Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lil Kleine opnieuw in voorarrest wegens vermeende mishandeling

Lil Kleine opnieuw in voorarrest wegens vermeende mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - Lil Kleine is opnieuw vastgezet op verdenking van mishandeling van zijn verloofde. Dat bevestigt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie dinsdag. Maandag besloot de raadkamer van de rechtbank in Amsterdam dat de 27-jarige artiest veertien dagen vast moet blijven. De rapper werd eerder vrijgelaten, maar het OM ging met succes in beroep om dat terug te draaien.

Lil Kleine, wiens echte naam Jorik Scholten is, werd twee weken geleden opgepakt vanwege de vermeende mishandeling van zijn verloofde Jaimie Vaes. Hij zou het hoofd van zijn verloofde tussen een autodeur hebben geklemd.

Na drie nachten in de cel besliste de rechter-commissaris dat het voorarrest van de rapper werd geschorst. Het OM vond echter dat er voldoende ernstige bezwaren waren hem langer vast te houden.

De raadkamer ging daar in mee en stelde op Twitter dat er "voldoende ernstige bezwaren zijn voor poging tot zware mishandeling". Daarom vond de raadkamer het beter dat de rapper weer werd vastgezet.

Meer uit Binnenland

Niet duidelijk wanneer vervuilende fabrieken Tata moeten sluiten

HAARLEM (ANP) - Het is nog niet duidelijk wanneer twee zeer vervuilende fabrieken van Tata Steel in IJmuiden zullen worden gesloten. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied is sinds een maand bezig met de officiële voorbereidingen om de vergunningen van de twee kooksgasfabrieken in te trekken. Het onderzoek loopt nog en de procedure moet zorgvuldig zijn, gaf de Noord-Hollandse gedeputeerde Anouk Gielen (Klimaat en Energie) aan in een overleg met Provinciale Staten.

26 minuten geleden
Paul Haenen en VPRO geschrokken van overlijden Wim T. Schippers

AMSTERDAM (ANP) - Cabaretier Paul Haenen en omroep VPRO zijn geschrokken van het overlijden van Wim T. Schippers. De kunstenaar, programmamaker en stemacteur stierf afgelopen woensdag op 83-jarige leeftijd in zijn woonplaats Amsterdam. De Stichting Wim T. Schippers heeft dat maandag bekendgemaakt.

33 minuten geleden
Politie grijpt in bij opstootje buiten aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel is maandagavond een opstootje geweest tussen meerdere asielzoekers. Agenten en beveiligers grepen in. Zeker twee mensen kregen van de politie de opdracht op de grond te gaan liggen. Een van hen werd door beveiligers afgevoerd, maar keerde na een tijdje terug, zag een ANP-verslaggever. De aanleiding voor de ruzie is niet bekend.

2 uur geleden
Maatregelen voor veiligheid bezoekers World Pride in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Als bezoekers van World Pride in Amsterdam slachtoffer zijn van geweld of discriminatie, worden die strafbare feiten met prioriteit opgepakt. Dat schrijft burgemeester Femke Halsema in een brief aan de gemeenteraad. Ook zijn er afspraken tussen de politie, handhaving en organisatie om "snel te schakelen als er incidenten plaatsvinden".

3 uur geleden
Tv-maker en kunstenaar Wim T. Schippers (83) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Programmamaker, acteur, schrijver, presentator en kunstenaar Wim T. Schippers is woensdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft Stichting Wim T. Schippers maandag bekendgemaakt. Hij overleed in zijn woonplaats Amsterdam.

4 uur geleden
Verdachten rellen Wijk bij Duurstede maandagavond vrijgelaten

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De vijf mannen die nog vastzitten na de rellen bij een anti-asieldemonstratie in Wijk bij Duurstede, komen maandagavond vrij. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Ze blijven nog wel verdachten. De twee anderen die aangehouden werden, kwamen eerder al vrij.

5 uur geleden
Supermarkten waarschuwen voor mogelijk plastic in dierenvoeding

UTRECHT (ANP) - Meerdere supermarktketens in Nederland en België hebben dierenvoeding teruggeroepen, omdat bij controles blauwe stukjes plastic in het voer zijn gevonden. Lidl waarschuwde maandag voor mogelijke plasticvervuiling in honden- en kattenvoer. Albert Heijn en Jumbo hadden al eerder gemeld dat klanten een specifiek soort hondenvoer van hun huismerken beter niet aan hun huisdier kunnen geven.

5 uur geleden