Limburg herdenkt watersnood van een jaar geleden
VALKENBURG (ANP) - Limburg herdenkt woensdag en donderdag de watersnood van een jaar geleden. Daarbij veranderden kleine riviertjes en beken in woeste waterstromen, en werden talloze mensen uit hun ondergelopen woningen verdreven. Volgens de nieuwste ramingen bedraagt de totale schade door de watersnood een half miljard euro.
Met name Valkenburg pakt woensdag en donderdag uit met een herdenkingsprogramma. Zo is er woensdagavond voor alle inwoners, betrokkenen van de hulpdiensten en belangstellenden een lampionnenoptocht. Die start rond 21.30 uur vanuit Schin op Geul en vanuit Houthem. In het centrum van Valkenburg ontmoeten de deelnemers van beide wandelroutes elkaar voor een korte muzikale afsluiting. Het thema - verbinding - staat synoniem voor de verbondenheid, solidariteit en saamhorigheid tijdens en na de watersnood, aldus de gemeente.
Ook donderdag staan activiteiten op het programma, zoals een speciale ‘Druppelwandelroute’ langs de Geul, een foto-expositie in Museum Valkenburg en de onthulling van een bank die dient als ontmoetingsplek voor buurtbewoners met het thema ‘water’. Ook vindt donderdagochtend een bestuurdersconferentie plaats over waterveiligheid, waarbij ook minister Mark Harbers van Infrastructuur en Waterstaat aanschuift. De deelnemers aan de conferentie blikken terug op wat er allemaal is gedaan sinds afgelopen jaar, maar ze bespreken vooral wat er nog moet gebeuren om Limburg veiliger te maken voor water.
Meer uit Binnenland
ENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
32 minuten geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun dochters Amalia, Alexia en Ariane zijn maandag aangekomen in Dokkum. Daar werden ze ontvangen door burgemeester Johannes Kramer en Arno Brok, de commissaris van de Koning in Friesland. De familie viert daar de 59e verjaardag van koning Willem-Alexander.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Het koninklijk gezin is klaar voor Koningsdag in Dokkum, waar maandag de nationale viering van Koningsdag plaatsvindt. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde op sociale media een foto van het koningspaar en hun drie dochters. "Dokkum, we hebben er zin in!", staat in het bijschrift. Ook melden ze: "We sjogge der nei út!", Fries voor 'we kijken ernaar uit'.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De eerste bezoekers van koningsdagevenementen in het land zijn met de trein onderweg, ziet de NS. De reizigersstroom komt volgens de vervoerder rustig op gang. "De vroege vogels zijn nu op pad, maar de grote stroom verwachten we aan het einde van de ochtend en begin van de middag", laat een NS-woordvoerder weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Striptekenaar Dick Matena is zondag op 83-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat Rob van Bavel, hoofdredacteur van tijdschrift Eppo en uitgever van Uitgeverij L, waarvoor Matena tekende, maandag weten aan het ANP.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Zowel de steun voor de monarchie als de rapportcijfers voor koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia blijven dit jaar gelijk ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in de jaarlijkse NOS Koningsdagenquête 2026, uitgevoerd door Ipsos I&O. In de afgelopen jaren namen de steun voor de monarchie en de rapportcijfers nog licht toe.
6 uur geleden