Lille neemt na zege koppositie in Frankrijk weer over van Lyon
NANTES (ANP) - Lille OSC heeft de koppositie in de Franse voetbalcompetitie Ligue 1 weer overgenomen van Olympique Lyon. De Noord-Franse club won met 2-0 bij FC Nantes en heeft 2 punten meer dan Lyon, dat zaterdag mede dankzij twee treffers van Memphis Depay met 3-0 won van RC Strasbourg.
De Canadees Jonathan David maakte beide treffers van Lille. Hij zette zijn ploeg al in de 9e minuut op 1-0 en in de slotfase maakte hij op aangeven van invaller Renato Sanches de tweede treffer. Verdediger Sven Botman speelde de hele wedstrijd bij de bezoekers.
Paris Saint-Germain kan door een zege later op zondag bij Olympique Marseille weer een beetje in de buurt bij Lille en Lyon komen. De titelverdediger heeft nu 48 punten, 6 minder dan Lille. Ook AS Monaco staat op 48 punten. De ploeg won met 4-3 bij Olympique Nîmes.
Lille neemt het binnenkort tegen Ajax op in de Europa League, eerst op 18 februari in Frankrijk en een week later in Amsterdam
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
24 minuten geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
56 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
13 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
14 uur geleden