
Lidl-Trek wint ondanks val Van Dijk ploegentijdrit Vuelta
VALENCIA (ANP) - Wielerploeg Lidl-Trek heeft de eerste etappe van de Vuelta d'Espana voor vrouwen gewonnen. Het was een ploegentijdrit over 16 kilometer in en rond Valencia. Lidl-Trek was duidelijk sneller dan de concurrenten tot Ellen van Dijk in de laatste bocht voor de finish onderuit ging. Het verstoorde het tempo, maar de ploeg hield Visma - Lease a Bike net achter zich. Het verschil was minder dan een seconde. De ploeg SD Worx- Protime werd derde.
Van Dijk ging onderuit samen met haar Britse ploeggenote Elynor Bäckstedt. De Nederlandse tijdritspecialiste hield er een aantal verwondingen aan kin, knie en schouder aan over en verdween voor onderzoek naar het ziekenhuis. "Dit was niet de manier waarop ik onze ploegentijdrit wilde beëindigen, maar ik ben supertrots op deze overwinning en op de inspanningen van iedereen vandaag", reageert Van Dijk op Instagram. "Iedereen bedankt voor alle berichtjes. Gelukkig is er niks kapot, ik heb 'slechts' enkele hechtingen aan mijn kin. Ik hoop zo goed mogelijk te herstellen zodat ik deze week 100 procent kan blijven geven voor de meiden."
Haar Italiaanse ploeggenote Gaia Realini kreeg de eerste leiderstrui. In het klassement wordt ze gevolgd door vier ploeggenotes. Riejanne Markus is op de zesde plaats de eerste Nederlandse. Realini hield gemengde gevoelens over aan de zege van haar ploeg. "Over het resultaat voor mij en voor het team ben ik heel tevreden. Maar ik kan niet heel blij zijn, omdat twee van mijn ploeggenotes gevallen zijn", sprak ze in het flashinterview kort na de finish.
Maandag volgt een rit vanuit Buñol met onderweg één lastig klimmetje en daarna een dalende lijn naar finishplaats Moncófar. De afgelopen drie edities van de Ronde van Spanje voor vrouwen werden gewonnen door Annemiek van Vleuten, die haar loopbaan afgelopen jaar beëindigde.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
4 minuten geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
6 uur geleden