Liefdadigheidstoernooi met grandslamwinnaressen in Charleston
CHARLESTON (ANP/BELGA) - Op de kenmerkende groene gravelbanen van Charleston in South Carolina zal eind juni toch een tennistoernooi worden gehouden, de coronastop tot eind juli ten spijt. Het gaat om een liefdadigheidstoernooi waarbij twee teams van elk acht tennissers het in zestien enkel- en acht dubbelpartijen tegen elkaar opnemen. Publiek is daarbij niet welkom. De wedstrijden worden wel uitgezonden en de opbrengst gaat naar de zorgsector.
De Amerikaanse speelsters Madison Keys en Bethanie Mattek-Sands zijn de aanvoerders van de twee teams. De deelnemerslijst telt vier grandslamwinnaressen: de Canadese Bianca Andreescu (US Open 2019), de Wit-Russische Victoria Azarenka (Australian Open 2012 en 2013) en de Amerikanen Sofia Kenin (Australian Open 2020) en Sloane Stephens (US Open 2017).
De andere deelnemende tennissters zijn: de Puerto Ricaanse olympisch kampioene Monica Puig, de Australische Ajla Tomljanovic, de Canadezen Leylah Fernandez en Eugenie Bouchard en de Amerikanen Alison Riske, Amanda Anisimova, Jennifer Brady, Danielle Collins, Shelby Rogers en Emma Navarro (WTA-504).
Sloane Stephens, in 2016, en Madison Keys, vorig jaar, staan op de erelijst van het WTA-toernooi van Charleston, één van de vele toernooien die door de pandemie niet kon doorgaan.
Meer uit Sport
MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
1 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
4 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
6 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
7 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
8 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
8 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
9 uur geleden