Lijst Van Gaal met potentiële internationals telt nog veertig man
ZEIST (ANP) - De lijst met potentiële internationals van het Nederlands elftal telt nog veertig namen. Dat zei bondscoach Louis van Gaal maandag in Zeist, waar hij vooruit keek naar de ontmoeting met Gibraltar van maandag in de WK-kwalificatie.
"We hadden zelfs drie lijsten, met gezamenlijk honderd spelers. Daar hebben we twee lijsten van gemaakt om het eenvoudiger te maken. Nu hebben we er veertig over", zei de bondscoach, die dit weekeinde Arnaut Danjuma Groeneveld aan zijn selectie toevoegde als vervanger van de geblesseerd afgehaakte Cody Gakpo.
"Wij hadden natuurlijk Danjuma al in de gaten voordat hij naar Villarreal ging. Hij stond ook bij ons op de lijst van honderd schaduwspelers. Het probleem is echter dat ze allemaal linkerspits willen spelen en geen rechterspits. Juist dit soort creatieve spelers kunnen een muur zoals tegen Gibraltar breken. Daarom heb ik hem opgeroepen", legde Van Gaal uit. "De groep kan hem nu weer zien en ik kan hem ook zien. Ik heb hem nog nooit gesproken. Het is voor mij een nieuwe speler. Het is goed om spelers te kunnen horen, zien en voelen. Dat geldt ook voor Mark Flekken en Noa Lang die ik erbij heb gehaald en eventuele andere spelers die we in de toekomst op gaan roepen."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse heeft in haar afscheidswedstrijd tegen Canada (1-0-winst) nog een laatste keer genoten in het shirt van Oranje. "Ik heb echt genoten van het spel. We stuurden ze van het kastje naar de muur en ik was daar onderdeel van. Dat is wel heel lekker. En ik heb ook genoten van wat er allemaal voor me is geregeld. Dat doet de mens wel goed", zei de recordinternational in Nijmegen over onder meer de erehaag en staande ovatie die ze kreeg.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink zag in het oefenduel met Canada al een veel beter Oranje dan afgelopen vrijdag bij zijn debuutwedstrijd tegen Polen (0-0). "Ik heb een Oranje gezien waarvan ik denk: dit is waar we naartoe willen. De kunst is om dat nu uit te bouwen en structureel goed te voetballen", zei de 39-jarige trainer na de 1-0-zege van de voetbalsters in Nijmegen.
4 uur geledenLECCE (ANP) - Napoli heeft de uitwedstrijd tegen Lecce met 1-0 gewonnen. De koploper van de Italiaanse Serie A dankte die zege in de negende speelronde aan een doelpunt van André-Frank Zambo Anguissa, die in de 69e minuut raak kopte. Bij Napoli had Noa Lang voor het eerst een basisplaats. De Nederlandse aanvaller verdween kort na rust met een blessure naar de kant.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in het oefenduel met Canada zijn eerste zege geboekt met de Oranjevrouwen. In zijn tweede interland, die vooral in het teken stond van het afscheid van recordinternational Sherida Spitse, maakte Lynn Wilms het enige doelpunt in Nijmegen: 1-0. Vrijdag speelde Oranje gelijk in Polen (0-0).
6 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - De amateurs van GVVV hebben profclub De Graafschap uitgeschakeld in de eerste ronde van de KNVB-beker. De tweededivisionist versloeg de middenmoter van de Keuken Kampioen Divisie op het eigen Sportpark Panhuis in een spectaculair duel met 4-2.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse heeft een staande ovatie en een erehaag gekregen na haar laatste speelminuten voor Oranje. Bij haar geplande wissel in de 48e minuut in Nijmegen vormden haar ploeggenoten en de voetbalsters van tegenstander Canada bij de zijlijn een erehaag. De 35-jarige verdedigster speelde haar 248e en laatste interland.
7 uur geledenGÖTEBORG (ANP/RTR) - De voetbalsters van Spanje hebben zich ten koste van Zweden geplaatst voor de finale van de Nations League. De regerend wereldkampioen won in Göteborg met 1-0 van Zweden dankzij een doelpunt van sterspeelster Alexia Putellas. Het eerste duel tussen beide teams was al in een 4-0-overwinning voor de Spaanse vrouwen geëindigd.
7 uur geleden