Liefhebbers nemen aanloop naar carnaval
ROERMOND/DEN BOSCH (ANP) - In met name het zuiden van ons land steekt hier en daar de carnavalskoorts de kop op. Het is maandag namelijk de elfde van de elfde en deze datum geldt traditioneel als de aftrap van een reeks festiviteiten en bijeenkomsten in aanloop naar het hoogtepunt op zondag 2, maandag 3 en dinsdag 4 maart. Tot die tijd is er ook gelegenheid om bijvoorbeeld praalwagens te maken voor carnavalsoptochten en, indien nodig, een nieuwe carnavalsprinses of -prins te kiezen.
Vooral in Roermond wordt de elfde van de elfde groots opgepakt: daar begint om 11.11 uur bij het station een muziekfestival waar volgens de organisatie Sjeng Kraft Kompenei wel 16.000 verklede feestvierders worden verwacht voor de uitvoeringen van onder anderen de entertainers Paul en Leo en De Plekbend.
Ook in Den Bosch, voor de gelegenheid Oeteldonk, lusten ze er wel pap van: daar begint het nieuwe carnavalsseizoen nog voor tien uur in de ochtend op de Parade met een "opwèrremer". Om 11.11 uur wordt het menens met het Oeteldonks Volkslied. Aansluitend zijn er optredens van podiumkunstenaars als De Krukskes en De Gieters.
Hoe en of de elfde van de elfde wordt gevierd is overal verschillend. Ook kan het zijn dat er het afgelopen weekeinde al een voorschot op is genomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.
5 uur geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
6 uur geleden