
Lillard bezorgt Trail Blazers nipte zege op Bulls in NBA
CHICAGO (ANP) - De basketballers van Portland Trail Blazers hebben in de Amerikaanse NBA een nipte overwinning behaald tegen Chicago Bulls: 123-122. De zege met 1 punt verschil was te danken aan Damian Lillard, die vlak voor het eindsignaal een 3-punter raak mikte. Lillard was ook de topscorer bij de Trail Blazers met 44 punten.
Ook kampioen Los Angeles Lakers won ternauwernood, met 96-95 van Boston Celtics. De ploeg van vedette LeBron James leidde in de slotfase met 96-89, maar zag die voorsprong in de laatste minuut nog verdampen. Kemba Walker had de winnende bal voor de Celtics in de handen met nog 3 seconden op de klok, maar hij miste en in de rebound slaagde Daniel Theis evenmin het af te maken.
Topscorer aan de zijde van de Lakers was Anthony Davis met 27 punten. James noteerde 21 punten. Jayson Tatum was topschutter voor de ploeg uit Boston met 30 punten. De Celtics leden hun vijfde nederlaag in de laatste zeven duels.
Meer uit Sport
GENÈVE (ANP) - Novak Djokovic staat in de finale van het tennistoernooi van Genève. De 38-jarige Serviër versloeg de Brit Cameron Norrie in de halve eindstrijd: 6-4 6-7 (6) 6-1. Hij kan zaterdag voor de honderdste keer een ATP-toernooi winnen.
49 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Monaco. De viervoudig wereldkampioen was op het stratencircuit van zijn woonplaats 0,713 seconde langzamer dan Charles Leclerc. De coureur van Ferrari, die vorig jaar de race won, noteerde ook de snelste tijd in de eerste vrije training. Verstappen reed toen nog de tweede tijd.
1 uur geledenVICENZA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft opnieuw een rit gewonnen in de Ronde van Italië. De 29-jarige Deense wielrenner was de sterkste in de 180 kilometer lange dertiende etappe, van Rovigo naar Vicenza. De Belg Wout van Aert van Visma - Lease a Bike kwam als tweede over de finish, voor de Mexicaanse klassementsleider Isaac Del Toro. Del Toro blijft in het bezit van de roze trui.
2 uur geledenROA DE DUERO (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is in de tweede etappe van de Ronde van Burgos haar leiderstrui kwijtgeraakt aan de Noorse Mie Bjørndal Ottestad, die de rit van Villalba de Duero naar Roa de Duero won. Wiebes eindigde als derde. In het algemeen klassement viel ze terug naar de derde plaats op negen seconden achterstand van Ottestad.
3 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finaleronde van de Premier League. De drievoudig wereldkampioen verloor in Sheffield in de kwartfinales meteen van zijn concurrent Nathan Aspinall: 6-2.
22 uur geledenVIADANA (ANP) - Sprinter Olav Kooij was opgelucht na zijn sprintzege in de twaalfde etappe van de Giro. De 23-jarige Nederlander van Visma - Lease a Bike was dit keer sneller dan zijn landgenoot Casper van Uden. "Ja, ik ben wel opgelucht", zei Kooij in Viadana tijdens een flashinterview na afloop. "Ik ben heel blij dat we dit met zijn allen konden doen vandaag."
1 dag geledenVIADANA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij van Visma - Lease a Bike heeft de twaalfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige Nederlander was in de rit van Modena naar Viadana na 172 kilometer de beste in de massasprint. Kooij nam met zijn zege revanche voor zijn sprint aan het einde van de vierde etappe waarin hij werd geklopt door Casper van Uden. Dit keer was Kooij sneller dan Van Uden.
1 dag geleden