Lijnders nieuwe assistent van coach Guardiola bij Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Pepijn Lijnders is de nieuwe assistent van Manchester City-trainer Pep Guardiola, zo maakt de club bekend. De 42-jarige Nederlander werkte eerder jarenlang in de Premier League als assistent van Liverpool-coach Jürgen Klopp. Na diens vertrek ging Lijnders vorig jaar zomer aan de slag als hoofdtrainer bij Red Bull Salzburg, waar hij na een half jaar werd ontslagen.
Manchester City maakte ook het vastleggen van James French bekend, die zich gaat bezighouden met standaardsituaties. "Ik heb er geen enkele twijfel over dat beiden zeer waardevolle aanwinsten zullen blijken voor Pep en zijn coachingsteam in de voorbereiding op het WK voor clubs en vervolgens het seizoen 2025/26", zei technisch directeur Hugo Viana op de website van de club.
Lijnders komt bij de nummer 3 van het afgelopen Premier League-seizoen landgenoten Nathan Aké en Tijjani Reijnders tegen. Reijnders onderging al zijn medische keuring en komt over van AC Milan.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
4 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
5 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
8 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
8 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
20 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
20 uur geleden