Lijst Van Gaal met potentiële internationals telt nog veertig man
ZEIST (ANP) - De lijst met potentiële internationals van het Nederlands elftal telt nog veertig namen. Dat zei bondscoach Louis van Gaal maandag in Zeist, waar hij vooruit keek naar de ontmoeting met Gibraltar van maandag in de WK-kwalificatie.
"We hadden zelfs drie lijsten, met gezamenlijk honderd spelers. Daar hebben we twee lijsten van gemaakt om het eenvoudiger te maken. Nu hebben we er veertig over", zei de bondscoach, die dit weekeinde Arnaut Danjuma Groeneveld aan zijn selectie toevoegde als vervanger van de geblesseerd afgehaakte Cody Gakpo.
"Wij hadden natuurlijk Danjuma al in de gaten voordat hij naar Villarreal ging. Hij stond ook bij ons op de lijst van honderd schaduwspelers. Het probleem is echter dat ze allemaal linkerspits willen spelen en geen rechterspits. Juist dit soort creatieve spelers kunnen een muur zoals tegen Gibraltar breken. Daarom heb ik hem opgeroepen", legde Van Gaal uit. "De groep kan hem nu weer zien en ik kan hem ook zien. Ik heb hem nog nooit gesproken. Het is voor mij een nieuwe speler. Het is goed om spelers te kunnen horen, zien en voelen. Dat geldt ook voor Mark Flekken en Noa Lang die ik erbij heb gehaald en eventuele andere spelers die we in de toekomst op gaan roepen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
4 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
13 uur geleden