Liefhebbers nemen aanloop naar carnaval
ROERMOND/DEN BOSCH (ANP) - In met name het zuiden van ons land steekt hier en daar de carnavalskoorts de kop op. Het is maandag namelijk de elfde van de elfde en deze datum geldt traditioneel als de aftrap van een reeks festiviteiten en bijeenkomsten in aanloop naar het hoogtepunt op zondag 2, maandag 3 en dinsdag 4 maart. Tot die tijd is er ook gelegenheid om bijvoorbeeld praalwagens te maken voor carnavalsoptochten en, indien nodig, een nieuwe carnavalsprinses of -prins te kiezen.
Vooral in Roermond wordt de elfde van de elfde groots opgepakt: daar begint om 11.11 uur bij het station een muziekfestival waar volgens de organisatie Sjeng Kraft Kompenei wel 16.000 verklede feestvierders worden verwacht voor de uitvoeringen van onder anderen de entertainers Paul en Leo en De Plekbend.
Ook in Den Bosch, voor de gelegenheid Oeteldonk, lusten ze er wel pap van: daar begint het nieuwe carnavalsseizoen nog voor tien uur in de ochtend op de Parade met een "opwèrremer". Om 11.11 uur wordt het menens met het Oeteldonks Volkslied. Aansluitend zijn er optredens van podiumkunstenaars als De Krukskes en De Gieters.
Hoe en of de elfde van de elfde wordt gevierd is overal verschillend. Ook kan het zijn dat er het afgelopen weekeinde al een voorschot op is genomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het toezicht op inlichtingendiensten AIVD en MIVD wordt "robuust" onder een nieuwe wet die de diensten veel meer ruimte geeft. Dat beloofde minister van Defensie Dilan Yeşilgöz vrijdag rond het moment dat de wet online kwam voor reacties. Ze wil de waarborgen rond het functioneren van de diensten zo organiseren "dat het altijd wel gecheckt kan worden, maar dat ik wel snel kan handelen".
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft nog geen aanhoudingen verricht van mogelijke verdachten die afgelopen zondag vuurwerk gooiden naar het supportersvak van SC Cambuur uit Leeuwarden. Fans van Feyenoord gooiden het vuurwerk, waarbij zeven mensen gewond raakten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drie Nederlanders die worden vermist in Nepal zijn een vrouw van 51 en een man van 29 die afzonderlijk van elkaar op reis zijn, en een Nederlandse vrouw die in Nepal woont. Met alle andere Nederlanders over wie het ministerie van Buitenlandse Zaken de afgelopen dagen is gebeld is weer contact, zegt een woordvoerder.
2 uur geledenBOXTEL (ANP) - De dode vrouw die donderdagavond in een tuin van een woning in Boxtel werd aangetroffen, is een bekende van de verdachte. De man van 66 jaar heeft zich diezelfde avond op het politiebureau gemeld, waarop hij werd aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf en doet onderzoek.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Trimbos-instituut waarschuwt voor "zeer gevaarlijke" xtc-pillen waarin de stof PMMA is aangetroffen. Bij een van de testcentra van het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) zijn afgelopen week meerdere ecstasypillen ingeleverd die een "zeer hoge hoeveelheid" PMMA bleken te bevatten. "Gebruik van deze pil kan leiden tot oververhitting met mogelijk dodelijke afloop", schrijft het instituut.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan de helft van de bijna 74.000 asielzoekers die in 2025 gemiddeld door het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) werden opgevangen, zat in (crisis)noodopvanglocaties. Dat kostte de organisatie 2,4 miljard euro, het dubbele van de kosten in reguliere opvang. Dat blijkt uit het jaarverslag van de organisatie.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Zo'n 175 studenten en begeleiders van de Breda University of Applied Sciences (BUas), een hogeschool, zijn ziek geworden tijdens een introductieweek op een camping in het Belgische Poppel. Volgens de onderwijsinstelling is er "hoogstwaarschijnlijk" sprake geweest van "een grote uitbraak van voedselvergiftiging".
4 uur geleden