Lille weigert fans Feyenoord voor laatste duel Champions League
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord moet het volgende week woensdag tijdens de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League tegen Lille zonder eigen supporters doen. De Rotterdammers kregen dinsdag van de lokale autoriteiten in Frankrijk te horen dat fans niet welkom zijn.
"Het besluit volgt na vele weken van intensief overleg tussen clubs en de Franse overheden", meldt Feyenoord. "Feyenoord diende onder andere een uitgebreid plan in op welke wijze zo'n 2000 uitsupporters de reis naar Lille goed en verantwoord zouden kunnen maken. Nadat een besluit lang uitbleef, schakelde Feyenoord ook de UEFA nog in om zaken te bespoedigen en het meereizen van supporters mogelijk te maken. Desondanks kreeg Feyenoord vanmiddag te horen dat de Franse autoriteiten dit verbieden."
Feyenoord beraadt zich nu op vervolgstappen.
Supportersverenigingen teleurgesteld
Supportersvereniging FSV De Feijenoorder is erg teleurgesteld in het besluit van de Fransen. "We hebben de afgelopen periode druk overleg gevoerd, onder meer met de directie van Feyenoord en de Supporters Liaison Officer, de organisatie die supporters bij uitwedstrijden begeleidt. Dat heeft er allemaal niet toe geleid dat de Fransen zich aan de regels houden", zegt voorzitter Kees Lau in een telefonische reactie.
Als het aan FSV De Feijenoorder ligt, laat Feyenoord het er niet bij zitten. "De club moet daarin uiteindelijk de beslissing nemen", aldus Lau. "PSV heeft eerder het goede voorbeeld gegeven en uiteindelijk de zaak gewonnen."
Kortgeding PSV
Lau doelt daarmee op het kort geding dat PSV in oktober had aangespannen toen de Eindhovenaren geen fans mee mochten nemen naar het uitduel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De Franse politie beriep zich toen volgens PSV op ongeregeldheden met supporters uit het verleden, met name rond de wedstrijd tegen RC Lens een jaar eerder. PSV was boos omdat de club voor de ongeregeldheden in Lens al is gestraft. PSV won het kort geding.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
14 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
1 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
19 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
1 dag geleden