Lichtproducent Signify negatiever over omzet door zwakke markt VS
EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsproducent Signify heeft de omzet in het derde kwartaal van 2025 zien dalen. Ook de nettowinst nam af. De nieuwe topman As Tempelman sprak van "uitdagende marktomstandigheden, met een zwakke vraag en prijsdruk in Europa en een tragere Amerikaanse markt dan verwacht". Door de zwakkere Amerikaanse markt en een verdere vraagkrimp bij het onderdeel dat componenten maakt voor andere bedrijven werd Signify ook negatiever over de omzet dit jaar.
Volgens Tempelman, de voormalige Eneco-topman die per 1 september de hoogste baas is bij Signify, had de divisie OEM, die onderdelen en componenten maakt die andere bedrijven gebruiken in hun producten, last van een verminderde vraag en prijsdruk en minder orders van twee grote klanten.
De omzet zakte met ruim 8 procent tot bijna 1,41 miljard euro. Een waardedaling van de Amerikaanse dollar had een negatief effect van 4,5 procent op de omzet. De vergelijkbare omzet daalde met 3,9 procent. De nettowinst bedroeg 76 miljoen euro, tegen 108 miljoen euro een jaar eerder.
Zwakke dollar
Voor het hele jaar rekent Signify nu op een daling van de vergelijkbare omzet van 2,5 tot 3 procent. Exclusief het onderdeel Conventional, waaronder de traditionele verlichting valt, wordt een omzetdaling van 1 tot 1,5 procent voorzien. Eerder werd uitgegaan van een kleine groei. Ook de margeverwachting voor de winstgevendheid werd verlaagd.
De omzet van de professionele activiteiten, zoals verlichtingssystemen voor bedrijfsruimtes of straten, daalde in het derde kwartaal. De zwakte in Europa en de Verenigde Staten werd daarbij deels opgevangen door sterke prestaties bij landbouwverlichting. Ook de omzet van de consumentenactiviteiten daalde door de zwakkere dollar. Exclusief het negatieve effect van de dollar groeiden de consumentenactiviteiten wel door de uitbreiding van de slimme verlichtingsproducten voor thuis.
Signify voerde de afgelopen jaren een grote reorganisatie uit, waarbij ook honderden banen werden geschrapt in Nederland. Signify telt nu 28.064 banen, tegen 30.159 aan het einde van het derde kwartaal vorig jaar.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.
6 uur geleden