Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LID neemt honderden verwaarloosde duiven mee uit huis en van erf

LID neemt honderden verwaarloosde duiven mee uit huis en van erf

RIDDERKERK (ANP) - De Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming (LID) heeft uit een huis in Ridderkerk en van het erf eromheen vrijdag honderden verwaarloosde duiven meegenomen. In en om het huis leefden 360 duiven onder erbarmelijke omstandigheden. Een duif was meer dood dan levend. In het huis zaten ongeveer honderd duiven, de rest leefde op het erf. Een woordvoerder van de LID bevestigt berichtgeving van deze strekking van Rijnmond. De duiven zijn ondergebracht in een opvanglocatie.

De eigenaar van de duiven, van wie de LID de indruk heeft dat hij in het huis woonde, is uit voorzorg meegenomen naar het politiebureau. Volgens de woordvoerder was dat omdat hij aangaf dat hij van plan was om de inbewaringneming te verhinderen. Hij heeft nog enkele weken de tijd om in bezwaar te gaan.

Maar als hij de vogels terugeist, moet hij wel aan een aantal strenge eisen voldoen. Zo moeten de dieren gezond zijn verklaard en de locatie moet schoon, heel en veilig zijn voor de dieren, zo legt de woordvoerder uit. Mocht hij de vogels terugeisen dan zullen voor hem de kosten oplopen tot mogelijk vele duizenden euro's. Hij moet dan alle bestuursrechtelijke kosten voor transport, opvang en (medische) kosten betalen voor hij de vogels terug kan krijgen.

Inmiddels is de man weer vrij. De Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming is een inspectiedienst die werkt voor de Rijksoverheid.

Meer uit Binnenland

Vrouw (78) overleden na 'mogelijk misdrijf' in woning Bunschoten

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Een 78-jarige inwoner van Bunschoten-Spakenburg is afgelopen weekend overleden na een "mogelijk misdrijf" in haar huis. Dat meldt de politie maandag. De vrouw werd vrijdag zwaargewond aangetroffen in haar woning aan de Harderwijker Bank. Het huis lag overhoop en een raam aan de voorkant van de woning was kapot. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

4 minuten geleden
Oppositie wil dat kabinet actie Israël tegen Madleen veroordeelt

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen vinden dat het demissionaire kabinet de Israëlische actie tegen het schip Madleen moet veroordelen. Dat wilde een kleine hoeveelheid hulpgoederen naar Gaza brengen, maar het schip werd geënterd door de Israëlische marine.

1 uur geleden
Twee twintigers vast voor steken bij zalencentrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee Amsterdammers van 23 en 24 jaar aangehouden voor betrokkenheid bij een steekincident in een Rotterdams zalencentrum in de nacht van zondag op maandag. De feestlocatie aan de Galvanistraat was volgens de regionale omroep Rijnmond net weer open. Het centrum was gesloten nadat bij een schietpartij in februari een dode en een gewonde waren gevallen.

1 uur geleden
Promes wil naar Nederland komen, maar zonder arrestatie

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes wil kunnen terugkeren naar Nederland, onder meer om de zittingen bij te wonen in de strafzaak die tegen hem loopt, op voorwaarde dat hij niet wordt opgepakt. Dit bevestigt zijn advocaat Cem Polat na berichtgeving van RTL Boulevard, dat een interview met de voetballer had in Dubai.

1 uur geleden
Schiphol: dinsdag slecht bereikbaar, drukte op wegen verwacht

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol denkt dinsdag door de staking van NS-personeel slecht bereikbaar te zijn. Er rijden alleen tussen Amsterdam en Schiphol treinen, dus wordt verwacht dat veel mensen met de auto of taxi komen. "Dit leidt naar verwachting tot veel extra verkeer en drukte op de wegen rondom de luchthaven."

2 uur geleden
Ministerie in contact met Israël over Nederlander op Madleen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken wil consulaire bijstand verlenen aan de Nederlander Mark van Rennes die op het schip Madleen zit dat een kleine hoeveelheid hulpgoederen naar Gaza wilde brengen, maar gedwongen wordt naar de Israëlische havenstad Ashdod te varen. Een woordvoerder van het ministerie laat weten dat de Israëlische autoriteiten om informatie is gevraagd.

4 uur geleden
Brand in woningen Utrecht en verstoring treinen na blikseminslag

UTRECHT (ANP) - Door blikseminslagen in Utrecht is een woning aan de Philipsdaalderhof rond 01.30 uur in brand gevlogen. Ook is er door de bliksem een verstoring in de treindienst tussen Utrecht Centraal en Woerden.

7 uur geleden