Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

 Liefdadigheidsorganisatie: 1 op 5 Duitsers leeft in armoede

Liefdadigheidsorganisatie: 1 op 5 Duitsers leeft in armoede

BERLIJN (ANP/DPA) - Steeds meer Duitse huishoudens leven onder de armoedegrens vanwege de hoge huurprijzen en gestegen woonlasten. Dat meldt de Duitse liefdadigheidsinstelling Paritätische Gesamtverband. Als de woonkosten worden meegerekend leeft een op de vijf Duitsers in armoede, stelt de organisatie.

Volgens een rapport van de organisatie leven er 17,5 miljoen Duitsers onder de armoedegrens, ruim 20 procent van de bevolking. Dat zijn er 5,4 miljoen meer dan eerder werd aangenomen. De liefdadigheidsorganisatie komt tot deze cijfers door ook de woonkosten in de berekening mee te nemen. Veel huishoudens besteden meer dan een derde van hun inkomen aan woonlasten, sommigen zelfs meer dan de helft.

Volgens de organisatie blijven miljoenen mensen onzichtbaar in de gebruikelijke armoedestatistieken omdat hun woonkosten niet worden meegenomen. "Wie alleen naar het inkomen kijkt, maar niet naar het feit dat mensen steeds minder geld overhouden door hoge woonkosten, ziet de omvang van de armoede in Duitsland over het hoofd."

Rantsoen

Paritätische Gesamtverband is een toonaangevende koepelorganisatie voor maatschappelijk welzijn in Duitsland. De Duitse vereniging van voedselbanken Tafel Deutschland maakte vrijdag bekend nauwelijks meer aan de hulpvraag te kunnen voldoen. Voedselpakketten moeten worden gerantsoeneerd en een derde van de voedselbanken moet tijdelijke klantenstops of wachtlijsten invoeren.

Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne in februari 2022 zagen voedselbanken in Duitsland het aantal mensen dat hulp zoekt met 50 procent toenemen. Momenteel zijn ongeveer 1,6 miljoen mensen die in armoede leven afhankelijk van voedselbanken, volgens Tafel Deutschland.

Meer uit Financieel

General Motors stijgt op afwachtend Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - General Motors behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De autofabrikant uit Detroit boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de winstverwachting voor dit jaar viel hoger uit dan voorzien. GM profiteerde onder meer van door president Donald Trump versoepelde klimaatregels.

15 minuten geleden
Verkopen moederbedrijf DAF hard gedaald, Europese markt trekt aan

BELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.

55 minuten geleden
Fors meer omzet voor Boeing door meer vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Deutsche Bahn schrapt ruim 1000 managementbanen

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.

2 uur geleden
Uber noemt uitspraak hof 'geweldige overwinning' voor chauffeurs

AMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.

2 uur geleden
FNV teleurgesteld over uitspraak in Uber-zaak, overweegt stappen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.

3 uur geleden
Gemeenten moeten begrotingen meer richten op doelen, vindt BDO

EINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.

3 uur geleden