Lille weer alleen koploper in Ligue 1
LORIENT (ANP) - Lille OSC heeft de voorsprong op Olympique Lyon in de Franse Ligue 1 weer op 3 punten gebracht. De tegenstander van Ajax in de Europa League won bij Lorient met 4-1 en kwam daarmee op 58 punten. Lyon had vrijdag al Stade Brest met 3-2 verslagen. Paris Saint-Germain kan zich zondagavond weer tussen beide clubs nestelen door van AS Monaco te winnen.
Lille, dat donderdag in de slotfase nog verloor (1-2) van Ajax, kwam in de 20e minuut op voorsprong door een eigen doelpunt van Andrew Gravillon. Na de gelijkmaker van Jerome Hergault zette de Portugees José Fonte nog voor rust de koploper weer op voorsprong. Uit een vrije trap vergrootte Jonathan Ikoné na een klein uur de marge: 1-3. In blessuretijd werd het zelfs 1-4 door de in de slotfase ingevallen Kroaat Domagoj Bradaric. Sven Botman speelde bij Lille de hele wedstrijd.
Lille komt donderdag naar de Johan Cruijff ArenA voor het tweede duel uit de zestiende finales van de Europa League.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
34 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
38 minuten geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
4 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
5 uur geleden