vanwege een Eerste Kamerdebat inviel voor minister Dilan Yeşilgöz, benadrukte nogmaals dat het kabinet vorig jaar besloot tot een tegemoetkoming van de geleden schade, niet voor een volledige compensatie. Voor de zomer komt het kabinet met een fractie op de motie Mutluer om de reikwijdte van de Wet tegemoetkoming schade bij rampen te verbreden.

Meer uit Politiek

Indiase premier Modi komt deze week naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

8 uur geleden
OM: verdachte van explosie bij pand D66 had terroristisch oogmerk

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.

10 uur geleden
Vijlbrief: kabinet 'komt met voorstel' na ultimatum vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.

12 uur geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

14 uur geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

16 uur geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

16 uur geleden
Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

2 dagen geleden