Lichtspektakel moet afgelaste vuurwerkshows Rotterdam vervangen
ROTTERDAM (ANP) - Komende jaarwisseling moet er in Rotterdam onder meer een lichtspektakel komen dat digitaal te volgen is. Dat is het alternatief dat het Rotterdams college van burgemeester en wethouders wil voor de geannuleerde vuurwerkshows in de stad, zo schrijft het in een brief aan de gemeenteraad.
Op 14 oktober besloot het college dat de vuurwerkshows bij de Erasmusbrug, in Hoek van Holland en in Nesselande vanwege het coronavirus en de geldende maatregelen niet kunnen doorgaan. De gemeenteraad vroeg met een aangenomen motie het college met een alternatief te komen om de jaarwisseling toch te markeren.
Het lichtspektakel moet voorafgaand aan en tijdens de jaarwisseling op social media en in de media te zien zijn. De beelden ervan worden muzikaal begeleid door het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Daarnaast wil het college ook kleinschalige, coronaproof en voornamelijk digitale vieringen in Rotterdamse wijken. "Zo stellen we alle Rotterdammers in staat om vanuit huis toch gezamenlijk het nieuwe jaar in te luiden", aldus het college.
Donderdag bespreekt de gemeenteraad het alternatief voor de geannuleerde jaarwisselingsactiviteiten.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
6 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
11 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
15 uur geleden