Lidl-Trek wint ondanks val Van Dijk ploegentijdrit Vuelta
VALENCIA (ANP) - Wielerploeg Lidl-Trek heeft de eerste etappe van de Vuelta d'Espana voor vrouwen gewonnen. Het was een ploegentijdrit over 16 kilometer in en rond Valencia. Lidl-Trek was duidelijk sneller dan de concurrenten tot Ellen van Dijk in de laatste bocht voor de finish onderuit ging. Het verstoorde het tempo, maar de ploeg hield Visma - Lease a Bike net achter zich. Het verschil was minder dan een seconde. De ploeg SD Worx- Protime werd derde.
Van Dijk ging onderuit samen met haar Britse ploeggenote Elynor Bäckstedt. De Nederlandse tijdritspecialiste hield er een aantal verwondingen aan kin, knie en schouder aan over en verdween voor onderzoek naar het ziekenhuis. "Dit was niet de manier waarop ik onze ploegentijdrit wilde beëindigen, maar ik ben supertrots op deze overwinning en op de inspanningen van iedereen vandaag", reageert Van Dijk op Instagram. "Iedereen bedankt voor alle berichtjes. Gelukkig is er niks kapot, ik heb 'slechts' enkele hechtingen aan mijn kin. Ik hoop zo goed mogelijk te herstellen zodat ik deze week 100 procent kan blijven geven voor de meiden."
Haar Italiaanse ploeggenote Gaia Realini kreeg de eerste leiderstrui. In het klassement wordt ze gevolgd door vier ploeggenotes. Riejanne Markus is op de zesde plaats de eerste Nederlandse. Realini hield gemengde gevoelens over aan de zege van haar ploeg. "Over het resultaat voor mij en voor het team ben ik heel tevreden. Maar ik kan niet heel blij zijn, omdat twee van mijn ploeggenotes gevallen zijn", sprak ze in het flashinterview kort na de finish.
Maandag volgt een rit vanuit Buñol met onderweg één lastig klimmetje en daarna een dalende lijn naar finishplaats Moncófar. De afgelopen drie edities van de Ronde van Spanje voor vrouwen werden gewonnen door Annemiek van Vleuten, die haar loopbaan afgelopen jaar beëindigde.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
10 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
22 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geleden