Liesblessure van schaatser Nuis valt mee
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis denkt niet dat hij schade heeft opgelopen met zijn rit op de 500 meter, waarin hij de wedstrijd stopte vanwege een liesblessure. "Het is misschien verrekt, maar gescheurd is het zeker niet", zei de tweevoudig olympisch kampioen van Reggeborgh.
"Het gaat oké hoor", zei Nuis een uur na afloop van de 500 meter waarin hij na de eerste bocht zijn race staakte. "Sommige dingen kan ik wel, sommige niet. Nu doet het alleen pijn als je met een duim op mijn been drukt. Het is een beurse plek. Die spier heeft een optater gehad."
Dat hij uit voorzorg het NK sprint maar niet had moeten rijden, daar wilde Nuis niet van weten. "Als ik op maandag hier een trainingswedstrijd rijd wat de rest doet, had dit ook kunnen gebeuren. En in Beijing doe je ook een trainingswedstrijd een paar dagen vantevoren. Dan moet je na het olympische kwalificatietoernooi in een doos met watten gaan liggen."
Nuis baalde wel dat zijn NK sprint erop zat. "Ik kwam hier om te winnen. Dat vind ik heel erg jammer. Ik voelde me goed en wilde me graag laten zien. Eerst even uitrusten en hopelijk overmorgen weer aan de bak. "
Nuis schrok vooral toen hij zijn been voelde trekken. "Ik dacht eerst aan het toernooi", zei hij. Zijn coach Gerard van Velde wees echter al snel op het grotere belang van de Olympische Spelen, waar Nuis op 8 februari zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigt.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
13 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
15 uur geleden