Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lidl-Trek wint ondanks val Van Dijk ploegentijdrit Vuelta

Lidl-Trek wint ondanks val Van Dijk ploegentijdrit Vuelta

VALENCIA (ANP) - Wielerploeg Lidl-Trek heeft de eerste etappe van de Vuelta d'Espana voor vrouwen gewonnen. Het was een ploegentijdrit over 16 kilometer in en rond Valencia. Lidl-Trek was duidelijk sneller dan de concurrenten tot Ellen van Dijk in de laatste bocht voor de finish onderuit ging. Het verstoorde het tempo, maar de ploeg hield Visma - Lease a Bike net achter zich. Het verschil was minder dan een seconde. De ploeg SD Worx- Protime werd derde.

Van Dijk ging onderuit samen met haar Britse ploeggenote Elynor Bäckstedt. De Nederlandse tijdritspecialiste hield er een aantal verwondingen aan kin, knie en schouder aan over en verdween voor onderzoek naar het ziekenhuis. "Dit was niet de manier waarop ik onze ploegentijdrit wilde beëindigen, maar ik ben supertrots op deze overwinning en op de inspanningen van iedereen vandaag", reageert Van Dijk op Instagram. "Iedereen bedankt voor alle berichtjes. Gelukkig is er niks kapot, ik heb 'slechts' enkele hechtingen aan mijn kin. Ik hoop zo goed mogelijk te herstellen zodat ik deze week 100 procent kan blijven geven voor de meiden."

Haar Italiaanse ploeggenote Gaia Realini kreeg de eerste leiderstrui. In het klassement wordt ze gevolgd door vier ploeggenotes. Riejanne Markus is op de zesde plaats de eerste Nederlandse. Realini hield gemengde gevoelens over aan de zege van haar ploeg. "Over het resultaat voor mij en voor het team ben ik heel tevreden. Maar ik kan niet heel blij zijn, omdat twee van mijn ploeggenotes gevallen zijn", sprak ze in het flashinterview kort na de finish.

Maandag volgt een rit vanuit Buñol met onderweg één lastig klimmetje en daarna een dalende lijn naar finishplaats Moncófar. De afgelopen drie edities van de Ronde van Spanje voor vrouwen werden gewonnen door Annemiek van Vleuten, die haar loopbaan afgelopen jaar beëindigde.

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

12 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

12 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

14 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

15 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

15 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

17 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

17 uur geleden