Lille neemt voetbalclub Moeskroen over
MOESKROEN (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub Moeskroen komt in handen van Lille OSC. De Franse club wil Moeskroen met name gebruiken om jonge spelers te stallen. Beide steden liggen slechts 25 kilometer van elkaar. De samenwerking wordt zaterdagmiddag bekrachtigd, meldt Moeskroen.
Moeskroen was sinds 2018 in handen van de Thaise zakenman Pairoj Piempongsant, maar de club werd feitelijk gerund door voetbalmakelaars. Dat leidde tot problemen bij het toekennen van een proflicentie, maar het Belgische sporttribunaal BAS oordeelde net als de keren ervoor dat Moeskroen niet hoefde te verdwijnen uit het betaalde voetbal.
Lille was eerder tussen 2011 en 2015 voor 51 procent aandeelhouder van Moeskroen. De Fransman Fernando Da Cruz zou opnieuw hoofdcoach worden. Hij werkte er eerder ook al in diverse functies, met name in de tijd dat de Fransen zich met Moeskroen bemoeiden. Ook was hij in 2017 even interim-coach bij Lille.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
22 uur geleden