Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

 Liefdadigheidsorganisatie: 1 op 5 Duitsers leeft in armoede

Liefdadigheidsorganisatie: 1 op 5 Duitsers leeft in armoede

BERLIJN (ANP/DPA) - Steeds meer Duitse huishoudens leven onder de armoedegrens vanwege de hoge huurprijzen en gestegen woonlasten. Dat meldt de Duitse liefdadigheidsinstelling Paritätische Gesamtverband. Als de woonkosten worden meegerekend leeft een op de vijf Duitsers in armoede, stelt de organisatie.

Volgens een rapport van de organisatie leven er 17,5 miljoen Duitsers onder de armoedegrens, ruim 20 procent van de bevolking. Dat zijn er 5,4 miljoen meer dan eerder werd aangenomen. De liefdadigheidsorganisatie komt tot deze cijfers door ook de woonkosten in de berekening mee te nemen. Veel huishoudens besteden meer dan een derde van hun inkomen aan woonlasten, sommigen zelfs meer dan de helft.

Volgens de organisatie blijven miljoenen mensen onzichtbaar in de gebruikelijke armoedestatistieken omdat hun woonkosten niet worden meegenomen. "Wie alleen naar het inkomen kijkt, maar niet naar het feit dat mensen steeds minder geld overhouden door hoge woonkosten, ziet de omvang van de armoede in Duitsland over het hoofd."

Rantsoen

Paritätische Gesamtverband is een toonaangevende koepelorganisatie voor maatschappelijk welzijn in Duitsland. De Duitse vereniging van voedselbanken Tafel Deutschland maakte vrijdag bekend nauwelijks meer aan de hulpvraag te kunnen voldoen. Voedselpakketten moeten worden gerantsoeneerd en een derde van de voedselbanken moet tijdelijke klantenstops of wachtlijsten invoeren.

Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne in februari 2022 zagen voedselbanken in Duitsland het aantal mensen dat hulp zoekt met 50 procent toenemen. Momenteel zijn ongeveer 1,6 miljoen mensen die in armoede leven afhankelijk van voedselbanken, volgens Tafel Deutschland.

Meer uit Financieel

Europese Commissie roept VS op handelsdeal na te leven

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.

5 uur geleden
Europarlementslid wil uitstel ratificatieproces handelsdeal EU-VS

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.

7 uur geleden
VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europa

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.

7 uur geleden
Nederlandse industrie vraagt om duidelijkheid over heffingen VS

ZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.

10 uur geleden
Bloomberg: India stelt afronden handelsdeal met VS uit

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.

10 uur geleden
Donald Trump eist vertrek van Netflix-bestuurslid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.

12 uur geleden
Handelspartners VS onderzoeken impact nieuwe Amerikaanse tarieven

CANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.

13 uur geleden