Lil Kleine heeft cel verlaten
AMSTERDAM (ANP) - Lil Kleine is na twee weken weer vrij. De 27-jarige rapper zat vast op verdenking van mishandeling van zijn verloofde. Op beelden van Shownieuws en RTL Boulevard is te zien hoe hij lachend en met een vuilniszak in de hand het cellencomplex verlaat.
De raadkamer van de rechtbank in Amsterdam besliste maandag dat zijn voorlopige hechtenis onder voorwaarden wordt geschorst. Lil Kleine, wiens echte naam Jorik Scholten is, zou vorige maand het hoofd van zijn verloofde Jamie Vaes tussen een autodeur hebben geklemd.
Na drie nachten in de cel kwam hij aanvankelijk vrij, maar het Openbaar Ministerie vond dat er voldoende ernstige redenen waren hem langer vast te houden en ging in hoger beroep. Daarop volgde een zitting bij de raadkamer, die oordeelde dat de rapper nog veertien dagen langer in de cel moest blijven.
Die veertien dagen zijn voorbij en de artiest mag de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in vrijheid afwachten. Het is niet bekend welke voorwaarden de rechtbank hem heeft opgelegd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de snelweg A12 geblokkeerd in Den Haag. Volgens een woordvoerster zijn ze rond het middaguur de Utrechtsebaan opgegaan en bevinden ze zich nu bij de tunnelbak. De actie was niet vooraf aangekondigd.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Rotterdammer wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere steekpartijen en een poging daartoe zaterdagochtend in de Maasstad. Volgens de politie raakten twee willekeurig gekozen personen gewond. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht, de ander is ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. De verdachte zit vast.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens de ANWB zaterdag druk op de wegen in de vakantielanden, met zowel terugkerend als vertrekkend verkeer. Begin van de middag zijn de files op veel plaatsen nog eens toegenomen.
14 uur geleden