Lille weer alleen koploper in Ligue 1
LORIENT (ANP) - Lille OSC heeft de voorsprong op Olympique Lyon in de Franse Ligue 1 weer op 3 punten gebracht. De tegenstander van Ajax in de Europa League won bij Lorient met 4-1 en kwam daarmee op 58 punten. Lyon had vrijdag al Stade Brest met 3-2 verslagen. Paris Saint-Germain kan zich zondagavond weer tussen beide clubs nestelen door van AS Monaco te winnen.
Lille, dat donderdag in de slotfase nog verloor (1-2) van Ajax, kwam in de 20e minuut op voorsprong door een eigen doelpunt van Andrew Gravillon. Na de gelijkmaker van Jerome Hergault zette de Portugees José Fonte nog voor rust de koploper weer op voorsprong. Uit een vrije trap vergrootte Jonathan Ikoné na een klein uur de marge: 1-3. In blessuretijd werd het zelfs 1-4 door de in de slotfase ingevallen Kroaat Domagoj Bradaric. Sven Botman speelde bij Lille de hele wedstrijd.
Lille komt donderdag naar de Johan Cruijff ArenA voor het tweede duel uit de zestiende finales van de Europa League.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."
6 uur geleden