Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liefhebbers nemen aanloop naar carnaval

Liefhebbers nemen aanloop naar carnaval

ROERMOND/DEN BOSCH (ANP) - In met name het zuiden van ons land steekt hier en daar de carnavalskoorts de kop op. Het is maandag namelijk de elfde van de elfde en deze datum geldt traditioneel als de aftrap van een reeks festiviteiten en bijeenkomsten in aanloop naar het hoogtepunt op zondag 2, maandag 3 en dinsdag 4 maart. Tot die tijd is er ook gelegenheid om bijvoorbeeld praalwagens te maken voor carnavalsoptochten en, indien nodig, een nieuwe carnavalsprinses of -prins te kiezen.

Vooral in Roermond wordt de elfde van de elfde groots opgepakt: daar begint om 11.11 uur bij het station een muziekfestival waar volgens de organisatie Sjeng Kraft Kompenei wel 16.000 verklede feestvierders worden verwacht voor de uitvoeringen van onder anderen de entertainers Paul en Leo en De Plekbend.

Ook in Den Bosch, voor de gelegenheid Oeteldonk, lusten ze er wel pap van: daar begint het nieuwe carnavalsseizoen nog voor tien uur in de ochtend op de Parade met een "opwèrremer". Om 11.11 uur wordt het menens met het Oeteldonks Volkslied. Aansluitend zijn er optredens van podiumkunstenaars als De Krukskes en De Gieters.

Hoe en of de elfde van de elfde wordt gevierd is overal verschillend. Ook kan het zijn dat er het afgelopen weekeinde al een voorschot op is genomen.

Meer uit Binnenland

Politie: nog steeds mogelijk gevaar na schietpartij in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Er is nog steeds sprake van "mogelijk gevaar" in de omgeving van Overasselt, waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond. De politie vraagt inwoners zoveel mogelijk binnen te blijven en roept mensen op niet naar het gebied te komen als dat niet nodig is.

21 minuten geleden
Politiechef Knol: ongekend geweld in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Politiekorpschef Janny Knol spreekt van "ongekend geweld" in Overasselt in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens Knol helpen politieagenten uit het hele land mee bij het aanhouden van "een groot aantal verdachten" en zetten ze daarbij "alles op alles", laat ze op X weten.

39 minuten geleden
OM eist in hoger beroep levenslang voor dubbele moord Weiteveen

LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft ook in hoger beroep een levenslange celstraf geëist tegen verdachte Richard K. (53) voor de dubbele moord in het Drentse Weiteveen. Daarbij kwamen Ineke (44) en Sam (38) om het leven.

47 minuten geleden
Politie valt pand in Nederasselt binnen

NEDERASSELT (ANP) - Politie is aan de Hollestraat in Nederasselt een woning binnengevallen, ziet een ANP-verslaggever. De politieactie vond plaats niet ver van Overasselt, waar eerder op dinsdag een dodelijke schietpartij plaatsvond. De politie is naar aanleiding daarvan al de hele dag bezig met het verrichten van aanhoudingen.

55 minuten geleden
Veel droogtemaatregelen blijven nodig ondanks neerslag

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de neerslag van de afgelopen twee weken zijn er regionaal nog duidelijke effecten van de droogte. De droogtemonitor van Rijkswaterstaat (RWS) zegt dat veel droogtemaatregelen nog steeds van kracht zijn. Die worden waar mogelijk afgebouwd, maar op sommige plekken paraat gehouden om indien nodig opnieuw in te zetten.

1 uur geleden
Top OM zette streep door procesafspraken broer Bolle Jos

ROTTERDAM (ANP) - De top van het Openbaar Ministerie heeft op het laatste moment een streep gezet door procesafspraken die justitie met Harry L., de broer van 'Bolle Jos' Leijdekkers, bezig was te maken. Dat bleek dinsdag op een inleidende zitting tegen de 51-jarige L. bij de rechtbank in Rotterdam. Hij wordt verdacht van het witwassen van onder meer 15 miljoen euro.

1 uur geleden
Hoger beroep Belgische drugszaak waarin Bolle Jos is veroordeeld

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een groot deel van de veroordeelden en het Openbaar Ministerie gaan in hoger beroep in de omvangrijke Belgische drugszaak Costa. Daarin werd voortvluchtige Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, eind juli veroordeeld tot veertien jaar cel.

1 uur geleden