Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lidl wil opleiden en scoren in wielersport

Lidl wil opleiden en scoren in wielersport

BILBAO (ANP) - Lidl heeft zich woensdag in Bilbao gepresenteerd als de nieuwe sponsor van de wielerploeg die voorheen Trek-Segafredo heette. Drie dagen voor de start van de Tour de France deed de supermarktketen in een filiaal in de Baskische stad een verhaal over inspireren, opleiden en presteren. De ambities reiken ver, te beginnen in de Tour die zaterdag van start gaat.

Steven de Jongh, een van de ploegleiders bij Lidl-Trek, keek tevreden toe. De mogelijkheden van het team nemen fors toe, met onder meer een eigen opleidingsploeg. "We kunnen nu nog meer doorpakken op begeleiding en wat grotere namen aantrekken. En we kunnen talenten de kans geven in onze eigen opleidingsploeg. De vrouwenploeg gaat van vijftien naar twintig rensters, zodat we ook jongere rensters een programma kunnen geven."

De acht renners die zaterdag in Bilbao van start gaan in de Tour, toonden het nieuwe shirt. Nederlandse inbreng ontbrak omdat Bauke Mollema, Antwan Tolhoek en Daan Hoole werden thuisgelaten. Wel aanwezig was Ellen van Dijk, wereldkampioene tijdrijden en houdster van het werelduurrecord. Hoogzwanger ("vliegen kon nog net") kreeg zij te horen dat het vrouwenteam wordt uitgebreid. "Trek en nu ook Lidl vinden het vrouwenteam heel belangrijk. Wij worden misschien nog wel beter behandeld dan de mannen", vertelde de Woerdense, die in september moet bevallen. Volgend jaar keert ze vol ambitie terug in het peloton.

Ritzege

Tussen de winkelschappen vertelde Mads Pedersen te mikken op ten minste een ritzege. De Deense oud-wereldkampioen is een van de drie renners, naast zijn landgenoot Mattias Skjelmose en de Italiaan Giulio Ciccone, met een leidende rol in de Tourploeg. "Als Mads erbij is, maak je kans op ritwinst", wist performance manager Josu Lazzarabal. "We mikken met hem op een rit, liefst op meer en dan komt de groene trui ook in beeld."

Skjelmose, onlangs winnaar van de Ronde van Zwitserland, mag voor een goed klassement gaan. Al vroeg De Jongh zich af of de pas 22-jarige Deen zijn piek nog drie weken kan vasthouden. "Blijkt na een week van niet, dan gunnen we hem wat rust en kan hij wat tijd verliezen. Dan gaat ook hij voor etappezeges."

Meer uit Sport

Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

2 uur geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

3 uur geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

3 uur geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

12 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

13 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

14 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 dag geleden