Liefhebbers nemen aanloop naar carnaval
ROERMOND/DEN BOSCH (ANP) - In met name het zuiden van ons land steekt hier en daar de carnavalskoorts de kop op. Het is maandag namelijk de elfde van de elfde en deze datum geldt traditioneel als de aftrap van een reeks festiviteiten en bijeenkomsten in aanloop naar het hoogtepunt op zondag 2, maandag 3 en dinsdag 4 maart. Tot die tijd is er ook gelegenheid om bijvoorbeeld praalwagens te maken voor carnavalsoptochten en, indien nodig, een nieuwe carnavalsprinses of -prins te kiezen.
Vooral in Roermond wordt de elfde van de elfde groots opgepakt: daar begint om 11.11 uur bij het station een muziekfestival waar volgens de organisatie Sjeng Kraft Kompenei wel 16.000 verklede feestvierders worden verwacht voor de uitvoeringen van onder anderen de entertainers Paul en Leo en De Plekbend.
Ook in Den Bosch, voor de gelegenheid Oeteldonk, lusten ze er wel pap van: daar begint het nieuwe carnavalsseizoen nog voor tien uur in de ochtend op de Parade met een "opwèrremer". Om 11.11 uur wordt het menens met het Oeteldonks Volkslied. Aansluitend zijn er optredens van podiumkunstenaars als De Krukskes en De Gieters.
Hoe en of de elfde van de elfde wordt gevierd is overal verschillend. Ook kan het zijn dat er het afgelopen weekeinde al een voorschot op is genomen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft dinsdagavond "met grote verslagenheid kennisgenomen van het overlijden van Cees Geel". De acteur speelde vanaf 2016 in de AVROTROS-serie Flikken Rotterdam de rol van rechercheur Stan Vroom.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Diverse mensen hebben met verslagenheid gereageerd op het plotselinge overlijden van acteur Cees Geel. Regisseur Eddy Terstall herinnert zich Geel als een "intens mens, een intense vriend en een intense acteur". Terstall regisseerde hem in 2004 in de film Simon. "Hij was in zijn spel heel toegewijd en charismatisch."
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur Cees Geel is dinsdagochtend plotseling overleden aan de gevolgen van een hartstilstand. Dat heeft zijn management namens zijn familie aan het ANP gemeld.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Ook in het oosten van het land hebben steeds meer waterschappen een onttrekkingsverbod ingesteld, wat betekent dat inwoners en bedrijven geen water meer mogen halen uit sloten, beken en rivieren. Bij Waterschap Rivierenland geldt dat vanaf woensdag voor een gebied tussen Nijmegen en de Maas, bij Waterschap Rijn en IJssel vanaf donderdag voor het hele werkgebied. Dat betekent dat onder meer in de Achterhoek, het zuidoosten van de Veluwe en in het zuiden van Overijssel geen water meer opgepompt mag worden om gewassen, tuinen en sportvelden te besproeien.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel gaat de verontreiniging die is ontstaan door de jarenlange opslag van staalslakken op het industriecomplex opruimen. De 835.000 ton staalslakken die aan de Mergelkade lagen, zijn inmiddels verwijderd, meldt de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG). Nu moet de bodem nog worden gesaneerd. Het staalbedrijf heeft daartoe een plan opgesteld dat is goedgekeurd door de omgevingsdienst. Die zal de komende jaren de sanering volgen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Door de lage waterstanden van de rivieren kan een aantal pontjes niet meer varen. Zo zijn op de Waal en de IJssel vaarten uitgevallen.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - De vrijspraak in de zaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken is moeilijk te begrijpen voor haar nabestaanden. Dit zegt slachtofferadvocaat Sébas Diekstra, die de ouders van Tamar bijstaat. "Dit is voor de familie een bittere en moeilijk te bevatten uitspraak", zegt Diekstra. Het Openbaar Ministerie, dat acht weken cel had geëist tegen de uit Duitsland afkomstige Jamal T. (33), laat weten het vonnis te gaan bestuderen.
8 uur geleden