Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lil Kleine heeft cel verlaten

Lil Kleine heeft cel verlaten

AMSTERDAM (ANP) - Lil Kleine is na twee weken weer vrij. De 27-jarige rapper zat vast op verdenking van mishandeling van zijn verloofde. Op beelden van Shownieuws en RTL Boulevard is te zien hoe hij lachend en met een vuilniszak in de hand het cellencomplex verlaat.

De raadkamer van de rechtbank in Amsterdam besliste maandag dat zijn voorlopige hechtenis onder voorwaarden wordt geschorst. Lil Kleine, wiens echte naam Jorik Scholten is, zou vorige maand het hoofd van zijn verloofde Jamie Vaes tussen een autodeur hebben geklemd.

Na drie nachten in de cel kwam hij aanvankelijk vrij, maar het Openbaar Ministerie vond dat er voldoende ernstige redenen waren hem langer vast te houden en ging in hoger beroep. Daarop volgde een zitting bij de raadkamer, die oordeelde dat de rapper nog veertien dagen langer in de cel moest blijven.

Die veertien dagen zijn voorbij en de artiest mag de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in vrijheid afwachten. Het is niet bekend welke voorwaarden de rechtbank hem heeft opgelegd.

Meer uit Binnenland

Ook Jetten wil Russische aanval wreken met meer Oekraïne-steun

MÜNSTER (ANP) - Nederland en zijn bondgenoten moeten sabotageacties en andere 'hybride' aanvallen van Rusland beantwoorden door de steun aan Oekraïne op te schroeven, zegt premier Rob Jetten. Hij schaart zich achter de oproep van onder anderen NAVO-chef Mark Rutte om zulke aanvallen zo te vergelden.

28 minuten geleden
Jetten sust: onderwijs hoeft niet te vrezen gat te moeten dichten

MÜNSTER (ANP) - Het onderwijs "hoeft niet te vrezen" dat het opdraait voor het schrappen van voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid, verzekert premier Rob Jetten. Zover gaat het volgens hem niet komen omdat "werkgevers en werknemers er samen uit gaan komen".

34 minuten geleden
Replica VOC-schip Batavia is vanuit Amsterdam terug in Lelystad

LELYSTAD (ANP) - Het schip De Batavia, een replica van het VOC-schip, is donderdagmiddag teruggekeerd in standplaats Lelystad, meldt een woordvoerder van Museum Batavialand. De afgelopen dagen werd het schip in Amsterdam in een stalen draagconstructie geplaatst om de kwetsbare replica beter te beschermen. Het onderhoud vindt de komende jaren in Lelystad plaats. Daar kan het houten schip drogen en gericht worden onderhouden. Het gehele proces is voor bezoekers te volgen.

2 uur geleden
Afsluitdijk klaar voor stormseizoen, werkzaamheden afgerond

DEN OEVER (ANP) - De versterking en vernieuwing van de Afsluitdijk is donderdag afgerond. Rijkswaterstaat meldt dat een nieuw gemaal en spuisluizen in gebruik zijn genomen en daarmee is de grote renovatie van de dijk nu klaar. Het vernieuwingsproject startte in 2019. Op en rond de dijk staan nog enkele projecten gepland, maar "het grote werk is gedaan".

3 uur geleden
Douane vindt achttien kilo cocaïne bij bemanningslid op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De douane heeft dinsdag op Schiphol achttien kilo cocaïne gevonden bij een bemanningslid van een vliegtuig. Over de luchtvaartmaatschappij doet de douane geen uitspraak. Het bemanningslid is aangehouden.

3 uur geleden
OM: beleggingsfraudenetwerk Ehud T. 'wijdvertakt en onnavolgbaar'

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie zegt dat het nooit eerder een technisch zo geraffineerde ict-infrastructuur in een zaak rond beleggingsfraude heeft gezien als in die rond de 48-jarige Ehud T. "Niet eerder zo uitgebreid, wijdvertakt, internationaal, onnavolgbaar en anoniem", aldus de officier van justitie in een uitvoerige toelichting, tijdens de eerste inleidende zitting in de strafzaak tegen T. bij de rechtbank in Arnhem. Justitie verdenkt hem ervan dat hij met zijn criminele netwerk circa 550 mensen heeft opgelicht, voor in totaal 24 miljoen euro.

3 uur geleden
Slimste mens begint met eerbetoon aan Paulien Cornelisse

HILVERSUM (ANP) - De uitzending van De slimste mens van donderdagavond begint met een kort eerbetoon aan jurylid Paulien Cornelisse. Zij overleed woensdag aan kanker. Presentator Herman van der Zandt zal het woord tot de kijker richten, laat een woordvoerder van KRO-NCRV weten.

4 uur geleden