Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburg herdenkt watersnood van een jaar geleden

Limburg herdenkt watersnood van een jaar geleden

VALKENBURG (ANP) - Limburg herdenkt woensdag en donderdag de watersnood van een jaar geleden. Daarbij veranderden kleine riviertjes en beken in woeste waterstromen, en werden talloze mensen uit hun ondergelopen woningen verdreven. Volgens de nieuwste ramingen bedraagt de totale schade door de watersnood een half miljard euro.

Met name Valkenburg pakt woensdag en donderdag uit met een herdenkingsprogramma. Zo is er woensdagavond voor alle inwoners, betrokkenen van de hulpdiensten en belangstellenden een lampionnenoptocht. Die start rond 21.30 uur vanuit Schin op Geul en vanuit Houthem. In het centrum van Valkenburg ontmoeten de deelnemers van beide wandelroutes elkaar voor een korte muzikale afsluiting. Het thema - verbinding - staat synoniem voor de verbondenheid, solidariteit en saamhorigheid tijdens en na de watersnood, aldus de gemeente.

Ook donderdag staan activiteiten op het programma, zoals een speciale ‘Druppelwandelroute’ langs de Geul, een foto-expositie in Museum Valkenburg en de onthulling van een bank die dient als ontmoetingsplek voor buurtbewoners met het thema ‘water’. Ook vindt donderdagochtend een bestuurdersconferentie plaats over waterveiligheid, waarbij ook minister Mark Harbers van Infrastructuur en Waterstaat aanschuift. De deelnemers aan de conferentie blikken terug op wat er allemaal is gedaan sinds afgelopen jaar, maar ze bespreken vooral wat er nog moet gebeuren om Limburg veiliger te maken voor water.

Meer uit Binnenland

Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zich honderden voornamelijk Iraanse demonstranten verzameld. Ze roepen onder meer de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

36 minuten geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

1 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

3 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

7 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

8 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

8 uur geleden