Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburg herdenkt watersnood van een jaar geleden

Limburg herdenkt watersnood van een jaar geleden

VALKENBURG (ANP) - Limburg herdenkt woensdag en donderdag de watersnood van een jaar geleden. Daarbij veranderden kleine riviertjes en beken in woeste waterstromen, en werden talloze mensen uit hun ondergelopen woningen verdreven. Volgens de nieuwste ramingen bedraagt de totale schade door de watersnood een half miljard euro.

Met name Valkenburg pakt woensdag en donderdag uit met een herdenkingsprogramma. Zo is er woensdagavond voor alle inwoners, betrokkenen van de hulpdiensten en belangstellenden een lampionnenoptocht. Die start rond 21.30 uur vanuit Schin op Geul en vanuit Houthem. In het centrum van Valkenburg ontmoeten de deelnemers van beide wandelroutes elkaar voor een korte muzikale afsluiting. Het thema - verbinding - staat synoniem voor de verbondenheid, solidariteit en saamhorigheid tijdens en na de watersnood, aldus de gemeente.

Ook donderdag staan activiteiten op het programma, zoals een speciale ‘Druppelwandelroute’ langs de Geul, een foto-expositie in Museum Valkenburg en de onthulling van een bank die dient als ontmoetingsplek voor buurtbewoners met het thema ‘water’. Ook vindt donderdagochtend een bestuurdersconferentie plaats over waterveiligheid, waarbij ook minister Mark Harbers van Infrastructuur en Waterstaat aanschuift. De deelnemers aan de conferentie blikken terug op wat er allemaal is gedaan sinds afgelopen jaar, maar ze bespreken vooral wat er nog moet gebeuren om Limburg veiliger te maken voor water.

Meer uit Binnenland

Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

29 minuten geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

34 minuten geleden
Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

1 uur geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

2 uur geleden
Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

3 uur geleden
Vanaf zaterdagmiddag code geel om onweer met windstoten en hagel

DE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.

3 uur geleden
Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

6 uur geleden