Lille neemt voetbalclub Moeskroen over
MOESKROEN (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub Moeskroen komt in handen van Lille OSC. De Franse club wil Moeskroen met name gebruiken om jonge spelers te stallen. Beide steden liggen slechts 25 kilometer van elkaar. De samenwerking wordt zaterdagmiddag bekrachtigd, meldt Moeskroen.
Moeskroen was sinds 2018 in handen van de Thaise zakenman Pairoj Piempongsant, maar de club werd feitelijk gerund door voetbalmakelaars. Dat leidde tot problemen bij het toekennen van een proflicentie, maar het Belgische sporttribunaal BAS oordeelde net als de keren ervoor dat Moeskroen niet hoefde te verdwijnen uit het betaalde voetbal.
Lille was eerder tussen 2011 en 2015 voor 51 procent aandeelhouder van Moeskroen. De Fransman Fernando Da Cruz zou opnieuw hoofdcoach worden. Hij werkte er eerder ook al in diverse functies, met name in de tijd dat de Fransen zich met Moeskroen bemoeiden. Ook was hij in 2017 even interim-coach bij Lille.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
10 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
14 uur geleden