Lifetri gaat op in Achmea Pensioen & Levensverzekeringen
ZEIST (ANP) - De Nederlandse verzekeraar Lifetri, met meer dan een half miljoen klanten met een uitvaart-, overlijdensrisico- of pensioenverzekering, gaat op in Achmea Pensioen & Levensverzekeringen. Het gaat om een grote deal. Sixth Street, de grootaandeelhouder van Lifetri, betaalt daarbij 445 miljoen euro en verwerft zo 20 procent van de aandelen in de gecombineerde pensioen- en leventak van de verzekeraars.
Lifetri nam een aantal jaar terug nog het merk Klaverblad over. Door de nieuwe deal zal de naam Lifetri zelf ook verdwijnen. De klanten worden ondergebracht bij Achmea-merk Centraal Beheer. Voor de werkgelegenheid heeft de deal geen gevolgen. De ongeveer zestig medewerkers van Lifetri gaan allemaal over naar Achmea.
Achmea speelt met de deal onder meer in op de grootscheepse hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Veel kleine pensioenfondsen zullen daardoor zoeken naar een ander pensioenfonds om mee samen te gaan, of naar een verzekeraar die hun pensioenverplichtingen kan overnemen. Dat laatste heet dan een pensioenbuy-out. Achmea ziet op die markt sterke groeimogelijkheden en denkt daar door de uitbreiding van zijn pensioen- en leventak beter van te kunnen profiteren.
Onder voorbehoud
De Nederlandse pensioensector is een van de grootste ter wereld. Alles bij elkaar komt er in die markt de komende jaren zo'n 20 miljard tot 30 miljard euro beschikbaar, denkt Achmea. Met Achmea Pensioen & Levensverzekeringen hoopt het concern in deze markt een marktaandeel van 20 procent te behalen.
De deal is nog onder voorbehoud van de afronding van het adviestraject met de betrokken ondernemingsraden en de goedkeuring door de toezichthouders. Achmea verwacht dit laatste in de tweede helft van volgend jaar, waarna kan worden begonnen met de overgang van de klanten. De gecombineerde pensioen- en leventak telt straks in totaal ruim 2,1 miljoen klanten. Daarmee gaat het volgens Achmea om een van de drie grootste spelers op dit vlak in Nederland.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
1 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt tot en met 27 maart niet van Amsterdam naar Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder was de maatschappij nog van plan de vluchten dit najaar te hervatten, maar dit is van de baan. Dat meldt KLM op de website.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft maandag een openbare aanvraag voor een beursnotering aan Wall Street ingediend. Eerder deed het bedrijf achter chatbot Claude al een vertrouwelijke aanvraag, waardoor toezichthouders al een voorlopige beoordeling hebben kunnen maken. De beursgang volgt waarschijnlijk nog dit jaar en kan de grootste ooit worden. Anthropic had zijn beursplannen eerder uitgesteld.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag positief begonnen, na de koersverliezen afgelopen week. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat woensdag op het programma staat. Ook komen deze week grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met kwartaalcijfers. Die cijfers bieden mogelijk meer duidelijkheid of de miljardeninvesteringen in AI ook resultaten opleveren.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - De aandelenbeurs in Brazilië is maandag hard onderuitgegaan na de onverwachte verkiezingswinst van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Beleggers rekenden de afgelopen weken op meer begrotingsdiscipline van de overheid bij winst van de radicaal-rechtse Flávio Bolsonaro. Na Bolsonaro's winst in de eerste ronde gingen de aandelenkoersen nog flink omhoog.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.
5 uur geleden