Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

 Liefdadigheidsorganisatie: 1 op 5 Duitsers leeft in armoede

Liefdadigheidsorganisatie: 1 op 5 Duitsers leeft in armoede

BERLIJN (ANP/DPA) - Steeds meer Duitse huishoudens leven onder de armoedegrens vanwege de hoge huurprijzen en gestegen woonlasten. Dat meldt de Duitse liefdadigheidsinstelling Paritätische Gesamtverband. Als de woonkosten worden meegerekend leeft een op de vijf Duitsers in armoede, stelt de organisatie.

Volgens een rapport van de organisatie leven er 17,5 miljoen Duitsers onder de armoedegrens, ruim 20 procent van de bevolking. Dat zijn er 5,4 miljoen meer dan eerder werd aangenomen. De liefdadigheidsorganisatie komt tot deze cijfers door ook de woonkosten in de berekening mee te nemen. Veel huishoudens besteden meer dan een derde van hun inkomen aan woonlasten, sommigen zelfs meer dan de helft.

Volgens de organisatie blijven miljoenen mensen onzichtbaar in de gebruikelijke armoedestatistieken omdat hun woonkosten niet worden meegenomen. "Wie alleen naar het inkomen kijkt, maar niet naar het feit dat mensen steeds minder geld overhouden door hoge woonkosten, ziet de omvang van de armoede in Duitsland over het hoofd."

Rantsoen

Paritätische Gesamtverband is een toonaangevende koepelorganisatie voor maatschappelijk welzijn in Duitsland. De Duitse vereniging van voedselbanken Tafel Deutschland maakte vrijdag bekend nauwelijks meer aan de hulpvraag te kunnen voldoen. Voedselpakketten moeten worden gerantsoeneerd en een derde van de voedselbanken moet tijdelijke klantenstops of wachtlijsten invoeren.

Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne in februari 2022 zagen voedselbanken in Duitsland het aantal mensen dat hulp zoekt met 50 procent toenemen. Momenteel zijn ongeveer 1,6 miljoen mensen die in armoede leven afhankelijk van voedselbanken, volgens Tafel Deutschland.

Meer uit Financieel

ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

4 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

5 uur geleden
Amerikaanse beurzen starten december lager door val bitcoin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.

7 uur geleden
Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

11 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

11 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

11 uur geleden
WirtschaftsWoche: RTL schrapt 800 tot 1000 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.

11 uur geleden