Lil Kleine heeft cel verlaten
AMSTERDAM (ANP) - Lil Kleine is na twee weken weer vrij. De 27-jarige rapper zat vast op verdenking van mishandeling van zijn verloofde. Op beelden van Shownieuws en RTL Boulevard is te zien hoe hij lachend en met een vuilniszak in de hand het cellencomplex verlaat.
De raadkamer van de rechtbank in Amsterdam besliste maandag dat zijn voorlopige hechtenis onder voorwaarden wordt geschorst. Lil Kleine, wiens echte naam Jorik Scholten is, zou vorige maand het hoofd van zijn verloofde Jamie Vaes tussen een autodeur hebben geklemd.
Na drie nachten in de cel kwam hij aanvankelijk vrij, maar het Openbaar Ministerie vond dat er voldoende ernstige redenen waren hem langer vast te houden en ging in hoger beroep. Daarop volgde een zitting bij de raadkamer, die oordeelde dat de rapper nog veertien dagen langer in de cel moest blijven.
Die veertien dagen zijn voorbij en de artiest mag de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in vrijheid afwachten. Het is niet bekend welke voorwaarden de rechtbank hem heeft opgelegd.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.
3 uur geleden