Lille weer alleen koploper in Ligue 1
LORIENT (ANP) - Lille OSC heeft de voorsprong op Olympique Lyon in de Franse Ligue 1 weer op 3 punten gebracht. De tegenstander van Ajax in de Europa League won bij Lorient met 4-1 en kwam daarmee op 58 punten. Lyon had vrijdag al Stade Brest met 3-2 verslagen. Paris Saint-Germain kan zich zondagavond weer tussen beide clubs nestelen door van AS Monaco te winnen.
Lille, dat donderdag in de slotfase nog verloor (1-2) van Ajax, kwam in de 20e minuut op voorsprong door een eigen doelpunt van Andrew Gravillon. Na de gelijkmaker van Jerome Hergault zette de Portugees José Fonte nog voor rust de koploper weer op voorsprong. Uit een vrije trap vergrootte Jonathan Ikoné na een klein uur de marge: 1-3. In blessuretijd werd het zelfs 1-4 door de in de slotfase ingevallen Kroaat Domagoj Bradaric. Sven Botman speelde bij Lille de hele wedstrijd.
Lille komt donderdag naar de Johan Cruijff ArenA voor het tweede duel uit de zestiende finales van de Europa League.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
2 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
14 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
19 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
20 uur geleden